reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej, ja właśnie wracam z wizyty w pracy, idę na biocenozę i do domu. Kolejny bardziej aktywny dzień. :/ Muszę w końcu przystopować. Dzisiaj po powrocie cały czas leżę. Wydzielone mam nadal żółta, więc możliwe, że to luteina. Jeśli jakiś stan zapalny, to biocenoza pokaże.
Oj biedaczku :( A badalas to ph jeszcze ?
 
reklama
Może widzi że wszystko oki i nie ma potrzeby na częstsze wizyty?
Hmmm...tylko szyjka dlugosci 24 mm chyba nie jest ok, skoro w 16tc miala 41 mm... dr wyszedl z zalozenia,ze skoro pierqsza ciaze mimo wszystko donosilam, to tę tez donosze...a prawda taka,ze teraz plackiem lezec nie moge. No nic,zobaczymy jak szyjka bedzie wygladala jutro.
 
Hmmm...tylko szyjka dlugosci 24 mm chyba nie jest ok, skoro w 16tc miala 41 mm... dr wyszedl z zalozenia,ze skoro pierqsza ciaze mimo wszystko donosilam, to tę tez donosze...a prawda taka,ze teraz plackiem lezec nie moge. No nic,zobaczymy jak szyjka bedzie wygladala jutro.
Na która godzinę nasz ?który teraz tydzień u Ciebie ?
 
@Mikasa7 ja to nie czytam, nie doszukuje się bo mnie deprecha łapie i później truje mężowi jak mnie coś zaboli, że może to skurcz, a może już szyjki nie mam itd.
Mnie lekarz tez umawia co miesiąc, w 20 tyg. szyjka miała 3 cm i lekarz stwierdził że na tym etapie jest ok, a jak poczytałam w necie że niektóre 3 cm i całkowite leżenie wskazane to myślałam że do następnej wizyty nie dotrwam, zaczęło mnie kłuć w pochwie autentycznie czułam jakby dziecko miało mi wypaść, ale jakoś dotrzymałam do wizyty, a lekarz zbadał mi szyjkę już ręcznie i stwierdził że krótka ale twarda i zamknięta, dodam że lekarz jest specjalistą raczej popularnym w moim regionie więc nie jakiś z łapanki na nfz, zapytałam się czy mam w związku z tą szyjką leżeć, czy się oszczędzać odparł że mam normalnie funkcjonować bo luteina ma trzymać szyjkę i tak chodzę jakoś jeszcze pracuję więc nie ma mowy o leżeniu cały dzień dobrze że mnie jak narazie nic nie boli i brzuch nie twardnieje mi jakoś często bo bym chyba zwątpiła. Jedyne co mówił lekarz że nie chodzi o długość szyjki tylko o to jak szybko się skaraca, bo ja mam taką budowę że szyjkę mam krótką a może się utrzymywać a są kobiety które mają szyjkę długaśną ale potrafi im się szybko skrócić
 
Daj koniecznie znać po wizycie ! Rozumiem że te24 mm miałaś już miesiąc temu ?
Te 24 mm mialam teraz w piatek na IP. Na poprzedniej wizycie, miesiac temu miala 26-27 mm. W miedzy czasie jak poszlam prywatnie to miala 32 mm. W piatek bylam po dwóch intensywnych dniach z moim dzieckiem,wiec rzeczywiscie wiecej stania,byla bardziej obciazona ta szyjka. Jutro badanie bedzie najbardziej miarodajne, bo na tym samym aparacie. Oczywiscie,ze dam znac:)Ty tez daj znac co i jak!
 
reklama
@Mikasa7 ja to nie czytam, nie doszukuje się bo mnie deprecha łapie i później truje mężowi jak mnie coś zaboli, że może to skurcz, a może już szyjki nie mam itd.
Mnie lekarz tez umawia co miesiąc, w 20 tyg. szyjka miała 3 cm i lekarz stwierdził że na tym etapie jest ok, a jak poczytałam w necie że niektóre 3 cm i całkowite leżenie wskazane to myślałam że do następnej wizyty nie dotrwam, zaczęło mnie kłuć w pochwie autentycznie czułam jakby dziecko miało mi wypaść, ale jakoś dotrzymałam do wizyty, a lekarz zbadał mi szyjkę już ręcznie i stwierdził że krótka ale twarda i zamknięta, dodam że lekarz jest specjalistą raczej popularnym w moim regionie więc nie jakiś z łapanki na nfz, zapytałam się czy mam w związku z tą szyjką leżeć, czy się oszczędzać odparł że mam normalnie funkcjonować bo luteina ma trzymać szyjkę i tak chodzę jakoś jeszcze pracuję więc nie ma mowy o leżeniu cały dzień dobrze że mnie jak narazie nic nie boli i brzuch nie twardnieje mi jakoś często bo bym chyba zwątpiła. Jedyne co mówił lekarz że nie chodzi o długość szyjki tylko o to jak szybko się skaraca, bo ja mam taką budowę że szyjkę mam krótką a może się utrzymywać a są kobiety które mają szyjkę długaśną ale potrafi im się szybko skrócić
Gratuluje Ci i zazdroszcze,ze jeszcze prqcujesz:) to inaczej czas leci. No wlasnie, niby w 16 tc szyjka moja miala 41 mm, miesiac pozniej 26-27 mm. Wiec sporo sie skrocila,choc lekarz tlumaczyl,ze na tym etapie ciazy, okolo 20tc szyjka dopiero sie formuje i byc moze taka moja uroda,ze mam ja fizjologicznie krotka. Ale jak przejrzalam karte ciazy z synem, to do 30tc miala 38 mm... i badz tu madra:) oby sie nie skracala teraz to jakos to bedzie
 
Do góry