reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wiesz co ja już zauważyłam że u mnie zależy od dnia, jak leży mala glowka w dół i naciska to chyba na pecherz a jak gdzieś się z boku przekręci to spoko i nic nie ma :) więc też odetchnęłam :)))))
U mnie też może to zależeć od ułożenia dziecka .Są dni ze jest dobrze,ale od 3 dni wodospad 🤦‍♀️ Ja mam robione usg co dwa tygodnie i zawsze dzidzia jest ułożona główka w dół.
 
reklama
U mnie też może to zależeć od ułożenia dziecka .Są dni ze jest dobrze,ale od 3 dni wodospad 🤦‍♀️ Ja mam robione usg co dwa tygodnie i zawsze dzidzia jest ułożona główka w dół.
Wiesz co u mnie niby tez glowka w dół od dłuższego czasu ale np nieraz czuje ze tak lekko w poprzek leży i wtedy jest lepiej :)
Ale po luteinie owszem są większe uplawy, ja akurat mam odstawiona luteine więc odstawiam ten pęcherz :)
 
Ja jestem po wizycie. Z kalendarza 27+4 ale młody z wymiarów 28 tydz. Waga 1014 g.
Pomimo twardnień brzucha szyjka lekko skrócona (3,4) ale twarda i trzyma. Lekarz nie kazał panikować, mówił że wszystko w normie.
U mnie na wadze +9... Jest lekka załamka, bo w sumie tego po mnie nie widać, ale waga nie kłamie :p
Dopiero zaczęłam ogarniać szkołę rodzenia. Wyprawka jeszcze czeka :)
 
Ja jestem po wizycie. Z kalendarza 27+4 ale młody z wymiarów 28 tydz. Waga 1014 g.
Pomimo twardnień brzucha szyjka lekko skrócona (3,4) ale twarda i trzyma. Lekarz nie kazał panikować, mówił że wszystko w normie.
U mnie na wadze +9... Jest lekka załamka, bo w sumie tego po mnie nie widać, ale waga nie kłamie :p
Dopiero zaczęłam ogarniać szkołę rodzenia. Wyprawka jeszcze czeka :)
Jak na te tygodnie ciąży, masz bardzo ładną szyjkę. Mocne masz te twardnienia? Bierzesz magnez?
U mnie też lekarz kazał nie panikować, a twardnienia mam konkretne. Jutro jeszcze muszę zrobić małe badania, co wiąże się z wejściem po schodach do ośrodka. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na brzuch i szyję.
Ja się wczoraj nie ważyłam na wizycie, ale liczę, że przytyłam jakieś 4,5-5 kg jak dotąd (dziś 31+2).
 
Jak na te tygodnie ciąży, masz bardzo ładną szyjkę. Mocne masz te twardnienia? Bierzesz magnez?
U mnie też lekarz kazał nie panikować, a twardnienia mam konkretne. Jutro jeszcze muszę zrobić małe badania, co wiąże się z wejściem po schodach do ośrodka. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na brzuch i szyję.
Ja się wczoraj nie ważyłam na wizycie, ale liczę, że przytyłam jakieś 4,5-5 kg jak dotąd (dziś 31+2).
Ja też mam ok 5kg na plusie ale u mnie dopiero 28tc. Aż się dziwię ze tak mało przytyłam.
 
Jak na te tygodnie ciąży, masz bardzo ładną szyjkę. Mocne masz te twardnienia? Bierzesz magnez?
U mnie też lekarz kazał nie panikować, a twardnienia mam konkretne. Jutro jeszcze muszę zrobić małe badania, co wiąże się z wejściem po schodach do ośrodka. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na brzuch i szyję.
Ja się wczoraj nie ważyłam na wizycie, ale liczę, że przytyłam jakieś 4,5-5 kg jak dotąd (dziś 31+2).
Niestety mocne i zdarzają się kilkakrotnie w ciągu dnia. Brzuch jest wtedy jak skała. Widocznie taka moja "uroda" z tym twardnieniem. Ale jest to bardzo stresujące ;/
 
Ja mam tak samo 🤦‍♀️ Wyglądam okropnie, jak patrzę w lusterko to odrazu uciekam 🌸 co do upławów ze mnie dosłownie ciekła woda ,bez zapachu,bez koloru. Zrobili mi test i okazało się że wszystko w porządku. Poczytałam trochę i to po luteinie tak może być. Ufffff.
Taaak! Po luteinie może być i bardzo sucho i niesamowicie mokro. Podobno innych opcji nie ma, lepsza ta "mokra" bo przy suchej częściej włączają się infekcje
 
Niestety mocne i zdarzają się kilkakrotnie w ciągu dnia. Brzuch jest wtedy jak skała. Widocznie taka moja "uroda" z tym twardnieniem. Ale jest to bardzo stresujące ;/
A który tydzień ciąży?
Ja też mam te paskudne twardnienia i stawiania macicy. Niektóre panie mają taką urodę do końca ciąży, ale wiadomo, że to niepokoi przyszłe mamy niestety. U mnie podobno nic się nie dzieje.
 
Taaak! Po luteinie może być i bardzo sucho i niesamowicie mokro. Podobno innych opcji nie ma, lepsza ta "mokra" bo przy suchej częściej włączają się infekcje
Ja niestety mam infekcję, wczoraj lekarz stwierdził. Żółte upławy, gęste, choć nie zawsze i nie zawsze w dużych ilościach. Ginek przepisał mi Nystatynę. Mam nadzieję, że pomoże. Jak nie urok to sraczka... 😖
 
reklama
Ja niestety mam infekcję, wczoraj lekarz stwierdził. Żółte upławy, gęste, choć nie zawsze i nie zawsze w dużych ilościach. Ginek przepisał mi Nystatynę. Mam nadzieję, że pomoże. Jak nie urok to sraczka... 😖
Ale stwierdził to po badaniu na fotelu czy miałaś robiony wymaz?
 
Do góry