reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Przy regularnych skurczach. Łożysko, przepływy wszystko jest ok, ułożenie małego też. Chwilowo mi odpuściły. Są już mniej często dziwne wcześniej pod prysznicem miałam jeden za drugim i mocne. To może jeszcze potrwa. Tylko kucie w środku jest coś jak i obtarcie. Wiem, że niektóre dziewczyny chodzą tak nawet kilka dni że skurczami. Dobra jest ok chwilowo. Panikuje, że nie wiem co jest grane.
Te skurcze odczuwasz jako bolesne w podbrzuszu czy twardnienie macicy? Ja już nie odróżniam kiedy to macica a kiedy akrobacje małego :/
 
reklama
Te skurcze odczuwasz jako bolesne w podbrzuszu czy twardnienie macicy? Ja już nie odróżniam kiedy to macica a kiedy akrobacje małego :/
On się rzuca po skurczu. Raczej jak nacisk skurcz łydki i kucie w jednym a później mnie szczypie w.. a Mały się rzuca po skurczu. Spadam papa
 
U mnie odszedł caly w 34 tyg.. mozna nawet 7 tyg chodzić bez tego czopa jak ja hehe ale moje skurcze po prysznicu nie przeszły tylko były caly czas mocniejsze. Dobrze, ze się troche wyciszyły. W 36tyg juz nie zatrzymują porodu. Często taki dzidziuś też nie potrzebuje nagrzewania i moze normalnie z mamą przebywać, bo sam nieźle sobie radzi z utrzymaniem ciepła, tylko dluzej zajmuje dojrzewanie układu pokarmowego więc moze być ciągle glodny i czekać na tą "pierwszą kupke" trzeba dłużej hehe jejku już się nie mogę doczekać swojego porodu! Co nie oznacza, ze chce już 😄🙃
 
A powodem nie była czasem oksytocyna? Podobno często dziecku spada po niej tętno co kończy się CC na cito. Dlatego powoli odchodzą od niej na korzyść żelu lub kroplówki z prostaglandynami. Jak leżałam na patologii ciąży to jedna z dziewczyn radziła sobie zrobić prywatne test oksytocynowy żeby uniknąć powikłań.
Być może, nikt mi nic nie powiedział a ja byłam szczęśliwa że mam przy sobie całe i zdrowe dziecko, więc nie drążyłam tematu... Spadki tętna miałam już przed porodem, dwa dni leżałam podłączona pod ktg 24h więc widzieli jak ma się sytuacja a jednak zdecydowali o indukcji porodu a nie cc. Generalnie sztucznie tłoczona oksytocyna raz że powoduje mocniejsze skurcze dwa że może skutkować cc...
 
Właśnie sprawdziłam wyniki posiewu moczu i znowu taki sam jak ostatnio... kurczę 😔 a tak sterylnie tym razem pobierałam, już nie wiem co mam zrobić...
 
reklama
Do góry