reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Wow ale jak to załatwiłaś by robiła takie indywidualne lekcje? I w ramach NFZ są wizyty położnej przed porodem?
Tak ja miałam w ramach NFZ. Zadzwoniłam do niej i powiedziałam że mam ciążę leżąca no i mnie odwiedziła z planem szkoły rodzenia i różnymi gadżetami wyprawkowymi oraz z taką lalka jak niemowlę.
 
27 tc to już mega super czas, u mnie 19+ 4 i jeszcze dziś po badaniu okazało się ze jednak gdzieś się wydostają wody :( ehhh:( masakra
Cały czas trzymam kciuki i myślę o Tobie, musi być dobrze! W poprzedniej ciąży leżałam pół roku na lewym boku i co chwila w szpitalu. Pisz tutaj jak tylko leży Ci coś na sercu, jesteśmy od tego aby się wspierać!

Czasu nie da się powstrzymać i może na ten moment wydawać się że 3 miesiące leżenia to jak cała wieczność ale to naprawdę minie. Oby tylko znaleźli dla Ciebie rozwiązanie :*
 
Hej w jaki sposób oni dostrzegli ze to wody się wydostają? Masz zbyt mała ilość wód?
Na fotelu wylewało się ze mnie i zbadali to najpierw paseczkami a potem jeszcze jakimś takim testem który wyglada jak covidowy. Po 10 min daje wynik czy wody czy nie. Czuje tez jak sikam ze wypływają :( niestety
 
Hej 😊i jak tam u Ciebie ? Brzuch nadal wzdety ?
Hej jestem po wizycie, mały rośnie chociaż ma dopiero 804g ;D ale szyjka bez zmian , całe 31mm i zamknięta na 4 spusty. Koronawirus nie narobił szkód;) na bąbelka nie wpłynął. Dostalam informacje że jak chodzi o wzdęcia to jedynie espumisan , lactulosum syrop i ewentualnie przy bólu zoladka no-spa bo to wszystko przez powiększająca się macice I taki mój urok. Podobno czeka mnie najgorsze 7 tygodni bo będzie duży skok rozwojowy u młodego i dolegliwości dopiero przede mną(ból kręgosłupa itd.) ale jak usłyszałam że wszystko ok to odrazu dostałam 100x wiecej siły i wiem że dam radę. Teraz liczę do 30tc . A potem już poleci 🙃🙃🙃😘😘😘
 
Kobietki zapytam was bo wy doświadczone w szyjkach najbardziej, w 21 tygodniu miałam szyjkę 35mm a teraz od soboty mam bardzo często twardnienie brzucha nieraz takie aż dyskomfort, delikatny ból jakby czuje. Dziś 29+2 a szybka ma 30mm, cały ten czas biorę 2x100mg luteinę a jednak coś się skróciła [emoji1745] wg was jak to wygląda?
 
Kobietki zapytam was bo wy doświadczone w szyjkach najbardziej, w 21 tygodniu miałam szyjkę 35mm a teraz od soboty mam bardzo często twardnienie brzucha nieraz takie aż dyskomfort, delikatny ból jakby czuje. Dziś 29+2 a szybka ma 30mm, cały ten czas biorę 2x100mg luteinę a jednak coś się skróciła [emoji1745] wg was jak to wygląda?
Tu chyba nie ma żadnej reguły 😅 twardnienia brzucha mi się zdarzały ale w granicach normy (po kilka na dzień), a szyjka i tak leciała pomimo brania tony leków i leżenia. W 29tc prawie że nie miałam szyjki i miałam już rozwarcie..cud, że urodziłam dopiero w 37+kilka dni ;)
 
Rozumiem dziękuję za odpowiedź, ja właśnie bardzo często czuje jak brzuch mi się spina [emoji55] czasami kilka razy na godzinę a czasami wcale, od soboty coraz częściej właśnie te twardnienie..
Tu chyba nie ma żadnej reguły [emoji28] twardnienia brzucha mi się zdarzały ale w granicach normy (po kilka na dzień), a szyjka i tak leciała pomimo brania tony leków i leżenia. W 29tc prawie że nie miałam szyjki i miałam już rozwarcie..cud, że urodziłam dopiero w 37+kilka dni ;)
 
reklama
Rozumiem dziękuję za odpowiedź, ja właśnie bardzo często czuje jak brzuch mi się spina [emoji55] czasami kilka razy na godzinę a czasami wcale, od soboty coraz częściej właśnie te twardnienie..
Teoretycznie im wyższy tydzień tym więcej takich napięć może być bo macica zaczyna intensywniej przygotowywać się do porodu 🤷‍♀️
 
Do góry