reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból kości łonowej i krocza

patkaaa98

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2021
Postów
33
Cześć
Jestem w 18 tyg ciąży i od dwóch dni czuje ból przy chodzeniu, podnoszeniu jednej nogi, zakładaniu butów.. I różnych tego typu czynnościach. Ból występował wczoraj mam wrażenie jakby na wzgórku łonowym, a teraz jakoś tak bardziej w pachwinach. Zastanawiam się czy to normalne bo to dopiero II trym i dzidziuś jeszcze nie jest bardzo duży. Nie dźwigam, staram się spać z poduszką między nogami i nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Co o tym myślicie?
 
reklama
Cześć
Jestem w 18 tyg ciąży i od dwóch dni czuje ból przy chodzeniu, podnoszeniu jednej nogi, zakładaniu butów.. I różnych tego typu czynnościach. Ból występował wczoraj mam wrażenie jakby na wzgórku łonowym, a teraz jakoś tak bardziej w pachwinach. Zastanawiam się czy to normalne bo to dopiero II trym i dzidziuś jeszcze nie jest bardzo duży. Nie dźwigam, staram się spać z poduszką między nogami i nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Co o tym myślicie?
Tak, ja tak miałam później przeszlo ...następnie znów wróciło i tak falami ;) podejrzewam że to wiązadła macicy się rozciągają i promienuje.
 
To typowe objawy rozejścia się spojenia łonowego. Nie radzę tego bagatelizować i zostawiać samemu sobie bo skutki mogą być opłakane, w najgorszym chyba przypadku może dojść do nietrzymania moczu po porodzie. Trochę straszę bo sama zostałam zdiagnozowana w tym kierunku. Póki co gin każe leżeć ze ściśniętymi biodrami pasem. Fizjo każe ćwiczyć i trochę już zgłupiałam w tym temacie. Sama szukam informacji i ratunku bo miałam już incydent że ból sparaliżował do tego stopnia, że nie mogłam chodzić przez 10 min.
 
Do góry