reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ech ja mam wyrzuty sumienia, że za dużo chodzę i mniej się oszczędzam niż powinnam. :( :( Złapał mnie dołek, że zaraz z mojej szyjki nic nie zostanie ;( dlatego jutro leżę, jadę tylko wieczorem na 1h wykald do szkoły rodzenia, a w czwartek do kina. To chyba się zalicza do oszczędnego trybu życia? :D
 
reklama
Gratuluje Ci i zazdroszcze,ze jeszcze prqcujesz:) to inaczej czas leci. No wlasnie, niby w 16 tc szyjka moja miala 41 mm, miesiac pozniej 26-27 mm. Wiec sporo sie skrocila,choc lekarz tlumaczyl,ze na tym etapie ciazy, okolo 20tc szyjka dopiero sie formuje i byc moze taka moja uroda,ze mam ja fizjologicznie krotka. Ale jak przejrzalam karte ciazy z synem, to do 30tc miala 38 mm... i badz tu madra:) oby sie nie skracala teraz to jakos to bedzie
Ja w poprzedniej karcie ciąży nie znalazłam pomiaru szyjki, teraz jak mi nie zmierzył tylko zbadał ręcznie pomyślałam że może pójdę do innego lekarza i poproszę o zmierzenie ale mąż mnie od tego odwiódł, mówi że jak się dobrze czuje żebym lepiej nie szukała dziury w całym tylko zaufała lekarzowi, bo jakby mi sie skracała czy coś się działo to napewno by zareagował. Dokładnie najgorsze to skracanie, ta szyjka jest naszym przekleństwem przed zajściem w ciąże nie zdawałam sobie że takie coś isntnieje
 
Ja w poprzedniej karcie ciąży nie znalazłam pomiaru szyjki, teraz jak mi nie zmierzył tylko zbadał ręcznie pomyślałam że może pójdę do innego lekarza i poproszę o zmierzenie ale mąż mnie od tego odwiódł, mówi że jak się dobrze czuje żebym lepiej nie szukała dziury w całym tylko zaufała lekarzowi, bo jakby mi sie skracała czy coś się działo to napewno by zareagował. Dokładnie najgorsze to skracanie, ta szyjka jest naszym przekleństwem przed zajściem w ciąże nie zdawałam sobie że takie coś isntnieje
Też nie miałam pojęcia, że takie rzeczy mogą się dziać
 
Niby na 10:00,ale jak to na mfz zawsze duze opoznienie. A Ty na ktora masz? Jutro skonczony 24tc.
A ja dziś mam 24tc daj znać jak po wizycie, trzymam kciuki żeby było ok, ale prawdą jest to, że od kiedy dowiedziałam się o skracającej się szyjce to od tego czasu ciągle czuję jakieś bóle, twardnienia i napierania w dole i wkręcam sobie, że to na pewno szyjka ma juz 0 i zaraz zaczne rodzić, a wczoraj okazało się, że szyjka trzyma. Mam nadzieję, że u Ciebie też tak będzie! I też już przeczytałam wszystkie artykuły o skrajnych wcześniakach...
 
Dziewczyny, czy ten wynik biocenozy świadczy o stanie zapalnym?
Leukocyty 5-10
Nabłonki liczne
Flora bakteryjna (++)
Pałeczki kwasu mlekowego (+)

Robiłam.jeszcze posiew, ale będzie dopiero w czwartek/piątek.
 
Ja w poprzedniej karcie ciąży nie znalazłam pomiaru szyjki, teraz jak mi nie zmierzył tylko zbadał ręcznie pomyślałam że może pójdę do innego lekarza i poproszę o zmierzenie ale mąż mnie od tego odwiódł, mówi że jak się dobrze czuje żebym lepiej nie szukała dziury w całym tylko zaufała lekarzowi, bo jakby mi sie skracała czy coś się działo to napewno by zareagował. Dokładnie najgorsze to skracanie, ta szyjka jest naszym przekleństwem przed zajściem w ciąże nie zdawałam sobie że takie coś isntnieje
Mi wpisywali w karte, poniewaz w 22 tc wyladowalam na IP z brzuchem twardym jak skala co 3 min i wtedy szyjka byla skrocona do 24mm, ale po 2 tyg wydlyzyla sie do 38 mm i tak trzymała do 31 tc. W kazdym badz razie glownie dlatego chodzilam.do poradmi patologii ciazy na wizyty nawet co 1,5 tyg. Stad duzo wiem o.szyjce:) ale tak jak piszesz,wiele kobiet w ciazy nie wie,ze takie cos w ogole istnieje i pelni tak wazna funkcje;)
 
A ja dziś mam 24tc daj znać jak po wizycie, trzymam kciuki żeby było ok, ale prawdą jest to, że od kiedy dowiedziałam się o skracającej się szyjce to od tego czasu ciągle czuję jakieś bóle, twardnienia i napierania w dole i wkręcam sobie, że to na pewno szyjka ma juz 0 i zaraz zaczne rodzić, a wczoraj okazało się, że szyjka trzyma. Mam nadzieję, że u Ciebie też tak będzie! I też już przeczytałam wszystkie artykuły o skrajnych wcześniakach...
Dziekuje Ci bardzo! Niestety psychika kobieca jest nadwyraz rozwinieta...ja tez analizuje kazdy maly bol czy ciagniecie w dole brzucha. Chociaz czesto potrafie to sobie wytlumaczyc racjonalnie, to przychodza gorsze chwile... Prawda jest taka,ze tyle zmian zachodzi w naszych organizmach,ze nie sposob zeby nic nas nie bolalo:) na pewno dam Wam jutro znac:)
 
Agatka nie ma czego zazdroscic patrząc właśnie na całokształt mojej ciazy. Usłyszałam dzisiaj ze miałam dużo szczęścia przede wszystkim. W sumie to tez tak myślę leżenie lezeniem ale udało mi się przetrwać bez infekcji korzystając ze szpitalnej łazienki dla mnie to wprost nie do uwierzenia :szok: ja zawsze mam biała wydzielinę ale od pessara jest często zwiększona ilość. Joanat na jednych działa szew na innych nie na mnie np 2 razy nie zadzialal zsunal się a pessar wytrzymał juz tyle tyg. Ale dziewczyny na tym forum miały szwy i do końca trzymaly:tak:

To zsuwanie szwu rzeczywiście jest bezobjawowe?
 
reklama
Do góry