reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Trzymam kciuki! Daj znać ;)
Jestem po...szyjka zamknieta, 24 mm... wiec w porownaniu do zeszlego miesiaca 2-3 mm skrocila sie. Doktor chcial pobrac posiew, bo mala bardzo nisko glowka.uciska,stad tez szyjka sie skraca. Jednak biore macmirror to dopiero za 2 tyg (prywatnie oczywoscie,nie na nfz) sprawdzi szyjke i w razie co pobierze posiew... i wtedy moze szew okrezny zaloza. luteine mam zwiekszona do 3 tabletek dopochwowo... mala ma juz 750 g,wiec.jest ok. Echh... niby nie jest zle,ale mialam nadzieje,ze sie wydłużyla....
 
Ehh, jednak moje obawy przed dzisiejszym badaniem były uzasadnione; szyjka się skróciła do 15mm:frown: (2tyg temu miala 22mm, a szew byl zakladany w 18+6 tc na szyjke dlugosci 18 mm); plus jest taki, że jest zamknięta i szew trzyma, a dzidzia ma już 1400, więc całkiem sporo jak na to, że dziś kończę 29 tydzień; no cóż, nikt nie mówił, że będzie lepiej; leżymy i walczymy dalej...
A miałaś jakieś objawy? Czy czułaś że coś jest nie tak poprostu?
 
Jak zamknieta to dasz radę jeszcze kilka tyg! A dziecko ma wagę ponad 1000, więc spokojnie, ja nie mogę sie juz doczekac aż bede w tym tygodniu z taka waga dziecka, myśle, że wtedy dopiero sie uspokoje:happy2:
Też tak mówiłam mój ma 1300 a ja nadal drże o każdy dzień[emoji8] my matki tak mamy i chyba tak nam zostanie już, ale nie możemy się poddawać a wierzyć że będzie na pewno dobrze bo ja niewidze innej opcji [emoji8] [emoji8] [emoji8] [emoji8] damy radę [emoji123] [emoji123] [emoji123] [emoji123] [emoji123]
 
Jestem po...szyjka zamknieta, 24 mm... wiec w porownaniu do zeszlego miesiaca 2-3 mm skrocila sie. Doktor chcial pobrac posiew, bo mala bardzo nisko glowka.uciska,stad tez szyjka sie skraca. Jednak biore macmirror to dopiero za 2 tyg (prywatnie oczywoscie,nie na nfz) sprawdzi szyjke i w razie co pobierze posiew... i wtedy moze szew okrezny zaloza. luteine mam zwiekszona do 3 tabletek dopochwowo... mala ma juz 750 g,wiec.jest ok. Echh... niby nie jest zle,ale mialam nadzieje,ze sie wydłużyla....
Może po większej dawce leków się wydłuży [emoji123]
 
Jestem po...szyjka zamknieta, 24 mm... wiec w porownaniu do zeszlego miesiaca 2-3 mm skrocila sie. Doktor chcial pobrac posiew, bo mala bardzo nisko glowka.uciska,stad tez szyjka sie skraca. Jednak biore macmirror to dopiero za 2 tyg (prywatnie oczywoscie,nie na nfz) sprawdzi szyjke i w razie co pobierze posiew... i wtedy moze szew okrezny zaloza. luteine mam zwiekszona do 3 tabletek dopochwowo... mala ma juz 750 g,wiec.jest ok. Echh... niby nie jest zle,ale mialam nadzieje,ze sie wydłużyla....
2-3 mm to tak naprawdę może być błąd pomiaru, przynajmniej ja tak sądzę. Waga już niezla, za chwilę przekroczy 1kg. :)
 
@Mikasa7 głowa do góry nie skróciła się jakoś strasznie, najważniejsze że zamknięta, może założą Ci szew i będzie wszystko ok.
Widzicie jak te nasze szyjki raz dłuższe, raz krótsze zastanawiałam się jak było kiedyś przecież naszym mamom czy babciom nikt ich nie sprawdzał
@Hanu leż i odpoczywaj oby jak najdłużej
 
reklama
@Mikasa7 głowa do góry nie skróciła się jakoś strasznie, najważniejsze że zamknięta, może założą Ci szew i będzie wszystko ok.
Widzicie jak te nasze szyjki raz dłuższe, raz krótsze zastanawiałam się jak było kiedyś przecież naszym mamom czy babciom nikt ich nie sprawdzał
@Hanu leż i odpoczywaj oby jak najdłużej
Różni lekarze różnie mierzą, ja w ostatnim czasie miałam masę pomiarów, najpierw 3.8cm, potem 3cm, potem u kolejnego lekarza 3.8cm, następnie na IP 4cm, kilka dni później na kontroli u mojego lekarza 3.4cm, następnie na IP 3.7, na kontroli u u ojego 3.8, a ostatnio w przychodni, gdzie mnie wzięli na pomiar szyjki (zazwyczaj nie mają USG), którego w ogóle nie planowałam, to miałam 3.57... no i tak w kółko. :D Te milimetry co chwile się przesuwają. :/ ostatnio jak babka mi badała szyjkę to jakoś uciskała macicę i mówiła, że szyjka pod wpływem ucisku nie zmienia rozmiaru. Nie wiem co to ma wnieść do badania, pierwszy raz tak miałam robione .
 
Do góry