reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A tak poza głównym tematem, to przeglądam dzisiaj różne wątki na forum z nudów, i jakaś mama pisze, ze się jej roczne dziecko w kąpieli zachłysnęło wodą, inna, ze dziecko 2-miesięczne całą noc płacze, brzuszek mu wykręca, nic nie może zasnąć i takie wymordowane i co robić. I sobie uświadomiłam, ze ten lęk o dziecko, który cały czas wydaje mi się, ze odejdzie w 34 tygodniu, a jsk będę w 37 No to już w ogóle nastanie w moim życiu kraina mlekiem i miodem płynąca, a to jednak już na zawsze lęk o nasze dziecko zostanie. Kiedyś przeczytałam, że kobieta rodząc pierwsze dziecko rodzi sobie wielki strach, który na zawsze z nią zostanie i to jest chyba wielka, wielka macierzyńska prawda.
 
A tak poza głównym tematem, to przeglądam dzisiaj różne wątki na forum z nudów, i jakaś mama pisze, ze się jej roczne dziecko w kąpieli zachłysnęło wodą, inna, ze dziecko 2-miesięczne całą noc płacze, brzuszek mu wykręca, nic nie może zasnąć i takie wymordowane i co robić. I sobie uświadomiłam, ze ten lęk o dziecko, który cały czas wydaje mi się, ze odejdzie w 34 tygodniu, a jsk będę w 37 No to już w ogóle nastanie w moim życiu kraina mlekiem i miodem płynąca, a to jednak już na zawsze lęk o nasze dziecko zostanie. Kiedyś przeczytałam, że kobieta rodząc pierwsze dziecko rodzi sobie wielki strach, który na zawsze z nią zostanie i to jest chyba wielka, wielka macierzyńska prawda.
Też to czytałam wczoraj. Strach o dziecko zostanie zawsze nawet jak jako 20 latek pojedzie na urlop. Teraz zaczynam lepiej rozumieć moich Rodziców.

Co do zachłyśnięca to było straszne może nawet dojść do zapalenia płuc zachłystowego.

Ja odliczam już dni do skończonego 36tc (jeszcze 8dni) oraz do skończonego 37tc (15 dni). Później strach o poród, ale nie o ból tylko o stan dziecka. Boję się niedotlenienia przy porodzie, lekarzy którzy odwlekają decyzję o cc... Mój Chrześniak urodził się siny tak długo zwlekali z CC.
 
Matki tak mają, że codziennie widzą milion zagrożeń dla dziecka i wybiegają z tym lata świetlne do przodu. W ciąży, aby dotrwać do bezpiecznego terminu, a potem to juz jazda bez trzymanki ;)
 
Ile przytyłyście w ciąży? Ja bije chyba rekordy 19kg na plusie. Dziś waga pokazuje 74kg przy 168cm wzrostu. Ogólnie najwięcej utyłam w pierwszym trymestrze. Teraz waga jest w miarę stabilna mam wrażenie, że Młody przybiera na wadze a ja sama już mniej. Na początku ciąży brałam duphaston i teraz znowu go biorę wraz z luteiną. Diety nie zmieniłam tylko tryb życia. cholerka czuje się jak cieżarny klocek 😁
 
Ile przytyłyście w ciąży? Ja bije chyba rekordy 19kg na plusie. Dziś waga pokazuje 74kg przy 168cm wzrostu. Ogólnie najwięcej utyłam w pierwszym trymestrze. Teraz waga jest w miarę stabilna mam wrażenie, że Młody przybiera na wadze a ja sama już mniej. Na początku ciąży brałam duphaston i teraz znowu go biorę wraz z luteiną. Diety nie zmieniłam tylko tryb życia. cholerka czuje się jak cieżarny klocek 😁
To ja dotąd do 29 tygodnia i mam 8,5 kg na plusie a gdzie jeszcze reszta 😁 przed ciążą długo byłam na diecie z niskim IG i takiej na regulację owulacji i jakoś trzymałam się :) za to teraz miewam wilczy apetyt 😁
 
Ostatnia edycja:
To ja dotąd do 29 tygodnia i mam 8,5 kg na plusie a gdzie jeszcze reszta 😁 przed ciążą długo byłam na diecie z niskim IG i takiej na regulację owulacji i jakoś trzymałam się :) teraz pilnuje się się i tak miewam wilczy apetyt 😁
Kruszynka z Ciebie!

Chyba muszę się bardziej pilnować. Teraz (od 27tc) przybieram co tydzień około 300g. To znacznie lepiej.
 
reklama
Ile przytyłyście w ciąży? Ja bije chyba rekordy 19kg na plusie. Dziś waga pokazuje 74kg przy 168cm wzrostu. Ogólnie najwięcej utyłam w pierwszym trymestrze. Teraz waga jest w miarę stabilna mam wrażenie, że Młody przybiera na wadze a ja sama już mniej. Na początku ciąży brałam duphaston i teraz znowu go biorę wraz z luteiną. Diety nie zmieniłam tylko tryb życia. cholerka czuje się jak cieżarny klocek 😁
Ja mialam w 21 tygodniu 3kg na plusie, potem w szpitalu mi zeszło 2kg. A teraz wrócił 1kg odkąd w domu jestem więc sumując 2 kg na plusie w 25 tygodniu, bo dziś zaczęłyśmy 25. Ufff kolejny za nami 😊
W czwartek wizyta u mojej gin, mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku 😊
 
Do góry