reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Nie kalkulator a wykaz norm ile dziecko wg wytycznych powinno ważyć w danym tyg ciąży. Zrobiłam sobie screen by nie szukać jak chce sprawdzić 😉
 
reklama
Meldunek: spadłam troszkę. 2.3cm na 23t4d. Ale zamknięta. Mam trochę schodzić z rozkurczowych bo "za miękka macica też nie dobrze".
Ja w 23+6 miałam 23 mm, także spokojnie. Ja już żadnej nospy nie biorę bo mi nic nie pomagała. Chyba że jak leżałam w szpitalu, ale tam dostawałam jakieś końskie dawki. Brzuch się napina i twardnieje ale jak widać u mnie nie powoduje to skracania. Więc tylko luteina i magnez.
 
Ja właśnie wróciłam. Lekarz tylko sprawdził czy pessar trzyma i wg niego jest ok. Mówił ze długości teraz się nie bada. Pytałam czy jest rozwarcie jak badał ginekologicznie to mówił ze nie ma. Ale czy to można ocenić w takim badaniu ginekologicznym czy tylko przez usg dopochwowo? Jestem w domu ..całe szczęście ze nie do szpitala ☺ ale się ciesze 😊 choć nie wiem ile tak na prawdę ta szyjka ma.. Aleksandra jak ci zmierzy ta szyjke jak masz pessar?
 
Ale kolorowo nie może być. Wg miesiączki to 25tc a wg usg to 26 i waży sporo bo 930 g !! Ale nie kazał póki co się przejmować . W 2 tyg przybrał 300 g. Może to efekt źle prowadzonej cukrzycy. No nic oby było dobrze.
 
reklama
Ja właśnie wróciłam. Lekarz tylko sprawdził czy pessar trzyma i wg niego jest ok. Mówił ze długości teraz się nie bada. Pytałam czy jest rozwarcie jak badał ginekologicznie to mówił ze nie ma. Ale czy to można ocenić w takim badaniu ginekologicznym czy tylko przez usg dopochwowo? Jestem w domu ..całe szczęście ze nie do szpitala ☺ ale się ciesze 😊 choć nie wiem ile tak na prawdę ta szyjka ma.. Aleksandra jak ci zmierzy ta szyjke jak masz pessar?
Przecież rozwarcie widać przy zwykłym badaniu na fotelu nie potrzeba do tego usg dopochwowe go. Jakby było to by je widział gołym okiem 😉
 
Do góry