reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej dziewczyny ☺️ zaczynam się zastanawiać czy panikuje...jestem w 22 tygodniu. Szyjka od kilku tygodni trzyma się 3 cm w badaniu USG. Ale od kilku tygodni męczy mnie też twardnienie brzucha, jest dzień że jest ono co chwilę i puszcza. A jest dzień lżejszy, że zdarzy się kilka razy. Któraś z was miała tak od wczesnego etapu? Mam wrażenie że moja pani doktor to bagatelizuje, każe brać magnez i tyle. Luteinę mam od początku ciąży. Myślicie, żeby skonsultować to jeszcze z kimś? Jest coś jeszcze żeby wyciszyć te twardnienia?
Ja tak miałam, zaczęło się jeszcze przed 20 tc i nie skracało mi to szyjki 😊 jak miałam gorszy dzień i tych twardnień faktycznie było sporo i były też często, to robiłam sobie dzień lenia i więcej odpoczywałam. No i oczywiście magnez, dużo magnezu. Myślę, że nie musisz się stresować, tylko się oszczędzaj. 😉
 
reklama
Hej dziewczyny ☺️ zaczynam się zastanawiać czy panikuje...jestem w 22 tygodniu. Szyjka od kilku tygodni trzyma się 3 cm w badaniu USG. Ale od kilku tygodni męczy mnie też twardnienie brzucha, jest dzień że jest ono co chwilę i puszcza. A jest dzień lżejszy, że zdarzy się kilka razy. Któraś z was miała tak od wczesnego etapu? Mam wrażenie że moja pani doktor to bagatelizuje, każe brać magnez i tyle. Luteinę mam od początku ciąży. Myślicie, żeby skonsultować to jeszcze z kimś? Jest coś jeszcze żeby wyciszyć te twardnienia?
Też tak miałam mniej więcej od tego tyg co Ty. Nie brałam nic, niedawno dopiero zaczęłam magne b6, ale różnicy w występowaniu tych skurczy nie zauważyłam. U mnie nasilają się, kiedy zjem coś, co powoduje wzdęcia lub gdy mam pełen pęcherz. Przechodzi samo. Tak jak wyżej napisano, odpoczywaj jeśli te skurcze są częstsze, a powinno być dobrze. Jeśli masz możliwość to konsultacja nie zaszkodzi, choćby dla własnego spokoju.
 
Ja ostatnio byłam na echo serca i wyszło przy okazji ,że mam wody płodowe na górnej granicy normy i te twardnienia tak mi powiedział lekarz, że mogą być od trochę zwiększonej ilości wód płodowych.Narazie kazał brać nospe i więcej leżeć , a niedługo mam wizytę to sprawdzi co i jak z szyjką.2 tyg. Temu była w porządku.Aktualnie jestem w W 24tc.chyba,żeby się coś działo mogę podjechać na IP na kontrol.oby te.twardnienia nie wpływały na szyjkę.
 
Dzięki dziewczyny☺️
Kurcze te twardnienia to mnie wykończą 🤦🏻‍♀️ odpoczywam dużo, jem ten magnez ale nie widzę, żeby było lepiej. Dopóki szyjka się nie skraca to lekarz to olewa 😏 Abtu dopiero 22tydzien😱
Dzięki, bo mnie pocieszyłyście, że nie zawsze to oznacza problemy.
Mono88 po każdym siku tak mam, tzn ze wtedy mi też brzuch twardnieje.
 
Wczoraj mialam wizyte u gina i nie spodobala mu sie niska waga dzidzi, powiedzial ze da mi skierowanie do szpitala by mi tam zrobili ktg i usg i sprawdzili jeszcze no to pojechalam. Ktg bardzo ladne, przeplywy tez, waga wyszla sporo wyzsza niz na tym usg co zaniepokilo mojego dr (troche ponad 2300, wczoraj 35+1, na tym gorszym bylo 2100) pani dr mowi ze mniejsza dzidzia ale waga nornalna, jeszcze dziewczynka to sa mniejsze ogolnie. Ale ze mam w pon jeszcze przyjechac na usg kontrolne na jakims super sprzęcie zrobi ekspert od hipotrofii i juz bedzie jasnosc, tyle zebym naszykowala sie na conajmnirj 7h czekania (bardzo oblegany szpital, zawsze tlumy rodzacych-ale zeby az tak??) Ja mowie ze ok tylko ja z moja szyjka i tyle siedziec to chyba nie bardzo powinnam. A ona mi ze jak mam pessar to wgl nie ma wskazan do lezenia i ze nawet bez pessara oni w szpitalu nie zalecaja lezenia tylko oszczedny tryb zycia. Tylko w przypadku rozwarcia i jesli uwypukla sie pecherz plodowy (czy jsk to sie tam nazywa). Takze no i badz tu madry z tym lezeniem- moj lekarz tez tak mi mowil, w szpitalu gdzie zalozyli mi pessar (Karowa w Warszawie-chyba wgl najlepszy wsrod polozniczych) tez mowili tak samo zeby czasami polegiwac. I wczoraj w tym gdzie zamierzam rodzic (Zelazna, Sw. Zofii-rowniez jeden z najlepszych w Warszawie) tez. To ja juz nie wiem jak jest w koncu z tym lezeniem. Bo mowia ze to lezenie jest wrecz szkodliwe. Ja oczywiście do 37 tyg bede sie starac sporo lezec choc i tak duzo chodze w domu, jakos nie umiem tak lezec.
Ile trwalo kontrolne KTG i bylo to na Karowej?
 
No to już sama nie wiem…. Na pewno skontaktowałabym się ze swoim lekarzem.
Po konsultacji z moją Panią Doktor czekałam aż się sytuacja wyklaruje :) tek więc w dalszym ciągu jestem w dwupaku ;) w domu. Bardzo bym chciała wytrzymać do poniedziałku, oficjalnie wtedy będzie ukończony 34 TC :) więc ostro zapieram się nogami i rękami przed porodem :-D
 
Dzięki dziewczyny☺️
Kurcze te twardnienia to mnie wykończą 🤦🏻‍♀️ odpoczywam dużo, jem ten magnez ale nie widzę, żeby było lepiej. Dopóki szyjka się nie skraca to lekarz to olewa 😏 Abtu dopiero 22tydzien😱
Dzięki, bo mnie pocieszyłyście, że nie zawsze to oznacza problemy.
Mono88 po każdym siku tak mam, tzn ze wtedy mi też brzuch twardnieje.
mi czasami twardnieje brzuch przez ruchy dziecka 😊 po prostu młoda jest bardzo aktywnym dzieckiem i za bardzo pobudza moja macice, która na te harce reaguje skurczem 😊 ale z szyjka wszystko oki 😊 biorę magnez i luteinę i jest trochę lepiej
 
reklama
Do góry