reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ty się nie martw :) wszystko dobrze szyjka lubi pracowac ,jak nie będziesz się przemęczać to urodzisz jeszcze po terminie😃😄😜 jak większość że skracających mam🤗
Dzięki za pocieszenie leżę już mam dość a to dopiero tydzień leżenia xd chłop się uczy gotować w zoraj ugotował zupę pomidorowa swoją pierwszą w życiu i wyszła mu lepsza niż babci 🤣😅
 
reklama
Będziemy dzis czekać razem z tobą.
Cześć Wam, byłam u lekarza faktycznie jest rozwarcie ale ujscie jest zamknięte i lekarz powiedział że najważniejsze że szyjka jest długa, sprawdził wszystko przepływy ale brzuszek dziecka zwolnił z wzrostem i muszę mieć czesciej wizyty, mam odpoczywać i nie podnosić. Czy u któras z was też tak ma? Mam kontrolowac ruchy dziecka jeżeli nie będę odczoeac odrazu udac się do lekarza,
 
Cześć Wam, byłam u lekarza faktycznie jest rozwarcie ale ujscie jest zamknięte i lekarz powiedział że najważniejsze że szyjka jest długa, sprawdził wszystko przepływy ale brzuszek dziecka zwolnił z wzrostem i muszę mieć czesciej wizyty, mam odpoczywać i nie podnosić. Czy u któras z was też tak ma? Mam kontrolowac ruchy dziecka jeżeli nie będę odczoeac odrazu udac się do lekarza,
czyli jest jak jest ale dacie rady :) co to znaczy brzuszek zwolnil? Powiem szczerze, w takie pomiary dziecka traktuje z przymrużeniem oka. Jak bylam w poprzedniej ciazy dzien przed porodem slyszalam że za mala waga urodzeniowa, ok 2600, urodziłam na drugi dzień i waga byla 3110??? W tej ciąży tez przy prenatalnych mialam stracha bo dziecko z pomiarow w 14tc "miało wage" na 12tc. Także owszem powinnaś to kontrolować ale prawdę mówiąc oni określają to z głowicy USG a nie mierza czy ważą faktycznie. Może być tak ułożone, może być rozny sprzęt albo lekarz.

Czy wiecie czy po sciagneicu szwu można współżyć?
Nie ryzykowałabym. Tam jednak bylo naruszenie powłoki i tak jak ze szwem tak i po jego ściągnięciu należy bardzo uważać na infekcje. Ja miałam przez szyjkę wstrzas septyczny i wyladawalam na 2 tyg. w szpitalu- choc nie przez stosunek.
 
Masakra :( dawajcie znać co i jak, w szpitalu na pewno nad wszystkim zapanują !

Ja miałam krwiaka w 13 tygodniu i miałam mega krwotok jak dla mnie to był szok :o że tyle krwi może wylecieć i...wszystko było OK. Chyba z trzy tygodnie się wchłaniał i z miesiąc jeszcze później plamiłam :o
Widzę że miałaś krwiaka w podobnym czasie.. czy po USG które już nie wykazywało krwiaka nadal plamilas? Krwawilas? Bo u mnie tak jest właśnie i boje się czy coś nie zostało przeoczone..
 
Widzę że miałaś krwiaka w podobnym czasie.. czy po USG które już nie wykazywało krwiaka nadal plamilas? Krwawilas? Bo u mnie tak jest właśnie i boje się czy coś nie zostało przeoczone..
U mnie był krwiak w 8tc i 15tc. Ten z 15 tc spowodował odklejanie łożyska. Wchłaniał się ok. dwa tygodnie. Po tym jak na usg przestał był widoczny miałam jeszcze dwukrotnie plamienia w odstępie około tygodnia, trwały jeden dzień, były dość intensywne, ale brązowe, nie czerwone. A u Ciebie jak wygląda sytuacja? Niestety krwiaki lubią nawracać, najlepiej nic w ogóle nie podnosić, bo jak się jakiś już pojawił, tzn. że naczynia są osłabione i masz tendencje do ich powstawania.
 
reklama
U mnie był krwiak w 8tc i 15tc. Ten z 15 tc spowodował odklejanie łożyska. Wchłaniał się ok. dwa tygodnie. Po tym jak na usg przestał był widoczny miałam jeszcze dwukrotnie plamienia w odstępie około tygodnia, trwały jeden dzień, były dość intensywne, ale brązowe, nie czerwone. A u Ciebie jak wygląda sytuacja? Niestety krwiaki lubią nawracać, najlepiej nic w ogóle nie podnosić, bo jak się jakiś już pojawił, tzn. że naczynia są osłabione i masz tendencje do ich powstawania.
U mnie są plamienia brązowo czerwone.. nie są intensywne cały czas ale raz dziennie konkretne..
 
Do góry