reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Jadzia ja mam koleżankę Elzbiete, razem pracujemy i ona zajmuje sie obsługa francuskojęzycznych klientów; oni na nia mówią Elza [emoji3]


Jestem w 38 tygodniu ciąży :)
 
reklama
Marluna fakt łatwo nie było, choć pozwalałam sobie na dużo więcej niż w pierwszej ciąży rownież leżącej z pessarem! Najgorsze były weekendy, gdzie maz zabierał starsza córkę i sobie razem gdzieś jeździli a ja musiałam siedzieć w domu! Po 30 tygodniu odpuściłam i w weekendy zaczęłam wychodzić z domu, obiad u teścia bądź u rodziców! Dla mnie dodatkowo dołujące było tez to ze akurat jest lato moja ukochana pora roku na która czekam z niecierpliwoscią cały roku, a ja w domu! Ja co prawda plackiem leżałam tylko przez 4 dni po założeniu pessara, tak to normalnie w domu funkcjonuje! Zajmuje sie dzieckiem, robię śniadania i kolacje, a w weekendy to nawet i obiad gotuje! Fakt ze jak tylko czuje sie choć odrobine zmęczona rzucam wszystko i sie kładę!
Wiec głowa do góry, Tobie tez uda sie dotrzymać do tego upragnionego tygodnia!!!!


Jestem w 38 tygodniu ciąży :)
 
Marluna kochana wizyte mam o 16.45 wiec troche czasu, bylismy cos zjesc, kolo lekarza jest biedronka i M poszedl na zakupy a ja wypoczyam w aucie;)

Yvonne dokladnie trzeba wiedziec kiedy odpoczac;)
Ja tez po szwie nieruszalam sie z lozka 5 dni! Dzis co do lekarza i na chwile do sklepu weszlam, ale w domku tez zostane za chwile sama, juz mam rozplanowana pomoc ze tesc zakupy i tesciowa na autobus bedzie prowadzic corke;)
Wiec ja tylko w domu sniadania i toaleta...i mam zamiar 3/4 dnia lezec. Przyjaciolki i mama w porzadkach pomoga!

Niepowiem stresuje sie przed wizyta...mam nadzieje ze zlych wiesci nie uslysze...ehhh
 
ja byłam dziś w poradni szpitalnej po skierowania na badania i sprawdzała mi szyjkę ręcznie i powiedziała że zła nie jest czyli chyba nie miękka, ale średnia, mówiła że 3,5 tyg do donoszonej i bedzie super
Luteinę mam brać do 36 tygodnia bo Maluszek kilka usg z rzedu wychodzi większy, wiec mówiła że 36 będzie jak 37
 
Julia, ja mam skurcze od 16/17 tyg, zaczęłam leżec ale nie całymi dniami, tylko raz leżałam, raz chodziłam. w 19 lezalam na patologii przez skurcze i bóle w podbrzuszu/ kłucia i od tego czasu leżę całymi dniami i jestem na podtrzymaniu ciąży . Moje problemy też zaczęły się wcześnnie ale można to przetrzymać. Nie mam szwu ani pessara więc siedze na tykającej bombie, bo wy macie zabezpieczenie ale u mnie by się chyba nie sprawdziło, bo skurczy mam za dużo i nie wiem czy wytrzymaloby tyle. mam wizyty co 2 tyg żeby sprawdzać czy nic się nie dzieje. Mam wadę budowy macicy i przez to chyba mam skurcze, tak podejrzewają.
 
Yvonee a masz juz ściągnięty pessar. Jesli tak to kiedy Ci ściągnęli. Jak się czuje po ściągnięciu? Barrrdzo to boli?


Jestem w 36 tygodniu.
 
Czy Wy tez tak panicznie boicie się porodu. Ja budzę się w nocy ze strachem. O niczym innym nie myślę tylko o porodzie. Czy to hormony tak szaleją ? Nie mam pojęcia. Nigdy wczesniej tak nie miałam a teraz cała jestem w nerwach


Jestem w 36 tygodniu.
 
Marluna w moim szpitalu pewnie o tym nie wiedza heh:) ale zapytam z ciekawości :) brali mi niby wymaz ale
Po co?
Lez jak najdłużej lez :)

My bez imienia bo nie możemy sie dogadać :)

Yvonne no widzisz to ja tak funkcjonowałam teraz 3 tygodnie choc w ostatnim tygodniu jeszcze pozwoliłam sobie isc na angielski 2 razy... No i syna z przedszkola musiałam Odbierac autem co prawda 5 minut ale jednak za dużo .

Basia to normalne - nie ma sie czego bać , jak położą Ci maleństwo na piersi to będziesz najszczęśliwsza kobieta na świecie :) porod trzeba potraktować jak zadanie do wykonania tylko (w terminie) dzieli nas od spotkania z osóbka ktora będziesz kochać najbardziej na świecie :)



2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
reklama
Do góry