reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny, dołączę tutaj do Was, żeby nie zakładać nowego tematu. Czy Wam też tak twardnieje brzuch? Jestem w 30+3tc. Dziś cały dzień czuję twardnienie brzucha... Normalnie jest twardy jak kamień. Od niedzieli biorę luteinę. Szyjka 2,8, miękka, ale zamknięta. Czy mogę coś jeszcze zrobić, żeby ten brzuch nie robił się taki twardy? Już mnie to dziś zaczyna stresować....

Najlepiej odpoczywać, ale z tego co mówi mój lekarz, to te twardnienia brzucha czasami są taką urodą kobiety w ciąży, czasami rzeczywiście powoduja skracanie szyjki ale zazwyczaj w połaczeniu z bólem krzyża. Mi pomaga rozchodzenie tego twardnienia ale i duze ilości wody z tabletkami magnezu. Nie wiem na ile to pomaga, bo ja swoich twardnień z wypinaniem dziecka nie odróżniam. Moze dziewczyny wiedzą lepiej? 🤔
 
reklama
Fizycznie to tak sobie od tego leżenia hehe ostatnio jak w sobotę miałam wizytę to ledwo z auta do przychodni doszłam a po jeździe samochodem to tak kręgosłup bolał że szok. Zero sił 😁
W sumie masz rację...też się nasłuchałam i naczytałam, aby nie kupować za szybko. Moja teściowa to kazała łóżeczko i wózek kupić w dniu jak urodze 😂😂😂😂 ale masz rację oderwę myśli i będę miała atrakcje, jak będą przychodzić paczki 😁
Ja już mam wszystko nie chciałam się stresować 🤣 tylko ten laktator został do kupienia
 
I za trzy miesiace będziesz pisać, ze jeszcze nie urodziłaś i musisz podłogi szorować, po schodach biegać i nic hehe oo i tego Ci życzę! Żebyś na koncówce odetchneła, a nie dom sprzatała hehe 😄
Mam nadzieję, że tak nie bedzie xD od połowy sierpnia, 34tydzien, zaczynam się ruszać xD Chociaż trochę będę mieć tego lata. Mieszkać nad morzem i nie korzystać. Grzech xD
 
Mam nadzieję, że tak nie bedzie xD od połowy sierpnia, 34tydzien, zaczynam się ruszać xD Chociaż trochę będę mieć tego lata. Mieszkać nad morzem i nie korzystać. Grzech xD

Ile ja bym dała za morze. Calymi dniami mogłabym w wodzie siedzieć. Teraz to nawet do basenu w ogródku nie wejdę, a jak wejdę, to nie wyjdę. Odbiję sobie kolejne wakacje hehe
 
Mój mąż powiedział, ze teraz będzie omijał okolice listopada i grudnia, zeby znowu na sierpień nie trafić hehe no właśnie odnośnie tego kłucia w pochwie. Też to macie? I czy Was też tak do przodu ciągnie i kręgosłup boli? Ciekawe jak to jest gdy się całą ciążę normalnie funkcjonuje.
Niestety kucie w pochwie mam ostatnio non stop. Podobno to wina Dziecka, naciska główką.
 
Najlepiej odpoczywać, ale z tego co mówi mój lekarz, to te twardnienia brzucha czasami są taką urodą kobiety w ciąży, czasami rzeczywiście powoduja skracanie szyjki ale zazwyczaj w połaczeniu z bólem krzyża. Mi pomaga rozchodzenie tego twardnienia ale i duze ilości wody z tabletkami magnezu. Nie wiem na ile to pomaga, bo ja swoich twardnień z wypinaniem dziecka nie odróżniam. Moze dziewczyny wiedzą lepiej? 🤔
Podobno można sprawdzić czy to dupsko dziecka jest w natarciu czy skurcz macicy. Nieby należy dotykać góry macicy okolice linii żeber jak tam jest twardo to skurcz.
 
Tylko gdzie ja mam teraz żebra 😄 moze rzeczywiscie mam skurcze, a mi się wydaje, ze to mały tak buszuje. A często czujecie skurcze? I czy wasze pociechy też mają takie czkawki? Mój 3-4 razy dziennie. Czasami przez 15 minut 😶
 
Tylko gdzie ja mam teraz żebra 😄 moze rzeczywiscie mam skurcze, a mi się wydaje, ze to mały tak buszuje. A często czujecie skurcze? I czy wasze pociechy też mają takie czkawki? Mój 3-4 razy dziennie. Czasami przez 15 minut 😶
Skurcze to głównie wieczorem mam. Dzieciak tak buszuje, że czasem sam je chyba wywołuje. Dziś kopał głowicę USG i lekarz uwierzył mi że to nie głaskanie brzucha jest głównym problemem. Mój ma czkawki po prysznicu (lubię ciepłą wodę a później jest mu za zimno-chyba). Pomaga jak przykrywam brzuch kocem. Albo sobie wkręciłam, że to pomaga. Gorzej jak kopie albo łapkami maca mi flaki...
 
reklama
Jeszcze trochę przed Tobą ale musisz odpoczywać, bo po porodzie odpoczynek zostaje tylko marzeniem hehe takze korzystaj, leniuchuj, rozpieszczaj siebie. Wiem jak to brzmi, ale ja czasami marzę o takim dniu tylko dla siebie, swojego ciała i swojej głowy 🙂
Wiem jak jest, bo siedzi właśnie obok mnie 3latek 😊
 
Do góry