reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dziś lekarz na obchodzi wpadł jak przeciąg, dotknął mi dwa razy brzucha, stwierdził, że stawia opór i nakazał kontynuację leczenia. Kroplówka z nospa 2x + jedna z magnezem, do tego nospa w tabletce 3x, luteina pod język 2x3, hydrocostam 2x i mała czerwona tabletka 2x,bo ktoś wpisał w kartę problemy z wypróżnianiem 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Zastanawiające to wszystko, zwłaszcza, że przy przyjęciu lekarka powiedziała, że nic mi nie jest 🙄
 
Dziś lekarz na obchodzi wpadł jak przeciąg, dotknął mi dwa razy brzucha, stwierdził, że stawia opór i nakazał kontynuację leczenia. Kroplówka z nospa 2x + jedna z magnezem, do tego nospa w tabletce 3x, luteina pod język 2x3, hydrocostam 2x i mała czerwona tabletka 2x,bo ktoś wpisał w kartę problemy z wypróżnianiem 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Zastanawiające to wszystko, zwłaszcza, że przy przyjęciu lekarka powiedziała, że nic mi nie jest 🙄
Hydroksyzyna?
 
Czy na te skurcze BH nie działa nospa? Skończyłam kroplówkę, wstałam do toalety i brzuch twardy. Pół minuty i po sprawie. To normalne?
 
Czy na te skurcze BH nie działa nospa? Skończyłam kroplówkę, wstałam do toalety i brzuch twardy. Pół minuty i po sprawie. To normalne?
Myślę że nie działa na nie nospa ale BH są naturalnym i fizjologicznym zjawiskiem po 20tc więc są i będą. Każda kobieta je ma tylko jedna bardziej inna mnien je odczuwa. Ja są za częste to regularne zazywanie magnezu może je trochę wyciszyć
 
Hej, mi tez twardnieje brzuch w różnych miejscach. Czasami na dole, zwłaszcza jak wstaje, czy chodzę. Zdarza się, ze po bokach. Chyba tylko raz czułam takie klasyczne BH. bardzo się tym przejmowałam, ostatnio byłam na dodatkowej wizycie. Nadal mnie to martwi, bo to nic przyjemnego, ale badania mówią jasno, że moja szyjka od 8 tyg skróciła się tylko 1-2 mm, a jestem teraz w 28 tyg, wiec to fizjologiczne. Mam wrażenie, ze to dzidziuś się wypycha i prowokuje macice do reakcji. Biore magnez, ale chyba najbardziej pomaga mi picie dużej ilości wody wysokozmineralizowanej ok. 3l dziennie. Mój lekarz twierdzi, ze takie twardnienie i ich intensywne odczuwanie to domena szczupłych ciężarnych. Wiadomo trzeba się kontrolować, zwłaszcza w aspekcie infekcji, ale może tez tak być, ze trzeba to zaakceptować i tyle.
 
Ja też mam właśnie takie wrażenie, że moje bardzo aktywne dziecko sprawia, że macica się rozchodzi. Wychodzę dziś że szpitala. Nawet mi nie zrobili badania kontrolnego po tych 3 dniach, czy szyjka dalej się skraca czy nie, o ktg w celu wykrycia tych niby skurczów już nie wspominam 😏
 
reklama
Ja też mam właśnie takie wrażenie, że moje bardzo aktywne dziecko sprawia, że macica się rozchodzi. Wychodzę dziś że szpitala. Nawet mi nie zrobili badania kontrolnego po tych 3 dniach, czy szyjka dalej się skraca czy nie, o ktg w celu wykrycia tych niby skurczów już nie wspominam 😏
Trzymaj się dzielnie! ❤️
 
Do góry