reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A jak aplikowałas luteine na stojąco czy leżąco? Jak się miała twoja szyjka po zalozeniu pessara skracała się?
W trzecim trymestrze szyjka się normalnie może skrócić czy to na pessarze czy na szwie i to nie jest żadna anomalia. Po to jest zabezpieczenie any nie dopuścić do zewnętrznego rozwarcia a długośc szyjki w trzecim trymestrze jak jest pessar / szew już nie ma takiego znaczenia jak bez nich
 
reklama
A jak byłaś badana przy pessarze usg dopochwowe da radę zrobić?
Nie, lekarz tylko na fotelu sprawdzał jak pessar „trzyma” i tyle. Byłam raz na IP i tam lekarka mi mówiła, ze ona swoim pacjentkom ściąga pessar, mierzy szyjkę i zakłada ponownie. Ale to brzmiało dla mnie jak tortura 🙈😂
Generalnie z perspektywy czasu (bo mam termin na dniach) to mój lekarz bardzo słusznie mnie poprowadził :)
 
Nie, lekarz tylko na fotelu sprawdzał jak pessar „trzyma” i tyle. Byłam raz na IP i tam lekarka mi mówiła, ze ona swoim pacjentkom ściąga pessar, mierzy szyjkę i zakłada ponownie. Ale to brzmiało dla mnie jak tortura 🙈😂
Generalnie z perspektywy czasu (bo mam termin na dniach) to mój lekarz bardzo słusznie mnie poprowadził :)
No maskara gdzie ciągle zdjemowanie i zakładanie 🙈
 
Dziewczyny doradzcie! Jestem w 24w4d i mam ropomocz. Objawia się to u mnie twardnieniem i bólem krocza. Przyjmuje antybiotyk. Mimo tego twardnienia na ktg nawet pół skurczu, pessar dobrze trzyma szyjkę, ale wygląda jakby minimalnie ta infekcja ją skróciła. Oczywiście leżę leze i leze. Na IP powiedzieli, ze te twardnienia są efektem nietypowego ułożenia dziecka, które lubi układać się w tzw. koci grzbiet. Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia?
 
Dziewczyny doradzcie! Jestem w 24w4d i mam ropomocz. Objawia się to u mnie twardnieniem i bólem krocza. Przyjmuje antybiotyk. Mimo tego twardnienia na ktg nawet pół skurczu, pessar dobrze trzyma szyjkę, ale wygląda jakby minimalnie ta infekcja ją skróciła. Oczywiście leżę leze i leze. Na IP powiedzieli, ze te twardnienia są efektem nietypowego ułożenia dziecka, które lubi układać się w tzw. koci grzbiet. Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia?
Twardnienia brzucha to BH i są normalne na tym etapie jeśli nie są za częste i trwają krótko. A co u Ciebie one jakoś często występują , czy długo że Cie martwią? Albo są bolesne? Szyjka ma prawo się powoli skracac w Twoim tygodniu ciąży, nie jest poniżej 2.5cm ?
 
reklama
Do góry