reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny jak sobie radzicie z fizyczna strona ciąży? Leżę od 10 tygodni, dzisiaj poszłam pod prysznic, przeszłam nago obok lustra i się podłamałam troszke. Wielka obwisła pupa + uda, z ogromnym cellulitem Dziewczyny które urodziły, miałyście cellulit? Zeszlo go troszke po porodzie? Leżące, robicie sobie jakieś masaże? Ja jak tylko się ruszę to mam skale zamiast brzucha, także leżę i nic więcej praktycznie, nawet wklepywanie kremu to wyzwanie..


W ciąży przytylam 20 kg. Startowałam z waga 52kg przed ciaza bylam bardzo aktywna. Pol roku leżałam w ciąży. Pomimo diety przytyłam ladn
@PatiaS pociesze Cię bo mnie nikt nie pobije. Mam celulit, rozstępy na udach, brzuchu, boczkach i piersiach. A na brzuchu nawet dwa rodzaje. Jedne rozstępy cienkie niteczki a jedne grube plamy. Jest masakra ale lata mi to. Dla innych się rozbierać nie będę a mąż nie zwraca uwagi. Już nic z tym nie zrobię.
Dziewczyny a ciekawe co u @Zzzzzz?
Tak, o fenoterol mi chodziło wlasnie :) nie rozumiem skad decyzja zeby wycofać ten lek..
w szpitalu w Polsce go dostawałas? U mnie dają tylko magnez..
IMG_20190514_154319.jpg
 
reklama
Chcialam napisać że przytyłam w ciąży 20 kg . Po 2 miesiącach zostalo mi 8 kg na plusie ale jest dobrze :) pije pokrzywe, cwicze co 2 dzień i masuje się ta oliwka z rossmana za 1 grosz i powoli wracam do formy. Aaa i karmienie piersią nie pomaga :)

@Magdalenams dzięki za wywołanie. Udzielam się teraz na innym wątku. Zuzka jest wspaniała codziennie dziękuję za nia Bogu. Choć jest do mnie nie podoba . Jest ruda (lol) .
Juz nie pamietam jak to bylo lezec przez pół roku. Przymierzam się do kolejnej ciąży za rok :)chce wiecej cooorek :) Co u Was???
 
Chcialam napisać że przytyłam w ciąży 20 kg . Po 2 miesiącach zostalo mi 8 kg na plusie ale jest dobrze :) pije pokrzywe, cwicze co 2 dzień i masuje się ta oliwka z rossmana za 1 grosz i powoli wracam do formy. Aaa i karmienie piersią nie pomaga :)

@Magdalenams dzięki za wywołanie. Udzielam się teraz na innym wątku. Zuzka jest wspaniała codziennie dziękuję za nia Bogu. Choć jest do mnie nie podoba . Jest ruda (lol) .
Juz nie pamietam jak to bylo lezec przez pół roku. Przymierzam się do kolejnej ciąży za rok :)chce wiecej cooorek :) Co u Was???
Ale dziewczynki z rudymi włosami są tak urocze! :) ja też chcę córkę ale dajemy sobie z mężem trochę czasu. Nacieszymy się chłopakami, podrosna trochę i ja bym chciała jeszcze jedno dzieciątko (albo dwoje :D). Macierzyństwo to najlepsze co mnie spotkało. Starszy trochę dokucza a młodszy póki co jest grzeczny.
 
Ale dziewczynki z rudymi włosami są tak urocze! :) ja też chcę córkę ale dajemy sobie z mężem trochę czasu. Nacieszymy się chłopakami, podrosna trochę i ja bym chciała jeszcze jedno dzieciątko (albo dwoje :D). Macierzyństwo to najlepsze co mnie spotkało. Starszy trochę dokucza a młodszy póki co jest grzeczny.
A przypomnij mi jaką macie różnice wieku?
 
@Oczekujaca123 Termny dwa lekarz trzyma się tego z usg czyli 5.07, a obliczając z okresu 23.06 czyli równy tydzień różnicy. Ja szyjke mam mierzona co wizytę przez usg dopochwowe. A powiedz mi sterydy miałaś podane? Mój lekarz nie podał, mówi że wytrzymam do 34 tyg. a po już płucka rozwinięte. Teraz czujesz jakieś skurcze? Ja nadal twardnienie brzucha, ale bez bólu, bardzo rzadko odczucia jak na okres i ogromny napór na szyjke, także na wizyty jeżdżę oparta na boku, bo jak siadam mam wrażenie, że pękne, ale to chyba nic dziwnego jak główka oparta na szwie, a szyjki jakby wcale.
@PatiaS czyżbyś mówiła o fenoterolu? Dostawalam to w szpitalu w pompie od 24 do 29tc.... tylko to mnie uratowało plus kroplowki z magnezem i Adalat (lek , który też nie jest dostępny w Polskich aptekach tylko w niektórych szpitalach)

@Ynka89 dziękuję [emoji173] masz rację będziemy mieć za niedługo szczęśliwe bobasy koło siebie
Na kiedy termin ?
Moja szyjka 1.7 ale tu raczej nie mierzą tą profesor nie mierzy tyko raz 1 lekarke poprosiłam.tu profesor mnie bada co tydzień i on wie gdzie założył szew ważne , że trzyma. Nic nie napiera. Lejek jest Ale na usg był pusty choć czasem czuje że dzieci Lipnie sobie noga czy grzebie rączka:( Ale dajemy radę

@kb.karola90 kochany [emoji173]

@SheWolf moja historie znasz to nie będę się rozpisywać. Trzymam mocno za Ciebie kciuki. Leżenie. Pomaga... ja gdybym nie leżała i gdyby nie szew to nie bylabym w ciąży A miałabym drugie dziecko na cmentarzu :( Tylko tyle dodam.
 
I niech już zostanie taka ;)
Pewnie, zawsze głowa troszke bardziej spokojna i dodatkowe zabezpieczenie, ale nie wiem jak to ze skurczami, bo dziewczyny coś tutaj pisały, ze przy skurczach lekarze nie chcą zakładać, także dopytaj :)
Trzymam kciuki za poprawę cukru! A wcześniej tez miałaś jakieś problemy z cukrzyca czy to tak nagle?
Głównie czytam i oglądam seriale/ filmy, często jakieś ogłupiające programu trochę rysuje, ale na leżąco to ciężko. Ostatnio dużo gadam ze swoim psem
Wg. Zapisow z ktg-brak czynności skurczowej macicy. Po prostu stawia sie dosc boleśnie wychodzi na to ? :D dlatego też pewnie taki pomysł z pessarem. Mi szyjka.sie skraca najprawdopodobniej przez zabieg lyzeczkowania który mialam dosc dawno temu :p
Dopiero teraz problemy z cukrem.. nigdy nie wczesniej nie miałam. Wdrozylam juz dietę zanim dostanę sie do.diabetologa i.plus jest taki ze nie mam już zgagi o_O bo tak to odkąd oczy otworZyłam do wieczora zgaga :D
Czyli podobnie jak ja :D tez coraz częściej zaczynam mówić do swoich kotów :D a.od tv czasem mnie pieką az oczy hehe
Anima 2.8 cm to nie jest długość wymagająca pessaru. Ale jeśli masz regularne skurcze, szyjka robi się miękka albo zaczyna się rozwierać,to warto go rozważyć. Od kilku tygodni mam pessar (założony przy 21mm) i przynajmniej mam spokojną głowę. No i mogę normalnie funkcjonować. Biorę magnez i scopolan(no spa na mnie nie działa) i jak na razie jest ok.
 
Dla mnie. Kosmos. Od pasa w dół byłam sino- bordowa w jakieś plamy, miałam duszności, kołatanie serca, bylo mi goraco. Bardzo źle wspominam to leczenie
Masz pesaar zalozony prawda? Ja po dzisiejszej wizycie u gina mam skierowanie do.szpitALa na jutro na zalozenie pessara. Tzn najpierw badania potem pessar bo moja szyjka.ma.21mm. Niewiem czego spodziewac po tym.. :/ dodam ze to 31tydz.. możesz cos napisać jak.wygląda funkcjonowanie z tym? :)
 
reklama
Masz pesaar zalozony prawda? Ja po dzisiejszej wizycie u gina mam skierowanie do.szpitALa na jutro na zalozenie pessara. Tzn najpierw badania potem pessar bo moja szyjka.ma.21mm. Niewiem czego spodziewac po tym.. :/ dodam ze to 31tydz.. możesz cos napisać jak.wygląda funkcjonowanie z tym? :)

No to u mnie taka sama długość szyjki w 24tc była. Zero seksu, co drugi dzień macmirror i dwa razy w tygodniu lactovaginal. Dbanie o regularne wypróżnianie. Poza tym go nie czuć, mimo że miejsca jakby brak na te globulki;)
 
Do góry