reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
O, widzę, ze sytuacja podobna jak u mnie. A powiedz proszę ile mały ważył jak się urodził i czy dostałaś jakoś przed porodem sterydy na rozwój płuc?
Mój mały był kolosem urodził się przez cc w 34+4 tv ż waga 3040 i 50cm;) niestety u mnie doszło do infekcji wewnatrzamacicznej, stąd wcześniejszy poród. Na tym etapie ciąży nie podają już sterydow na rozwój płuc. Mój mały pięknie sam oddychal, przelezal tylko tydzień na patologii noworodka, dawali mu antybiotyki że względu na infekcje. Ola nie martw się, masz już piękny tc , więc będzie wszystko ok.
 
Mój mały był kolosem urodził się przez cc w 34+4 tv ż waga 3040 i 50cm;) niestety u mnie doszło do infekcji wewnatrzamacicznej, stąd wcześniejszy poród. Na tym etapie ciąży nie podają już sterydow na rozwój płuc. Mój mały pięknie sam oddychal, przelezal tylko tydzień na patologii noworodka, dawali mu antybiotyki że względu na infekcje. Ola nie martw się, masz już piękny tc , więc będzie wszystko ok.
Hmm chyba co szpital to opinia bo leżalam z 2 dziewczynami w 34 i 36tc i obie dostały sterydy
 
Jak ja leżałam to dziewczyna w 35tc tez dostała sterydy a poród miała zaplanowany na tydzień później
U mnie cesarka byla na cito, wiec i tak nie zdarzyliby podac, a dziecko w 34tc ma juz pluca rozwiniete na tyle zeby moglo samo oddychac. U nas na lubelszczyznie w tym tygoniu nie podaja sterydow
 
Mój mały był kolosem urodził się przez cc w 34+4 tv ż waga 3040 i 50cm;) niestety u mnie doszło do infekcji wewnatrzamacicznej, stąd wcześniejszy poród. Na tym etapie ciąży nie podają już sterydow na rozwój płuc. Mój mały pięknie sam oddychal, przelezal tylko tydzień na patologii noworodka, dawali mu antybiotyki że względu na infekcje. Ola nie martw się, masz już piękny tc , więc będzie wszystko ok.
Stwierdzili od czego ta infekcja?
 
Laski odkryłam Amerykę;-)
Mamy karmiące nie musza eliminowac produktow z diety. Dzieci nie maja kolek, zaparc od tego co my jemy. Można jesc fasolke i smazone potrawy, wzdecia to my będziemy miec a nie dzidzius.
Przesylam 2 linki do ciekawych artykulow:
Link do: Dieta mamy karmiącej piersią jedz co chcesz – obalamy mity
Link do: "Dieta" mamy w okresie karmienia piersią - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
Już widze miny rodzinki jak na obiedzie w niedzielę u tesciowej bede zajadac sie schaboszczakiem :-D
 
Laski odkryłam Amerykę;-)
Mamy karmiące nie musza eliminowac produktow z diety. Dzieci nie maja kolek, zaparc od tego co my jemy. Można jesc fasolke i smazone potrawy, wzdecia to my będziemy miec a nie dzidzius.
Przesylam 2 linki do ciekawych artykulow:
Link do: Dieta mamy karmiącej piersią jedz co chcesz – obalamy mity
Link do: "Dieta" mamy w okresie karmienia piersią - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
Już widze miny rodzinki jak na obiedzie w niedzielę u tesciowej bede zajadac sie schaboszczakiem :-D
Gowno prawda. Tez tak myslalam bo kazdy ostatnio tak mowi. Najadlam sie bigosu i maly mial straszne baki i kupy. Ja widzę zaleznosc.
 
reklama
No to laski przyszedł czas na mnie... małe plamienie plus skrócenie szyjki (według jednej lekarz do 6 mm, według drugiej nadal ma 10 mm). Zostałam w szpitalu na porodówce i dostalam wczoraj wieczorem pierwszą dawkę sterydów. Skurczy nie mam ale woleli dmuchać na zimne. Jesteśmy na przełomie 25/26 tc. Trzymajcie kciuki.
 
Do góry