reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tak, już dwa razy. Wczoraj robiłam ponownie wymaz i zobaczymy czy to dziadostwo ponownie wróciło.
Z szyjki ? To dobrze ze masz szew bo bez niego slabo by mogło być z e Coli.. Ciekawe od czego jeśli stosujesz się ciągle do zaleceń.. skąd to dziadostwo się bierze...
 
reklama
Obecnie ma 1.9 i systematycznie się skraca mimo szwu. Leżymy i walczymy o każdy następny tydzień. Ważne ze na chwile obecna nie ma rozwarcia ani lejku i jest zamknięta.
A przu zalozeniu szwu ile miała? Wydłużyła się coś po szwie? A czy przy założeniu szwu mimo lejku od wewnątrz rozwarcie na zewnątrz też może się zrobić czy to rozwarcie postępuje od góry? Czy na chłopski rozum jeśli trzyma szew to ten lejek nie powinien iść dalej do rozwarcia wewnętrznego?
 
Z szyjki ? To dobrze ze masz szew bo bez niego slabo by mogło być z e Coli.. Ciekawe od czego jeśli stosujesz się ciągle do zaleceń.. skąd to dziadostwo się bierze...
Z szyjki mam ok. E. Coli mam w moczu. Nie wiem od czego, może od szwu, ciężko mi powiedzieć.
 
A przu zalozeniu szwu ile miała? Wydłużyła się coś po szwie? A czy przy założeniu szwu mimo lejku od wewnątrz rozwarcie na zewnątrz też może się zrobić czy to rozwarcie postępuje od góry? Czy na chłopski rozum jeśli trzyma szew to ten lejek nie powinien iść dalej do rozwarcia wewnętrznego?
Nie, nie wydłużyła się u mnie.
Tydzien przed założeniem szwu 3.8. Tydzień po jego założeniu 3.3 i tak po mału się skraca.
Wydaje mi się, ze może tak i tak ale tutaj nie jestem pewna.
 
Ja akurat żyje w kraju gdzie miałam ten wybór, ale ja chciałam walczyć.
Porozmawiaj z lekarzem, może psychologiem.
A powiedz mi w jaki sposób można ewentual
Nie poddawaj się może ten pecherz się cofnie i zaloza coś. A co mówił lekarz który cie badał?
Tylko to ze jest w pochwie i ze mam leżeć. I ze jest bardz bardzo zle.
 
reklama
E coli można dostać od złego podtarcia się. Nie da się uchronić od wszystkiego owszem można zminimalizować ryzyko. Czyli tak jak powiedziałaś wstrzymać się od stosunków, unikać korzystania z toalety nieswojej, po gościach szorować kibel, myć się po każdej kupce, podcierac się w kierunku odbytu zawsze, probiotyki, rezygnacja z basenu, częsta zmiana bielizny, bielizna bawełniana. A często i tak się ta bakteria przyłącze bo w ciąży zmiana pH pochwy a od odbytu do pochwy krótka ta granica... Tylko wydaje mi się ze jak się ma zdrowa ciążę bez niewydolności to lepiej nie popadać w paranoję. Robić posiew raz w miesiącu oraz crp i tyle.
Jak już wyjdzie to antybiotyk celowany.

Jestem wściekła na to w jaki sposób są prowadzone te ciążę. Przecież bakterie to najczęstsza przyczyna porodów przedwczesnych. Jeżeli wasz lekarz nie posiada takiej usługi to wystarczy przed wizytą iść do prywatnego labu poprosić o ta pałeczkę do wymazu, przy badaniu gin powiedzieć lekarzowi żeby pobrał posiew i samemu zanieść do laboratorium.

Na patologii też niestety leżałam z dziewczyną która miała crp kosmos jej prowadzącym był ordynator który ani razu nie pobrał wymazu a prywatnie kosi 300zl za wizytę!

Gdybym wiedziała teraz o tym wszystkim to trzy lata temu nie doszłoby to mojej tragedii która jest dla mnie trauma i zostanie do końca życia.
Ale nie dojde do tego teraz czy przyczyną poronienia była immunologia czy bakteria bo konowały po poronieniu nie pobrali posiewu tylko włączyli antybiotyk. Do tej pory się zadręczam i nie potrafię tego wybaczyć. Tego że lekarz prowadzący nie robił mi posiewów, że przy przyjęciu do szpitala nikt nie badał mi ponownie crp czy rośnie nikt nie zrobił mi wymazu. Lądowali we mnie tylko ten magnez bez końca aż dotarłam drgawek. Szkoda słów, wiem jak to boli :(
 
Do góry