reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziękuję bardzo za wsparcie :) w 23 TC moja szyjka zaczęła się skaracac i miała niby bezpieczne 35 mm. W 25+2 dni trafiłam pierwszy raz na IP- szyjka 22mm. Kolejnego dnia znów trafiłam na IP ze skurczami i szyjka ponoć 15mm... Tydzień w szpitalu, między czasie wymaz i bakterie. Wydzieliny też żadnej nie miałam ani żadnych objawów bakterii. Do 25 TC czułam się bardzo dobrze :) mino wcześniejszych problemów ( podejrzenie wad genetycznych- punkcja kosmówki i badania genetyczne- mały to okaz zdrowia ). Trzymam mocna za Was kciuki :) i jeszcze raz dziękuję 😃
Natalka, ja też panikuję przy każdym innym/mocniejszym/dłuższym bólu i wychodzę z założenia, że nie muszę jeszcze wiedzieć z całą pewnością, co mi jest i jadę na IP (u mnie dziś 29+5) i do tej pory od 17 tygodnia byłam tam 4 razy. Póki co raz tylko Pani Doktor kręciła nosem, zazwyczaj to położne maja więcej do powiedzenia, ale nie ma się co przejmować 😀 Bezpieczeństwo i zdrowie maluszków jest najważniejsze. Mam nadzieję, że wszystko dziś będzie dobrze i założą Ci ten pessar. Uściski!
 
reklama
Dziękuję bardzo za wsparcie :) w 23 TC moja szyjka zaczęła się skaracac i miała niby bezpieczne 35 mm. W 25+2 dni trafiłam pierwszy raz na IP- szyjka 22mm. Kolejnego dnia znów trafiłam na IP ze skurczami i szyjka ponoć 15mm... Tydzień w szpitalu, między czasie wymaz i bakterie. Wydzieliny też żadnej nie miałam ani żadnych objawów bakterii. Do 25 TC czułam się bardzo dobrze :) mino wcześniejszych problemów ( podejrzenie wad genetycznych- punkcja kosmówki i badania genetyczne- mały to okaz zdrowia ). Trzymam mocna za Was kciuki :) i jeszcze raz dziękuję 😃
35 mm to nie jest skrócona szyjka, dopiero później 25mm może być z nią problem
 
Ale jeśli początkowo szyjka miała np 5cm to to już jest skracanie niestety.. lepiej, że tak pilnował niż jakby miał olać, a później dramat..
Moja miała około 5 cm. I niestety z poprzednią ciąża ( prawie 8 lat temu miałam przedwczesny zatrzymany w porę poród.) Córka urodziła się w 36 TC. Jest zdrowym, rozgarniętym dzieckiem . Moja Pani Doktor zna mnie i mój organizm od 10 lat więc gdy szyjka miała 35 mm już wszczęła alarm. ...
 
Moja miała około 5 cm. I niestety z poprzednią ciąża ( prawie 8 lat temu miałam przedwczesny zatrzymany w porę poród.) Córka urodziła się w 36 TC. Jest zdrowym, rozgarniętym dzieckiem . Moja Pani Doktor zna mnie i mój organizm od 10 lat więc gdy szyjka miała 35 mm już wszczęła alarm. ...
Dlatego mówię, że bardzo dobrze, że już przy 3.5 zareagowała i stwierdziła skrócenie, a nie czekała do granicy 2.5 :) szczególnie, że w poprzedniej ciąży były problemy..
 
Ale jeśli początkowo szyjka miała np 5cm to to już jest skracanie niestety.. lepiej, że tak pilnował niż jakby miał olać, a później dramat..
Jeśli szyjka była na początku 5 cm to była ultradluga i naturalnie w 23 może skrócić się do 3 - 3.5 cm beż żadnej niewydolności. Lekarze nie uważają szyjki 3 lub ttm bardzo 3.5 cm na etapie 23 czy 25 tc jako skróconej niezależnie jakiej długości była wcześniej. Wcześniej niż 20tc dość często się jej nie mierzy wiec większość z nas miała wtedy pewnie dłuższe szyjki bo płód jeszcze mało co waży.
 
U mnie tez była sytuacja, gdzie przy szyjce 3 cm miałam już zakładany pessar - ze względu na historie poprzedniej ciąży ;)
No jak mialas wywiad obciążony to co innego. W innym przypadku przy 3 czy 3.5 cm w 23 tc lekarze nie wszczynają alarmu. Ja miałam szew profilaktycznie na długości 3.7 zakładany duzo wcześniej a pewnie początkowo szyjka i tak była dluzsza. Bez obciążonego wywiadu nikt nie bada tak szybko raczej szyjki kiedy większość kobiet nawet te z niewydolnościa mają piękne i długie wiec pozycja wyjściowa jest rzadko znana
 
reklama
Witam,
Zwracam się do Pań z pytaniem, czy któraś z Was miała/ma w ciąży pozytywny wynik na bakterie ureaplasma?
Jestem w 33tc + 5 dni, pare dni temu wyszłam ze szpitala. Skierował mnie lekarz prowadzący ze skracającą szyjką i twardnieniem brzucha. W szpitalu potwierdzili długość szyjki na 1,4 cm. Dostałam sterydy na rozwój płuc i zrobili wymazy z pochwy. W 5 dobie w dniu wypisu przyszedł wynik posiewu, w dokumentach wpisali tylko infekcja ureaplasma pavum i dali receptę na antybiotyk. Nie zdążyłam wypytać o tą bakterie:/
Antybiotyk już skończyłam, wizyta u lekarza prowadzącego za tydzień...
 
Do góry