reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja wczoraj zaczęłam 39 tydzień !!!!!!!
DA SIĘ :) wczoraj byłam jeszcze w trasie 100 km w jedną stronę, bo mialam ważne spotkanie z promotorem, przed obroną.
Oczywiście jechałam ze spakowanymi torbami w razie co :) tzn ja prawie leżałam w tym samochodzie, bo bałam się że mnie wytrzącha i urodzę daleko od domu

Po tardyferonie nie miałam zaparć, wystarczy brać duże dawki magnezu rano i wieczorem a tardefyron pomiędzy, w południe

Julia, ja raz w ciązy polknęłam illadian direct, bo mi mąż włożyl do szafki z magnezem, a wyglądały bardzo podobnie, na szczęście nic się nie stało, choć nawet nie mówiłam lekarzowi bo się wstydziłam sie reakcji że zjadam tabletki dopochwowe :)

Ali, nie widzę od Ciebie wiadomości, czyżbyś urodziła ???? czekamy na wieści!
 
reklama
No ja też już zaczynam 35tc bez żadnego zabezpieczenia. Leżałam od 1 lipca a teraz już wiecej się ruszam.

Sprawdziłam dziś wyniki GBSa - ujemny [emoji4]

Jestem w 35 tygodniu ciąży
 
Hejo. Ja nie mam zabezpieczenia, ale moja szyjka się skrocila i z plemieniami trafilam do szpitala, ale zarowno tam jak i moj prowadzący nie chcieli mi nic założyć. Fakt, że od tego momentu do ostatniej wizyty szyjka się już nie skaracala i była zamknięta. Zaufalam swojemu lekarzowi, okaże się czy dobrze zrobiłam...
Dobrze widzieć Wasze 35, 39 tyg. :-) podnosi to na duchu. Julia trzymamy kciuki!!!
 
Joasiu a Tobie sie skracala szyjka czy tylko masz skurcze i twardnienie brzuszka? Pewnie pisałaś gdzieś ale zanim się dokopie... mój zanim mnie zbadał mówił, że najwyżej założymy pessar, ale po badaniu powiedział, że on mi go nie założy, ale będziemy obserwować gdyby się coś działo to wtedy...
 
Ja wczoraj zaczęłam 39 tydzień !!!!!!!
DA SIĘ :) wczoraj byłam jeszcze w trasie 100 km w jedną stronę, bo mialam ważne spotkanie z promotorem, przed obroną.
Oczywiście jechałam ze spakowanymi torbami w razie co :) tzn ja prawie leżałam w tym samochodzie, bo bałam się że mnie wytrzącha i urodzę daleko od domu

Po tardyferonie nie miałam zaparć, wystarczy brać duże dawki magnezu rano i wieczorem a tardefyron pomiędzy, w południe

Julia, ja raz w ciązy polknęłam illadian direct, bo mi mąż włożyl do szafki z magnezem, a wyglądały bardzo podobnie, na szczęście nic się nie stało, choć nawet nie mówiłam lekarzowi bo się wstydziłam sie reakcji że zjadam tabletki dopochwowe :)

Ali, nie widzę od Ciebie wiadomości, czyżbyś urodziła ???? czekamy na wieści!
gratulacje.

Moja mimo skurczy długo sie trzymała (3cm) teraz 12 października bede mierzyć to zobaczymy. Tu na wizycie nikt nie mierzy recNie a usg jest 3 razy w ciąży i tyle.
 
vita :) gratuluje 39 tc.
w temacie tych szwów ogólnie to słyszałam, że od tego się już odchodzi, bo to przestarzałe jest i sprawia, że się osłabia szyjkę macicy na kolejne ciąże i jeśli w ogóle to zaleca się pessary. Nie bardzo wiem jaka jest różnica.
 
Mrówaa
Ja w 1 ciąży nie miałam gbs i nie było tak dużo badań jak taraz ale to było dawno.

RUZIK
Pobieranie gbs było bezbolesne oczywiście ale te z odbytu to było naprawdę jak dla mnie wstydliwe grzebal dosłownie w pupie i nie to że zwierzchu bo tak miało być tylko głębiej ale wstyd zapłaciłam za pobranie 20 zł i to musiałam zanieść do laboratorium i zapłaciłam za dwie próbki te z pochwy i pupy 50 zl
 
reklama
Jadzia
Tobie to naprawdę współczuję jesteś jak można powiedzieć bez porządnej opieki i jakby nie my to by było ciężko z tobą hehe żartuje mam dobry humor

Cowisnia

Ja tez nie wiem co do szwow i pessarow.
Mi nie chcieli założyć pessar a wolalam poprostu bez gadania założyli mi szew.
U mnie w województwie to chyba jeszcze w modzie chociaż mojej siostrze założyli pessar ale ona była już w 32 tc a ja w 18

Joasia
Gratuluję 35 tc.
Ja wczoraj zaczęłam 36tc
Ja może też dałabym radę bez zabezpieczeń ale założyli mi i nie pytali o zdanie.

Julka
Trzymam kciuki za was napewno wszystko będzie dobrze
 
Do góry