reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Przypomnij mi skąd jesteś? Jak masz blisko na Śląsk to polecam dr Agatę Włoch. Zajmuje się serduszkami dzieci w brzuszku i pomogla mojej znajomej.
Jeżeli martwi Cię ta sytuacja (a wiem że tak jest) to może udaj się do specjalisty od usg jeszcze żeby z nim skonsultować się. Tak myślę :*
Mieszkam do końca ciąży w Krakowie. Dzięki za namiar, będę miała w pamięci, choć żeby się wybrać na Śląsk, musiałabym mieć przy sobie męża, a on w Warszawie. Jeszcze nie wiem, co zrobić, bo na razie mam opinię dobrej specjalisty od usg, że jest podejrzenie tej wady, ale ona nie zalecała robić nic w ciąży - mówi, ze to nieduża wada i wystarczy zbadać serce po narodzinach. Ale mój lekarz stwierdził, ze zrobimy echo. Myślę, że zrobię to badanie i wtedy zdecyduję, co dalej.
 
reklama
A który tydzień u Ciebie i ile ważyło dziecko ostatnio? też się martwię,bo mam mały brzuch i dziecko też drobne.W 29 tyg.ważył 1355 i dziewczyny z oddziału które też miały usg mówiły,że to bardzo mało a lekarz powiwdział,że idealna waga.No i jakoś mi to tak w głowie siedzi.
Widzisz, mój jeszcze mniej - 30+1 1337g, a lekarz się nie przejmuje. U Ciebie chłopak czy dziewczynka? Ja się właśnie zorientowałam, że mój lekarz ma ustawione w systemie, ze każde dziecko, to dziewczynka i nie zmienia tego, więc może dlatego też się tak nie przejmuje małą wagą, dziewczynki mają inne normy.
 
Widzisz, mój jeszcze mniej - 30+1 1337g, a lekarz się nie przejmuje. U Ciebie chłopak czy dziewczynka? Ja się właśnie zorientowałam, że mój lekarz ma ustawione w systemie, ze każde dziecko, to dziewczynka i nie zmienia tego, więc może dlatego też się tak nie przejmuje małą wagą, dziewczynki mają inne normy.
U mnie chłopak.A ile teraz ma to nie wiem,bo chodzę na nfz do lekarza i usg będę miała dopiero jak mnie przyjmą do szpitala na ściągnięcie szwu.Córkę urodziłam w 40 tyg.2950 Więc też drobna .Myślę,że jak lekarz się nie przejmuje to jest ok.Po prostu będziemy mieć drobinki:)
 
Oczekujaca dobrze, ze jestes juz po:-) pojedz sobie słodkości, zasłużyłaś na nagrodę!
Naysan a jakbys poprosila swojego lekarza o jakieś namiary na jakiegos specjalistę od serduszek, on moze sie orientowac. Albo poszukaj przez neta i poczytaj opinie o lekarzach. W Krakowie masz duże możliwości. Uważam, ze dobrze robisz, ze chcesz to teraz sprawdzic, a potem podejmiesz decyzje co dalej.
Basia widze, ze u Ciebie wszystko duzymi krokami dąży do celu. Trzymam kciuki!
 
U mnie chłopak.A ile teraz ma to nie wiem,bo chodzę na nfz do lekarza i usg będę miała dopiero jak mnie przyjmą do szpitala na ściągnięcie szwu.Córkę urodziłam w 40 tyg.2950 Więc też drobna .Myślę,że jak lekarz się nie przejmuje to jest ok.Po prostu będziemy mieć drobinki:)
Oby tylko rosły te nasze drobinki. Az sprawdziłam siebie i męża. Ja się urodziłam w 32. percentylu, on w 20., więc dwa kurduple, jakby nie było.
 
Oczekujaca dobrze, ze jestes juz po:-) pojedz sobie słodkości, zasłużyłaś na nagrodę!
Naysan a jakbys poprosila swojego lekarza o jakieś namiary na jakiegos specjalistę od serduszek, on moze sie orientowac. Albo poszukaj przez neta i poczytaj opinie o lekarzach. W Krakowie masz duże możliwości. Uważam, ze dobrze robisz, ze chcesz to teraz sprawdzic, a potem podejmiesz decyzje co dalej.
Basia widze, ze u Ciebie wszystko duzymi krokami dąży do celu. Trzymam kciuki!
Polecił mi na razie 3 miejsca na echo, a dalej to pewnie będziemy myśleć po wynikach. Siedze od godziny na telefonie próbując sie do któregokolwiek dodzwonić :)
 
@Naysan tym 10 percentylem się nie przejmuj jeśli przepływy są ok. Moja młoda też jest w 10 percentylu, moze dzięki temu będzie lżejszy poród..marzenie ;)
@BaskaW czy czujesz jeszcze jakies skutki samego zdjęcia szwu? jakieś plamienia? Jeszcze tydzień i czeka mnie to samo :)
 
Skutki sa takie ze.ledwo chodze bardzo kuje w szyjce a najbardziej jak jest pelny pecherz. Jesli chodiz o brzuch to super lepiej niz ze szwem. Moge siedzieć chodzic itp..i od soboty oddziela mi sie czop. Latwiej sie zalatwiac. Mige sie schylac itp. No jest roznica.
 
@Naysan tym 10 percentylem się nie przejmuj jeśli przepływy są ok. Moja młoda też jest w 10 percentylu, moze dzięki temu będzie lżejszy poród..marzenie ;)
@BaskaW czy czujesz jeszcze jakies skutki samego zdjęcia szwu? jakieś plamienia? Jeszcze tydzień i czeka mnie to samo :)
A niechby byl nawet mały, byleby rósł z badania na badanie. Zobaczymy za dwa tygodnie. A Twoja ile waży teraz?
 
reklama
W ogóle takie zdziwienie dziś miałam: leżałam na kozetce u lekarza, dotknęłam brzucha i czuję, że strasznie twardy, mówię lekarzowi, żeby dotknął, a on że miękki. Czy ja mam jakąś schizofrenię? To jaki to jest twardy brzuch?
 
Do góry