reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wielomatka właśnie ja przystawialam córeczkę milion razy bo się bardzo domagała, ale nie mogłam jej odłożyć - od razu okropny płacz - więc była pod lampami tyle co nic. Ale od wieczora inne dziecko.....cały czas śpi, nawet nie potrafiłam jej dobudzić na karmienie. No ze skrajności w skrajnośc 😐😐😐 za chwilę będę znowu musiała ja próbować budzić. Laktatora położna mówiła żeby nie używać bo jeszcze sobie bardziej napędze laktację. Wczoraj Olusia fajnie sobie radziła z nawałem.
Co do Waszych wątpliwości to ja zdecydowanie wolę wariant po porodzie, połóg plus dzidziuś. W ciąży męczyła mnie taka niemoc, miałam wrażenie że na nic nie mam wpływu. Teraz chociaż mogę próbować coś zrobić żeby było lepiej.
 
reklama
Doświadczenia z porodem i połogiem nie mam więc trzymam się tego co znam. Ciekawe kiedy żabka postanowi się przywitać. Dzieją zaczynam 39 tc.
Ann i jak minęła noc? Lepiej niż poprzednia?
 
Ja po wczorajszym katakliźmie z kręgosłupem obudziłam się bez bólu kręgosłupa za to z bólem biodra koło 4 rano, zasnęłam po 7, ale już mnie dzieci zdążyły obudzić. Najgorsze, że to takie nieproduktywne godziny, bo po prostu leżałam.

Ann - może tak mocno spać ze względu na żółtaczkę. No ale to przynajmniej poleży pod lampami.

Sylwcia - 39 tc brzmi pięknie :)

Grabarzenka - masz rację, ciąży nikt za nas nie ponosi... Jak Twój ból blizny? Kiedy masz jakąś kontrolę u lekarza?

Lady Loka - u Ciebie który tc?
 
Dzisiaj 22+0 i jak na złość mały nie zrobił mi standardowej wieczornej dyskoteki wczoraj, więc siedzę i pukam do niego, żeby się ruszał, bo się stresuję 🙈 czy 22tc to jeszcze moment, kiedy ruchy mogą być nieregularne? Czy po prostu nakopał się w ciągu dnia? Nie wiem.
 
Grabarzenka - masz rację, ciąży nikt za nas nie ponosi... Jak Twój ból blizny? Kiedy masz jakąś kontrolę u lekarza?
Donioslam, dziś skończyłam 37tc🤞💪 teraz byle blizna po cięciu nie pękła i dotrwać... 17 dni do CC 🫣 we wtorek lekarz.. będę go błagać żeby chociaż tydzień wcześniej zrobił to CC. Ból jest paskudny, ledwo się ruszam, nie mogę się obracać na boki, ciężko wstawać siku. Na prawdę bardzo boli mnie ta blizna 😑
IMG_20230108_093823.jpg
 
Wielomatka, tak wiem że dzieci przy żółtaczce są ospale, tylko ze Olusia wczoraj miała niższy poziom bilirubiny aniżeli przedwczoraj a jest bardziej śpiąca....ja myślę że ona ma po prostu za ciepło chociaż moja położna mówi że to raczej niemożliwe. Tak czy siak czekam na obchod pełna nadziei że dziś do domu....

Sylwica noc trochę lepsza pod tym względem że córka więcej spala pod lampami ale niestety mniej piła - nie mogłam jej dobudzić porządnie. Chociaż miałyśmy epizod ze nie dało jej się znowu odłożyć, dwie godziny prawie próbowałam. W końcu położyłam się z nią do łóżka, położna nastawiła na nas lampę i dziecko po 10 minutach było spokojne, pięknie pilo i zasnęło na tyle twardo że dało się odłożyć pod lampy.
Dziewczyny "walczcie" o swoje jak Wam coś intuicja podpowiada. Ja pytałam kilka razy położne czy mogę się naświetlać z Ola na ręku. Słyszałam tylko że nie ma sensu, ze będzie mnie razić w oczy, ze mala więcej skorzysta w łóżeczku sama. W końcu zapytalam na i obchodzie j lekarz powiedział że "w ostateczności" możemy się razem do łóżka położyć.

Lady a może dyskoteka się przesunęła do godzin nocnych i po prostu ją przespałas?

Grabarzenka rozumiem że po porodzie blizna nie będzie już boleć ?
 
reklama
Do góry