reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@PatiaS czyżbyś mówiła o fenoterolu? Dostawalam to w szpitalu w pompie od 24 do 29tc.... tylko to mnie uratowało plus kroplowki z magnezem i Adalat (lek , który też nie jest dostępny w Polskich aptekach tylko w niektórych szpitalach)

@Ynka89 dziękuję [emoji173] masz rację będziemy mieć za niedługo szczęśliwe bobasy koło siebie
Na kiedy termin ?
Moja szyjka 1.7 ale tu raczej nie mierzą tą profesor nie mierzy tyko raz 1 lekarke poprosiłam.tu profesor mnie bada co tydzień i on wie gdzie założył szew ważne , że trzyma. Nic nie napiera. Lejek jest Ale na usg był pusty choć czasem czuje że dzieci Lipnie sobie noga czy grzebie rączka:( Ale dajemy radę

@kb.karola90 kochany [emoji173]

@SheWolf moja historie znasz to nie będę się rozpisywać. Trzymam mocno za Ciebie kciuki. Leżenie. Pomaga... ja gdybym nie leżała i gdyby nie szew to nie bylabym w ciąży A miałabym drugie dziecko na cmentarzu :( Tylko tyle dodam.
 
reklama
@PatiaS czyżbyś mówiła o fenoterolu? Dostawalam to w szpitalu w pompie od 24 do 29tc.... tylko to mnie uratowało plus kroplowki z magnezem i Adalat (lek , który też nie jest dostępny w Polskich aptekach tylko w niektórych szpitalach)
Tak, o fenoterol mi chodziło wlasnie :) nie rozumiem skad decyzja zeby wycofać ten lek..
w szpitalu w Polsce go dostawałas? U mnie dają tylko magnez..
 
Tak, o fenoterol mi chodziło wlasnie :) nie rozumiem skad decyzja zeby wycofać ten lek..
w szpitalu w Polsce go dostawałas? U mnie dają tylko magnez..
Tak w Polsce w pompie mogą podawać w warunkach szpitalnych. Nie każdy szpital to robi. Tylko dzięki niemu jestem w 33tc.... bo do 29tc było kiepsko jak tylko na chwilę odlaczali. Teoretycznie podaje się go w pompie 48h.... ja dostawalam 5 tyg... zależy od szpitala, lekarza.... i szczęścia....
Jak nie mają fenoterolu powinni mieć atosiban ale to mega drogie więc wątpię by mieli.
Jest jeszcze Adalat w tabletkach też działa przeciwskurczowo.
 
Tak w Polsce w pompie mogą podawać w warunkach szpitalnych. Nie każdy szpital to robi. Tylko dzięki niemu jestem w 33tc.... bo do 29tc było kiepsko jak tylko na chwilę odlaczali. Teoretycznie podaje się go w pompie 48h.... ja dostawalam 5 tyg... zależy od szpitala, lekarza.... i szczęścia....
Jak nie mają fenoterolu powinni mieć atosiban ale to mega drogie więc wątpię by mieli.
Jest jeszcze Adalat w tabletkach też działa przeciwskurczowo.
A mogę wiedzieć co to za szpital? Bo widzę, ze z Chorzowa jesteś a to w sumie niedaleko ode mnie.
5 tyg.. bardzo długo, cały czas podpięta? Wiadomo skad u Ciebie skurcze?
 
A mogę wiedzieć co to za szpital? Bo widzę, ze z Chorzowa jesteś a to w sumie niedaleko ode mnie.
5 tyg.. bardzo długo, cały czas podpięta? Wiadomo skad u Ciebie skurcze?
Nie wiadomo skąd. Były od 23t6d A w 29tc odpieli pompe. Teraz jadę na nospie relanium i adalacie. Chorzów omijaj z daleka....
Jestem w Bytomiu. A Ty skąd jesteś?
 
Nie wiadomo skąd. Były od 23t6d A w 29tc odpieli pompe. Teraz jadę na nospie relanium i adalacie. Chorzów omijaj z daleka....
Jestem w Bytomiu. A Ty skąd jesteś?
Ja jestem z Bedzina i mecze się ze skurczami od 14 tc. Leżałam w Katowicach, Sosnowcu i Tychach i wszędzie dawali mi magnez w kroplowce i nospe i mowili ze nic więcej nie mogą..
Jeden lekarz przepisał mi relanium wlasnie, nie było jakiś super efektów, ale coś tak pomagało, została mi prawie paczka, ale boje się brać, bo mój gin nie chce przepisać, a nie wiem czy po odstawieniu pomoże..
Obecnie biore nospe max 2x1 ale obawiam się, ze organizm sie przyzwyczaja i powoli przestaje działać :/
 
U nas wycofali fenoterol (brałam w pierwszej ciąży 10 lat temu, skutki uboczne miałam straszne, ta ciążę miałam bez pessaru). Teraz w szpitalu podają adalat, brałam go w drugiej i trzeciej ciąży (liczę te donoszone bo w ogóle to moja siódma ciąża) i miałam zakładany pessar, w tej już tylko pesssar bez adalatu, bo nie czuje takich skurczy, no i bez no- spy, bo na skurcze nie działa, ale ciśnienie mi obniża i czuję się po niej jak zombie
 
Ja jestem z Bedzina i mecze się ze skurczami od 14 tc. Leżałam w Katowicach, Sosnowcu i Tychach i wszędzie dawali mi magnez w kroplowce i nospe i mowili ze nic więcej nie mogą..
Jeden lekarz przepisał mi relanium wlasnie, nie było jakiś super efektów, ale coś tak pomagało, została mi prawie paczka, ale boje się brać, bo mój gin nie chce przepisać, a nie wiem czy po odstawieniu pomoże..
Obecnie biore nospe max 2x1 ale obawiam się, ze organizm sie przyzwyczaja i powoli przestaje działać :/
Kolejny raz przyjedź do Bytomia. To Klinika tu mają większość leków. Mają też Adalat. Moja ciąża była wczesna, jestem po porodzie w 23tc dlatego wlewali we mnie tyle czasu ten fenoterol dostawalam to z isoptinem żeby zniwelować skutki uboczne . Choć 3 dni były straszne. Duszności, trzesienie tak, problem z oddychaniem , było mi mega gorąco itp. Ale znioslam to. Organizm się przyzwyczaił
 
U nas wycofali fenoterol (brałam w pierwszej ciąży 10 lat temu, skutki uboczne miałam straszne, ta ciążę miałam bez pessaru). Teraz w szpitalu podają adalat, brałam go w drugiej i trzeciej ciąży (liczę te donoszone bo w ogóle to moja siódma ciąża) i miałam zakładany pessar, w tej już tylko pesssar bez adalatu, bo nie czuje takich skurczy, no i bez no- spy, bo na skurcze nie działa, ale ciśnienie mi obniża i czuję się po niej jak zombie
Jakie skutki? Dla dziecka ?
 
reklama
Do góry