reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja wyluzowalam kiedy dostalam sterydy dla maluszka. Nawet sam pan doktor zobaczyl, ze juz nawet bez stresu siedze u niego, mimo iz szyjka nadal sie skraca i mysle, ze jak pojde we wtorek na wizyte to powie mi juz nawet rozwarcie jest. A odliczalam kazdy tc jako sukces :-) kopa dala mi najpierw @Lady Loka i jej Staszek, ze sie da bez wzgledu na tc:-)
Ja nie traktowalabym siebie jako wyznacznik 🙈 Stasio raczej jest wyjątkiem niż regułą. Ale jak tak patrzę, to po 32tc urodzone dzieci już spokojnie dają radę (o ile nie ma chorob stwierdzonych już na prenatalnych). Te z 25-30tc to jeszcze trochę loteria. Stasio wyszedl z tego naprawde obronną ręką. To mega rzadkość, żeby byly dzieci tak zupełnie bez powikłań.

A co do sterydów, to z nimi jest też tak, ze najlepiej zadzialaja jak są podane minimum tydzien przed porodem, więc czekanie i zwlekanie też dobre nie jest, bo im bliżej porodu podane, tym mniejsza skuteczność.
Nie wiem czy one działaja tylko na pluca czy na inne narządy też, u nas lekarka mowiła, że Staszek jest rozwinięty narządowo do przodu w stosunku do swojego wieku.
 
reklama
Ja nie traktowalabym siebie jako wyznacznik 🙈 Stasio raczej jest wyjątkiem niż regułą. Ale jak tak patrzę, to po 32tc urodzone dzieci już spokojnie dają radę (o ile nie ma chorob stwierdzonych już na prenatalnych). Te z 25-30tc to jeszcze trochę loteria. Stasio wyszedl z tego naprawde obronną ręką. To mega rzadkość, żeby byly dzieci tak zupełnie bez powikłań.

A co do sterydów, to z nimi jest też tak, ze najlepiej zadzialaja jak są podane minimum tydzien przed porodem, więc czekanie i zwlekanie też dobre nie jest, bo im bliżej porodu podane, tym mniejsza skuteczność.
Nie wiem czy one działaja tylko na pluca czy na inne narządy też, u nas lekarka mowiła, że Staszek jest rozwinięty narządowo do przodu w stosunku do swojego wieku.

Wasza historia to wlasnie takie podbudowanie dla dziewczyn, ktore obawiaja sie przedwczesnego porodu z powodu niewydolnosci szyjki. Ze wlasnie przydarza sie czasem nie wiadomo czemu i dlaczego, a mimo to mozna wyjsc obronna reka. Na pewno czuwal nad Wami ktos z gory:-) i mi wlasnie duzo to podbudowalo i poukladalo w glowie. Nawet jesli czerpalam z tego jednostronnie, bo mowie tu tylko o moich subiektywnych odczuciach:-)
Kibicowalam i kibicuje Wam nadal 🤞jak i wiele czytelniczek babyboom:-) bo pewnie 3/4 to tak z podpierduchy.
 
Oni są zdania, że nie potrzeba wcześniej bo mają ograniczony czas działania + infekcje bakteryjne są przeciwskazaniem do podania sterydów. Zobaczę jak jutro się zaopatrzą po badaniu wewnętrznym. Nawet jakbym miała mieć podane, a jednak urodzi się o czasie to wolałabym aby mi je jednak podali.
Dzisiaj dodatkowo mnie zestresowali, że ktg wyszło słabe i muszą zrobić mi przepływy na usg... myślałam że zejdę że stresu.

Ale co maja infekcje do sterydow to tez nie rozumiem. Wazne ze masz wykryte, trzeba przeleczyc, a w miedzyczasie podac sterydy ot co. Walcz o swoje jak oni sami nie chca.

A moze Twoj lekarz pracuje w tym szpitalu i moglby wplynac na decyzyjnosc?
 
Wasza historia to wlasnie takie podbudowanie dla dziewczyn, ktore obawiaja sie przedwczesnego porodu z powodu niewydolnosci szyjki. Ze wlasnie przydarza sie czasem nie wiadomo czemu i dlaczego, a mimo to mozna wyjsc obronna reka. Na pewno czuwal nad Wami ktos z gory:-) i mi wlasnie duzo to podbudowalo i poukladalo w glowie. Nawet jesli czerpalam z tego jednostronnie, bo mowie tu tylko o moich subiektywnych odczuciach:-)
Kibicowalam i kibicuje Wam nadal 🤞jak i wiele czytelniczek babyboom:-) bo pewnie 3/4 to tak z podpierduchy.
To się cieszę bardzo:)
Mnie w sumie też podbowuje, ze z taką historią jaką mamy da się mieć zdrowe dziecko :)
MOze w srodę będzie wypis. Trzymaj kciuki!
 
To się cieszę bardzo:)
Mnie w sumie też podbowuje, ze z taką historią jaką mamy da się mieć zdrowe dziecko :)
MOze w srodę będzie wypis. Trzymaj kciuki!

Trzymam i to mocno! 🤞🤞
Niech juz sie nie wyglupiaja i wypisuja zdrowe dziecko :-) a jak nie to go ukradnij juz stamtad 😈 a powaznie juz blizej jak dalej i bedziecie mogli w koncu nauczyc sie siebie od a do z w zaciszu domowym 🥰
 
Trzymam i to mocno! 🤞🤞
Niech juz sie nie wyglupiaja i wypisuja zdrowe dziecko :-) a jak nie to go ukradnij juz stamtad 😈 a powaznie juz blizej jak dalej i bedziecie mogli w koncu nauczyc sie siebie od a do z w zaciszu domowym 🥰
To jak oczekiwanie na poród 🙈 niby już, a jeszcze nie. We wtorek będzie decyzja.
 
Ale co maja infekcje do sterydow to tez nie rozumiem. Wazne ze masz wykryte, trzeba przeleczyc, a w miedzyczasie podac sterydy ot co. Walcz o swoje jak oni sami nie chca.

A moze Twoj lekarz pracuje w tym szpitalu i moglby wplynac na decyzyjnosc?

Wpadłam zupełnie przypadkiem. @P86 moze właśnie Twój lekarz może na to wpłynąć ? Ja trafiłam na oddział w 32/33 tc ,bo na KTG pisały mi się skurcze których ja nie czułam. Już w pierwszym dniu dostałam pierwszy zatrzyk sterydów jakby czasem mała miała przyjść na świat , a wyniki posiewu przyszły dopiero tydzień później . I tez podejrzewali , że może być jakaś infekcja.
 
Wpadłam zupełnie przypadkiem. @P86 moze właśnie Twój lekarz może na to wpłynąć ? Ja trafiłam na oddział w 32/33 tc ,bo na KTG pisały mi się skurcze których ja nie czułam. Już w pierwszym dniu dostałam pierwszy zatrzyk sterydów jakby czasem mała miała przyjść na świat , a wyniki posiewu przyszły dopiero tydzień później . I tez podejrzewali , że może być jakaś infekcja.
Mi dzisiaj powiedzieli, że jak się dolecze to podadzą mi sterydy jak juz ich tyle proszę. Podobno sterydy to pożywka dla bakterii i wtedy bakterie się lepiej rozwijają, wiec skoro nie ma nagłej potrzeby teraz to lepiej doleczyć i potem po leczeniu wziąć.
 
reklama
Wpadłam zupełnie przypadkiem. @P86 moze właśnie Twój lekarz może na to wpłynąć ? Ja trafiłam na oddział w 32/33 tc ,bo na KTG pisały mi się skurcze których ja nie czułam. Już w pierwszym dniu dostałam pierwszy zatrzyk sterydów jakby czasem mała miała przyjść na świat , a wyniki posiewu przyszły dopiero tydzień później . I tez podejrzewali , że może być jakaś infekcja.
Ja w 33 trafilam do szpitala bo pisaly mi się skurcze na ktg i krótka szyjka nie dostałam zastrzyków na pluca. Po tygodniu zostalam wypisana z zaleceniem brania magnezu i lecący tryb życia
 
Do góry