reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Byłam u ginekologa podobno to nie wody płodowe!! Baba mnie uspokoiła, sprawdziła tym papierkiem, sprawdziła czy szyjka zamknięta. No i tylko dopisała dhupaston, nie wiedziałam co to jest :O jak przeczytała ulotkę to mnie zmurowalo bo w ogole tego nie potrzebuje! Nie powiedziałam jej ze jestem migrenowcem, a tu jest napisane ze po tym leku zwieksza sie migrena, udar, zawał ze trzeba to odstawić :O a ja mam migreny i bez tego :/ moze którąś z was uzywa i chce odkupić bo ja tego zamiaru nie mam brac
 
Byłam u ginekologa podobno to nie wody płodowe!! Baba mnie uspokoiła, sprawdziła tym papierkiem, sprawdziła czy szyjka zamknięta. No i tylko dopisała dhupaston, nie wiedziałam co to jest :O jak przeczytała ulotkę to mnie zmurowalo bo w ogole tego nie potrzebuje! Nie powiedziałam jej ze jestem migrenowcem, a tu jest napisane ze po tym leku zwieksza sie migrena, udar, zawał ze trzeba to odstawić :O a ja mam migreny i bez tego :/ moze którąś z was uzywa i chce odkupić bo ja tego zamiaru nie mam brac
A masz luteinę tez ? Duphaton jest odpowiednikiem luteiny, tylko nie wkładasz dopochwowo tylko pijesz. Zapobiega skracaniu szyjki.
 
A masz luteinę tez ? Duphaton jest odpowiednikiem luteiny, tylko nie wkładasz dopochwowo tylko pijesz. Zapobiega skracaniu szyjki.
Tak mam luteine dopchwowa i nie mam zamiaru brać dhupastonu. Mój lekarz prowadzący nigdy mi tego nie zapisywał i na pewno by mi nie zapisał. Z reszta w szpitalu tez tylko luteine mi kazali brać, także nie wiedziałam co to i po co to dołożyła, myślałam ze to jakieś niegroźne rozkurczowego leki. Nie przeczytała wczesniej :/ niepotrzebnie tylko to wykupiłam :/ no trudno
 
Byłam u ginekologa podobno to nie wody płodowe!! Baba mnie uspokoiła, sprawdziła tym papierkiem, sprawdziła czy szyjka zamknięta. No i tylko dopisała dhupaston, nie wiedziałam co to jest :O jak przeczytała ulotkę to mnie zmurowalo bo w ogole tego nie potrzebuje! Nie powiedziałam jej ze jestem migrenowcem, a tu jest napisane ze po tym leku zwieksza sie migrena, udar, zawał ze trzeba to odstawić :O a ja mam migreny i bez tego :/ moze którąś z was uzywa i chce odkupić bo ja tego zamiaru nie mam brac
Każdy progesteron ma takie same skutki ale na szyjke dobry
 
No to jest taki lejek właśnie... No mi też mówił jak badał na fotelu ze pessar trzyma i faktycznie trzymał. Może Twój lekarz widzi na usg czy pęcherz gdzieś się pcha czy nie. No chyba trudno tego nie zauważyć. Bądź spokojna, już tyle razy Ci mówił że trzyma i faktycznie tak jest. Mi lekarz mówił że pessar jak już się ułoży to raczej nie puszcza, tylko jak szyjka się zgładzi to sam spadnie.
Czy to trzeba przy tym plackiem leżeć??
 
Tak mam luteine dopchwowa i nie mam zamiaru brać dhupastonu. Mój lekarz prowadzący nigdy mi tego nie zapisywał i na pewno by mi nie zapisał. Z reszta w szpitalu tez tylko luteine mi kazali brać, także nie wiedziałam co to i po co to dołożyła, myślałam ze to jakieś niegroźne rozkurczowego leki. Nie przeczytała wczesniej :/ niepotrzebnie tylko to wykupiłam :/ no trudno
Ja brałam jednocześnie i luteine i duphaston, a tez bez ciąży miewałan migreny i mam wadę serca :) nic mi się nie stało, nic się nie działo, a wszelkie wyniki miałam książkowe
 
Ja brałam jednocześnie i luteine i duphaston, a tez bez ciąży miewałan migreny i mam wadę serca :) nic mi się nie stało, nic się nie działo, a wszelkie wyniki miałam książkowe
Rozumiem ale po co się obciążać, to ze na kogos zadziała tak nie znaczy ze na inna osobe dobrze, nie wiem jak czesto miewalas migreny bo ja to pare razy w miesiacu, a w czasie ciazy tak ze w szpitalu wyladowalam :(, a doktor powiedziała ze 23mm moja szyjka to super i żebym dalej polegiwala, ale ludzie gorsze maja. Ja juz leżałam przez migrenę w szpitalu w czasu ciąży wole sobie nie dokładać jeszcze kolejnego leku, zwlaszcza ze to nie mój lekarz prowadzący. Ważne było dla mnie tylko to czy to nie wody i czy szyjka się nie otworzyła. Jutro 29+0 TC, 32 idę na kolejne USG, szczerze gdyby noe ta plama wtedy nigdy bym tej doktor nie odwiedziła.
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem ale po co się obciążać, to ze na kogos zadziała tak nie znaczy ze na inna osobe dobrze. Ta doktor powiedziała ze 23mm moja szyjka to super i żebym dalej polegiwala, ale ludzie gorsze maja. Ja juz leżałam przez migrenę w szpitalu w czasu ciąży wole sobie nie dokładać jeszcze kolejnego leku, zwlaszcza ze to nie mój lekarz prowadzący. Ważne było dla mnie tylko to czy to nie wody i czy szyjka się nie otworzyła.
Leee jak taka szyjka to faktycznie lepiej odpuscić :D ja miałam 1cm stąd te końskie dawki
 
reklama
Do góry