reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
W ciazy czasem tak kluje… oby tylko tak.
Wiècie co u was na forum to j'est naprawde super. Wczoraj na innym forum byli dla mnie nie mili bo bylam zbyt szorstka dla dziewczyny, ktora sie nie przejmuje swoim rozwarciem. A napisalam jej, ze nie powinna skakac jak sarenka, ze wozki i wyprawka moga poczekac. A dzis czytam ze inna tydzien temu urodzila w 24 tyg. Teraz by miala o jeden dzien mniej ode mnie. No tragedia. Upominam dziewczyny to pisza, ze przesada a dzien pozniej takie wypadki.
 
Jadzia dziewczyny czesto na innych forach nie chca slyszec o lezeniu szczegolinie pierworodki bardzo mlode, kazda taka rade traktuja jak prawie mizliwosc gnebienia.
Mi nieraz skora cierpie jak czytam, ze ktoras biega po ciuchach i innych sklepach kompletujac wyprawke majac juz problemy z szyjka lub inne, a sa ledwie na poczatku ciazy.

Dziewczyny ktoras z was chyba pytala mnie o ten tes na prawdopodobienstwo przedwczesnego porodu.To jest tak, ze jak sie jakas akcja zaczyna ze skurczami lub skracaniem szybkim szyjki , duzo przed terminem porodu to wtedy go robia.
To wygladalo tak ze na fotelu ginekologicznym za pomoca wziernika pobieraja probke sluzu, potem lacza go z jakims odczynnikiem i daja to na taki pasek, cos w stylu prostego testu ciazowego.Chodzi o stwierdzenie obecnosci jakiegos tam bialka, ktore wydziela sie krotko przed porodem.U mnie bylo to zrobione bo nie wiedzieli czy podawac mi te hormony na rozwoj pluc czy nie i ostatecznie mi nie podali bo ten test wyszedl negatywnie.Ten test nie daje stu procetowej odpowiedzi, ze porod sie nie zacznie w nastepnych dniach do 80 procet stwierdza lub wyklucza taka mozliwosc.
Dzis zaczelam 32 tydzien ale jakos i tak ciezko mi na duchu i sie boje by nic za szybko sie nie rozkrecilo.



Julia moze macica sie rozciaga, kiedy masz wizyte u gina?
Asiek wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
 
Ostatnia edycja:
Jadzia nie przejmuj sie, jak dziewczyny nie chcą słuchać rad bardziej doświadczonych koleżanek to ich problem! Ja tez nie mogę zrozumieć jak można tak narażać własne dziecko - wiadomo leżenie to nic przyjemnego, zwłaszcza jak trzeba leżeć 20 tygodni, ale gra jest warta świeczki!!!


Jestem w 38 tygodniu ciąży :)
 
Marluna ty juz 32 tydzień zaczynasz to super - dla ciąży bliźniaczej to bardzo dobrze, wytrzymaj jeszcze przynajmniej 3 tygodnie i bedzie luz [emoji3]


Jestem w 38 tygodniu ciąży :)
 
Yvonne to samo mi prawie gin powiedzial, ze to juz dobrze ze z tym lozyskiem i skurczami tyle wylezalam i ze liczy sid teraz nie tylko kazdy tydzien ale i dzien.Wczoraj lekazrka powiedziala ze 34 tydzien bedzie super a od 35 moge byc spokojna i sie powoli ruszac z lozeczka w sumie sie ciesze ale z drugiej strony jak by nie patrzec to jeszcze 4 tygodnie w lozku niby nic w porownaniu z tym ile przelezalam ale koncowki ciagna sie najbardziej.
Yvonne twoj tydzien jest inponujacy, chociaz zdaje sobie sprawe ze swoje pewnie przeszlas i odlezalas.

Julia i jak po wizycie u gina, wszystko ok?

Dziewczyny macie juz imiona dla swoich maluchow?
 
reklama
Ja już dawno chciałam żeby była Ela, ale teraz mi się trochę źle kojarzy z pewną osobą i jeszcze się zastanowię.
I nie wiem jak to będzie no bo we Francji Elżbieta to Elizabeth, a oni nie uznają zdrobnień. W paszporcie miałaby Elżbieta po Polsku, a wołalibyśmy Ela i było by mnóstwo nieporozumień. Już tak mam z synem, Niby Jakub a podpisywał prace w szkole Kuba i ciągle trzeba sprawdzać jak napisali w pismach oficjalnych, żeby się zgadzało z paszportem. Muszę się dowiedzieć czy mogę w paszport wpisać Ela, no ale w tedy znowu w Polsce trzeba pilnować, żeby nie zmieniali na Elżbieta. No paranoja.I w sumie jakie imię bym nie chciała to ten sam problem.
 
Do góry