reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Wie może któraś jak to jest jeżeli jest założony szew. Planowo sciagany ma być w 37 tygodniu. Jeżeli będzie planowana cesarka to w którym tygodniu? Wiem że normalnie cesarke wykonują przeważnie w 39 tygodniu. A jak to wygląda jak się ma szew?
 
Ja miałam cesarkę w drugiej ciazy z powodu położenia miednicowego i szew ściągany w trakcie cesarki. Miałam cięcie 12 dni przed terminem porodu, bo na KTG wyszły skurcze.
 
Cześć dziewczyny, mam założony szew od 22 tygodnia. Miałam trochę problemów ze skurczami macicy, twardnieniami brzucha przed i po założeniu szwu. Spędziłam kilka tyg w szpitalu. Teraz jestem w domu i prawie cały czas leżę. Wstaję do toalety, na posiłek. Mam pytanie do Was które macie szew: czy jak chwilę pochodzicie to czujecie nacisk na szyjkę i pobolewanie brzucha? Zastanawiam się jak dalej funkcjonować, czy wstawać mimo tych pobolewań i starać się troszkę ruszać. Boję się ze jak będę ciagle lezec to mon poród bedzue bardzo ciężki bo nie będę miała siły :(
 
Cześć dziewczyny, mam założony szew od 22 tygodnia. Miałam trochę problemów ze skurczami macicy, twardnieniami brzucha przed i po założeniu szwu. Spędziłam kilka tyg w szpitalu. Teraz jestem w domu i prawie cały czas leżę. Wstaję do toalety, na posiłek. Mam pytanie do Was które macie szew: czy jak chwilę pochodzicie to czujecie nacisk na szyjkę i pobolewanie brzucha? Zastanawiam się jak dalej funkcjonować, czy wstawać mimo tych pobolewań i starać się troszkę ruszać. Boję się ze jak będę ciagle lezec to mon poród bedzue bardzo ciężki bo nie będę miała siły :(
Ja w pierwszej ciazy też non stop leżałam od 25tyg do zdjęcia w 37. Z tego co piszą tu dziewczyny ciagle leżenie nie jest konieczne i lekarze raczej od tego odchodzą. Tobie lekarz kazal caly czas lezec? To pobolewanie moze wynikac z tego, ze organizm nie jest przyzwyczajony do innej pozycji i sama pionizacja powoduje bol brzucha i napinanie. Z tego co ja pamietam a bylo to 2 lata temu napinania i twardnienie brzucha nagle ustaly w 37 tyg, tak jakby głową wiedziala, że już jest bezpiecznie A wcześniej też mialam wrażenie, że za każdym razem jak wstaje to brzuch robi się twardy jak skala. Ktory masz tydz?
 
Ja w pierwszej ciazy też non stop leżałam od 25tyg do zdjęcia w 37. Z tego co piszą tu dziewczyny ciagle leżenie nie jest konieczne i lekarze raczej od tego odchodzą. Tobie lekarz kazal caly czas lezec? To pobolewanie moze wynikac z tego, ze organizm nie jest przyzwyczajony do innej pozycji i sama pionizacja powoduje bol brzucha i napinanie. Z tego co ja pamietam a bylo to 2 lata temu napinania i twardnienie brzucha nagle ustaly w 37 tyg, tak jakby głową wiedziala, że już jest bezpiecznie A wcześniej też mialam wrażenie, że za każdym razem jak wstaje to brzuch robi się twardy jak skala. Ktory masz tydz?
Jestem w 25 tyg.mam się bardzo oszczedzac, raczej leżeć, siedziec, nie chodzic za bardzo, ewentualnie króciutki spacer.Zażywam duże ilości magnezu na skurcze i luteinę
 
Mnie sie wydaje, ze nie da sie czuć nacisku na szyjke, to po prostu szybko rosnący brzuch ciazy. A zwłaszcza jest to odczuwalne, jak sie dużo leży i rzadko wstaje, bo wtedy mięśnie trzymające słabną.
 
Mnie sie wydaje, ze nie da sie czuć nacisku na szyjke, to po prostu szybko rosnący brzuch ciazy. A zwłaszcza jest to odczuwalne, jak sie dużo leży i rzadko wstaje, bo wtedy mięśnie trzymające słabną.
A ja to właśnie tak czuję, boli mnie w środku pochwy, kłuje i czuję nacisk na pęcherz i krocze i jakby parcie. Jak dzieciątko naciska głową w dół a masz bardzo krótką szyjkę to chyba można to odczuwać, zwłaszcza jak masz jeszcze tam szew. Boli mnie wtedy brzuch jak podczas okresu.
 
reklama
Cześć. Mam pytanie do mam które miały problem szyjkowy w pierwszej ciąży, a mają już za sobą kolejną. Czy w następnej ciąży peoblem się powtórzył? Ja leżałam od 28tc do samego porodu. Mąż już prosi o następnego dzidziusia, a ja jednak boję się że znów będę musiała leżeć, co przy małym dziecku jest ciężkie do wykonania. Dziewczyny, podzielcie się swoimi doświadczeniami :) pozdrawiam
 
Do góry