reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A ja dzisiaj idę na badanie krwi na HIV, bo zapomniałam wcześniej zrobić. :p oczywiście już sobie wkręcam, że to mam ;P chociaż to raczej mało możliwe, bo mój mąż oddaje krew i zawsze ma badanie przeciwko HIV no i nigdy nie wyszło pozytywne, a na pewno byłby zarazony, gdybym ja była :p
haha to to chyba każda sobie wkręca...nie przejmuj sie, prawdopodobienstwo ze masz wynosi cos chyba 0.001% wiec go tak na prawde nie ma ja tez przed kazdym badaniem wpadalam w panike..teraz to nawet badanie moczu i ja juz nerwy..
 
reklama
co do różnic w badaniach szyjki to chyba nie nikt nie pobije, w czwartek byłam u lekarza, szyjka 3cm, ale skurcze i w ogóle średnio fajnie. W piątek wylądowałam na IP i Pani stwierdzila, że szyjka ma 6,1cm! I ogólnie to moja ciąża jest super hiper zdrowa fizjologiczna a skurcze sobie zmysilam.... Szczerze to rozwaliło mnie to strasznie, ale potem... Zaczęłam cieszyć się, bo pierwszy raz usłyszałam od lekarza że jest ok :) wiem, wiem, ciężko powiedzieć jak jest na prawdę. i tak umówiłam się do swojego lekarza by zobaczył, co się dzieje.
 
co do różnic w badaniach szyjki to chyba nie nikt nie pobije, w czwartek byłam u lekarza, szyjka 3cm, ale skurcze i w ogóle średnio fajnie. W piątek wylądowałam na IP i Pani stwierdzila, że szyjka ma 6,1cm! I ogólnie to moja ciąża jest super hiper zdrowa fizjologiczna a skurcze sobie zmysilam.... Szczerze to rozwaliło mnie to strasznie, ale potem... Zaczęłam cieszyć się, bo pierwszy raz usłyszałam od lekarza że jest ok :) wiem, wiem, ciężko powiedzieć jak jest na prawdę. i tak umówiłam się do swojego lekarza by zobaczył, co się dzieje.
6,1 cm???????????? Pierwsze slysze,zeby taka dlugosc miala szyjka:D ale z calego serca Ci tego zycze:) a z ciaza na pewno jest dobrze:)a nawet bardzo dobrze:D
 
Hej, byłam dzisiaj u ginekologa z pakietu medycznego, żeby mi sprawdziła, czy nie ma stanu zapalnego no i się okazuje, że zapalenia nie ma, szyjka długa, twarda, zamknięta, ma 3,56 cm (niby 2.5mm mniej niż ostatnio, ale to ponoć nie problem), ale nie zmienia pod wpływem nacisku na macicę swojej długości i babka mówiła, że szyjka jest w takim stanie, że jeszcze mi będą wywoływali poród. :D dziecko 28+5,l waży 1360g, wymiary idealne. :)
 
@Natalia91 czujesz szyjkę perzy aplikowaniu luteiny? Ja się kiedyś zastanawiałam czy tak się da aplikuje luteine jak najgłębiej ale nigdy nic nie czułam, chyba ze ne mam już szyjki ;) powinno się czuć jakiś opór czy coś?
 
6,1 cm???????????? Pierwsze slysze,zeby taka dlugosc miala szyjka:D ale z calego serca Ci tego zycze:) a z ciaza na pewno jest dobrze:)a nawet bardzo dobrze:D
ja też pierwszy raz słyszę i ogólnie średnio ufam wynikom - skoro nagle z dnia na dzień z 2 cm rozwarcia, mam jego brak, a ogólnego usg nawet mi nie zrobili, bo po co - słowa lekarki.
Dlatego też czekam na jutro i swojego lekarza. I jak potwierdzi, że "ciąża zagrożona poronieniem" już mnie nie dotyczy, to dopiero wtedy zacznę się cieszyć i pozwolę sobie na więcej niż leżenie
 
@Natalia91 czujesz szyjkę perzy aplikowaniu luteiny? Ja się kiedyś zastanawiałam czy tak się da aplikuje luteine jak najgłębiej ale nigdy nic nie czułam, chyba ze ne mam już szyjki ;) powinno się czuć jakiś opór czy coś?
Jak aplikuję luteinę to czasem czuję opór, ale nie zawsze - zależy od dnia i w ogóle. Ogólnie podczas ciąży to przynajmniej u mnie, odnoszę wrażenie, że cała pochwa się zmieniła - jest mhm... mocniej ukrwiona i rozpulchniona (?)
 
reklama
Hej, byłam dzisiaj u ginekologa z pakietu medycznego, żeby mi sprawdziła, czy nie ma stanu zapalnego no i się okazuje, że zapalenia nie ma, szyjka długa, twarda, zamknięta, ma 3,56 cm (niby 2.5mm mniej niż ostatnio, ale to ponoć nie problem), ale nie zmienia pod wpływem nacisku na macicę swojej długości i babka mówiła, że szyjka jest w takim stanie, że jeszcze mi będą wywoływali poród. :D dziecko 28+5,l waży 1360g, wymiary idealne. :)
To duży ja dziś zaczęłam 30 tydzień i ma 1300 :) ale dobrze że skontrolowane [emoji4]
 
Do góry