reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból kości ogonowej po porodzie

...Margotka9022...

Szczęśliwa mama
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2012
Postów
2 529
W lutym miałam drugie cc. Od tego czasu gdy dłużej posiedzę, mam problem ze wstaniem ponieważ boli mnie kość ogonowa. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z cc. Myślałam że przejdzie z czasem samo ale w tym momencie obawiam się ze bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. No i teraz pytanie? Chirurg? Ginekolog? Fizjoterapeuta? A może wiecie skąd ten ból i jak sobie z nim radzić?
Pozdrawiam!
 
reklama
A nie wynika to ze zmęczenia dźwiganiem dziecka?
Może jakieś powiązanie po znieczuleniu do cc?
Najszybciej ortopeda lub fizjoterapeuta i być może rentgen zlecą.
 
Na początek może warto zrobić prześwietlenie lub rezonans. Pytanie też, czy miałaś umówione CC, czy nagłe. Podczas ciąży jeśli dziecko było duże mogło dojść do uszkodzenia lub osłabienia tamtej części. Jeśli dziecko wstawiało się już w kanał rodny również mogło dojść do jakiegoś uszczerbku. Może najpierw lekarz pierwszego kontaktu i skierowanie na RTG, a poźniej specjalista?
 
@...Margotka9022... Mnie plecy po drugim porodzie też długo bolały. Ja winiłam za to bóle krzyżowe. Ale jest duże prawdopodobieństwo, że ból ten wynika z rozluźnienia wiązadeł podczas ciąży, a po porodzie muszą one powrócić do swojej prawidłowej funkcji. U mnie minęło ok pół roku po porodzie. Zawsze jednak warto skonsultować to z fizjoterapeutą. A po porodzie nie zrobiła Ci się macica tyłozgięta?
 
Ortopeda. Badanie jest nieprzyjemne niestety, do tego warto zrobić usg lub ryg i napewno da skierowanie na zabiegi typu lasery czy krio
 
reklama
Do góry