reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej! Rozumiem, że w szpitalu przez te 2 tyg szyjka pozostała bez zmian? Czy bierzesz dodatkowo jakieś leki?
Gratuluję kolejnego tygodnia ciąży! :)
Ja zaczynam dziś 25 t.c. I też stawiam sobie mniejsze cele- 28, 30, 34...
Odliczam czas do kolejnych badań, wizyt. W nadchodzącym tygodniu czeka mnie np. test obciążenia glukozą. Za niecałe 2 tyg już wizyta. Potem trzeba będzie pomyśleć o immunoglobulinie, bo mam rh-. I tak jakoś leci ten czas. Choć nie ukrywam, że chciałabym przyspieszyć go na maksa. Do tego problemy ze snem mnie dobijają, ale powoli się z nimi godzę.
Szyjka wahała się między 2,1-2,3 ale wydaje mi się że to zależało też od lekarza, który robił badanie. W szpitalu miałam antybiotyk, bo wyszła mi w moczu e.coli. A poza tym chyba taki standard luteina 2x100, magnez 2xdziennie.
Kurcze musimy jakoś wytrwać!
 
reklama
Ja po wizycie pessar dobrze założony ale mimo to szyjka dalej sie skraca z 16mm na 12 mm 😪
Ja miałam zakładany pessar na szyjkę 18mm w 28 tc (mialam e.coli, to byla prawdopodobna przyczyna niewydolnosci). W międzyczasie skróciła się do 15 mm. Pessar miałam zdjęty dwa dni przed skończeniem 38tc. Dziś mija 10 dni od zdjęcia a ja nadal w dwupaku 🙂 mimo, że na drugi dzień po zdjeciu szyjka się zgładziła i mam rozwarcie na 3cm. Także nie ma reguły, nie przejmuj się na zapas. Niemal przez cały czas noszenia pessara bardzo się oszczędzałam, głównie leżałam. Teraz chodzę na długie spacery, sprzątam a tu nic się nie rozkręca 😉
 
Ja miałam zakładany pessar na szyjkę 18mm w 28 tc (mialam e.coli, to byla prawdopodobna przyczyna niewydolnosci). W międzyczasie skróciła się do 15 mm. Pessar miałam zdjęty dwa dni przed skończeniem 38tc. Dziś mija 10 dni od zdjęcia a ja nadal w dwupaku 🙂 mimo, że na drugi dzień po zdjeciu szyjka się zgładziła i mam rozwarcie na 3cm. Także nie ma reguły, nie przejmuj się na zapas. Niemal przez cały czas noszenia pessara bardzo się oszczędzałam, głównie leżałam. Teraz chodzę na długie spacery, sprzątam a tu nic się nie rozkręca 😉
Dziękuję. bardzo się przejęłam bo to dopiero 23tc bardzo daleko do choćby 30 tygodnia ja nie miałam robionego posiewu lekarz na następnej wizycie ma mi go zrobić jak mu powiedziałam o tym. Leżę cały czas dziś od rana kuje mnie jajnik prawy czuje go raz na godzinę i zaczynam panikować. Umówiłam się na wizytę do innego lekarza na 3 października ale jak nie wytrzymam to jeszcze wcześniej pojadę na szpital tak się denerwuje no i w nocy spać nie mogę. Wszyscy mi piszą ze lekarz powinien mnie dać na szpital a on nie dał mówiłam mu o szpitalu o szwie ten że szew na tym etapie nie że wizyta za 3 tyg mam leżeć plackiem za 3 To ja już bez szyjki zostanę jak ona mimo pessaru i tak mi się slrovila o 3 mm chyba że lekarz tak zmierzył. Sama już nie wiem co myśleć stresuje się okropmnie w nocy spać nie mogę boję się bardzo
 
Dziękuję. bardzo się przejęłam bo to dopiero 23tc bardzo daleko do choćby 30 tygodnia ja nie miałam robionego posiewu lekarz na następnej wizycie ma mi go zrobić jak mu powiedziałam o tym. Leżę cały czas dziś od rana kuje mnie jajnik prawy czuje go raz na godzinę i zaczynam panikować. Umówiłam się na wizytę do innego lekarza na 3 października ale jak nie wytrzymam to jeszcze wcześniej pojadę na szpital tak się denerwuje no i w nocy spać nie mogę. Wszyscy mi piszą ze lekarz powinien mnie dać na szpital a on nie dał mówiłam mu o szpitalu o szwie ten że szew na tym etapie nie że wizyta za 3 tyg mam leżeć plackiem za 3 To ja już bez szyjki zostanę jak ona mimo pessaru i tak mi się slrovila o 3 mm chyba że lekarz tak zmierzył. Sama już nie wiem co myśleć stresuje się okropmnie w nocy spać nie mogę boję się bardzo
W takim razie może nie czekaj do wizyty tylko od razu jedz na IP do szpitala, najlepiej takiego z III stopniem referencyjnosci. Ja też miałam po założeniu pessara na pocz. stres i raz pojechałam do szpitala żeby skontrolować, czy wszystko ok. Jeśli zgłosisz się z bólem podbrzusza to na pewno Cie nie zignorują, zrobią badania i będziesz spokojniejsza 🙂
 
Ja miałam zakładany pessar na szyjkę 18mm w 28 tc (mialam e.coli, to byla prawdopodobna przyczyna niewydolnosci). W międzyczasie skróciła się do 15 mm. Pessar miałam zdjęty dwa dni przed skończeniem 38tc. Dziś mija 10 dni od zdjęcia a ja nadal w dwupaku 🙂 mimo, że na drugi dzień po zdjeciu szyjka się zgładziła i mam rozwarcie na 3cm. Także nie ma reguły, nie przejmuj się na zapas. Niemal przez cały czas noszenia pessara bardzo się oszczędzałam, głównie leżałam. Teraz chodzę na długie spacery, sprzątam a tu nic się nie rozkręca 😉

Pozytywna historia, podnosi na duchu 🙂 ja dziś mam wizytę, strasznie się stresuje 😒 na dodatek córka od wczoraj chora....ma kaszel plus w nocy temperatura. Mnie juz drapie w gardle i zatyka mi nos. Ostatnio też się od niej zaraziłam, zaczęło się identycznie. córka po 3 dniach zdrowa a ja 2 tygodnie miałam okropny katar. Czasem myślę ze od tego wysmarkania wówczas tysiąca chusteczek zrobiło mi się rozwarcie bo bardzo bolał mnie wtedy brzuch. Więc już mam kolejnego stresa jak będzie teraz ...
 
Dziewczyny a te bakterie które mogą być przyczyną niewydolności to wychodzą w moczu ? Miałyście jakieś objawy ? Mi tylko ginekolog zleca badanie moczu zwykle i jak do tej pory było to tylko dwa razy. Może powinnam sama robić jakiś posiew co miesiąc ?
 
Pozytywna historia, podnosi na duchu 🙂 ja dziś mam wizytę, strasznie się stresuje 😒 na dodatek córka od wczoraj chora....ma kaszel plus w nocy temperatura. Mnie juz drapie w gardle i zatyka mi nos. Ostatnio też się od niej zaraziłam, zaczęło się identycznie. córka po 3 dniach zdrowa a ja 2 tygodnie miałam okropny katar. Czasem myślę ze od tego wysmarkania wówczas tysiąca chusteczek zrobiło mi się rozwarcie bo bardzo bolał mnie wtedy brzuch. Więc już mam kolejnego stresa jak będzie teraz ...
Aniu bedzie dobrze badz dobrej mysli!
Dziewczyny a te bakterie które mogą być przyczyną niewydolności to wychodzą w moczu ? Miałyście jakieś objawy ? Mi tylko ginekolog zleca badanie moczu zwykle i jak do tej pory było to tylko dwa razy. Może powinnam sama robić jakiś posiew co miesiąc ?
Tak mogą byc przyczyną mi lekarz posiewu nie pobrał robię tylko co wizyte mocz i jest ok na ostatniej wizycie poprosiłam go i posiew powiedział ze pobierzemy ale mu nic bue wskazuję bakterie a druga sprawa skad on moze takie rzeczy wiedzieć. Trzymqm kciuki
 
Dziewczyny a te bakterie które mogą być przyczyną niewydolności to wychodzą w moczu ? Miałyście jakieś objawy ? Mi tylko ginekolog zleca badanie moczu zwykle i jak do tej pory było to tylko dwa razy. Może powinnam sama robić jakiś posiew co miesiąc ?
U mnie w moczu nie było żadnych bakterii. Przed założeniem pessara lekarz pobrał wymaz, ale z szyjki i to tam miałam e.coli. Dostałam antybiotyk i po tygodniu miałam zakładany pessar.
 
reklama
Do góry