reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

O właśnie, a ile tak pozwalacie sobie stać przy desce? Ja się boje ....
Ja mam deskę na wysokości ramion, siedzę na poduszce, myślę, że jest ok. Jak poczuje , że mi brzuch twardnieje albo uwiera, to kończe. Akurat od początku przygody z szyjka prasuje co jakiś czas i jest ok. Szczerze, to ktos to musi robić. :p a mój mąż robi wszystko dookoła, to ja mogę raz na jakiś czas poprasowac .
 
reklama
Dziewczyny podziwiam Was z tym leżeniem ja staram się polegiwać ale poza tym musze ogarnąć dom i dziecko bo mąż wszystkiemu nie podoła a jestem pedantką i jak stoi mi sterta naczyń w kranie czy widzę jakiś kurz na podłodze to mi się coś robi leżę tylko jak wracam z pracy wtedy do wieczora plackiem bo po 8 godzinach za biurkiem mój kręgosłup woła o pomstę do nieba ale jeśli jakoś dotrwam do wizyty 9 maja to poproszę o zwolnienie bo czuję że długo nie pociągnę i nie wiem w jakim stanie ta mój szyjka
 
Dziewczyny podziwiam Was z tym leżeniem ja staram się polegiwać ale poza tym musze ogarnąć dom i dziecko bo mąż wszystkiemu nie podoła a jestem pedantką i jak stoi mi sterta naczyń w kranie czy widzę jakiś kurz na podłodze to mi się coś robi leżę tylko jak wracam z pracy wtedy do wieczora plackiem bo po 8 godzinach za biurkiem mój kręgosłup woła o pomstę do nieba ale jeśli jakoś dotrwam do wizyty 9 maja to poproszę o zwolnienie bo czuję że długo nie pociągnę i nie wiem w jakim stanie ta mój szyjka
A jaka była Twoja szyjka, że jeszcze pracujesz?
 
Dziewczyny, jakie fajne filmy do obejrzenia polecacie?
Ja wczoraj z mezem ogladalam "Najlepszy",film o triathloniscie Jerzym.Gorskim,ktory byl narkomanem i wyszedl z tego i wygral zawody double ironman. Fajny film o walce ze slabosciami.
 
Twoja szyjka jest naprawdę imponującej długości :) ja w 10 tc na pierwszym badaniu miałam 3,6 mm
Milimetriw czy centymetrow?

Od dwóch dni mam uczucie kłucia na wysokości cewki, gdy się muszę po coś schylić lub wykonać jakiś mocniejszy ruch. Wyniki moczu ok... Myślicie, że byłoby czuć rozwieranie się szyjki? Nawet wewnętrzne? Trochę się tego boję, chociaż właśnie od 2 dni bardziej się oszczędzam i (odpukac) napinania mam rzadkie.
 
@Nalia91 moja szyjka w 20 tyg miała 3cm w 24 lekarz zbadał tylko ręcznie i stwierdził ze krótka ale zamknięta i twarda i kazał mi prowadzić normalny tryb życia więc zwolnienia nie dostałam
 
Milimetriw czy centymetrow?

Od dwóch dni mam uczucie kłucia na wysokości cewki, gdy się muszę po coś schylić lub wykonać jakiś mocniejszy ruch. Wyniki moczu ok... Myślicie, że byłoby czuć rozwieranie się szyjki? Nawet wewnętrzne? Trochę się tego boję, chociaż właśnie od 2 dni bardziej się oszczędzam i (odpukac) napinania mam rzadkie.
3,6 cm :) a co do klucia niby normalne jeśli pojawia się czasem... wszystko pomału się rozciąga i przygotowuje do porodu, choć spotkałam się z opiniami, że to właśnie może być objaw skracania. Mi zdarzało się kilka razy ale nie przekladalo się w ogóle na długość szyjki. Szczerze to nigdy nie wiem jak będzie gdy idzie na wizytę. Często myślę, że położenie synka ma na to wpływ. Jak mocno kopie i jest niespokojny to mocniejszy nacisk i szyjka krótsza, jak grzecznie leży do w miarę stabilnie a ze wiem, że jest niziutko to może mieć wpływ na te kilka mm-ot taka moja teoria, tak sobie tłumaczę.
 
reklama
Do góry