reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bol krocza w ciazy

NowaNatka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2015
Postów
1 814
Witam. Czy ktoras z Was tez odczowa bole krocza ? Jestem w 23 i 5 dn ciazy .bole miewalam juz w 20 tygodniu miney a teraz znow wrocily. Boljest mocny przy wstawaniu ,ruszanii nogami itp. Bol promnieniuje od wzgora lonowego az do pupy.mowilam ginowi o tym ale t w k jakby zignorowal moje pytanie .chcialabym. wiedziec czy to normalne w ciazy
 
reklama
Myślę, że to jak najbardziej normalne, ja już jestem na końcówce ciąży i od ok 20 tygodnia ciąży co jakiś czas inny rodzaj bólu mi towarzyszył .Jest to spowodowane oczywistymi zmianami w macicy i organizmie kobiecym. Do tego również może się dokładać ułożenie bobasa w środku. Myślę, że nie masz się czym martwić, wiem, że nie jest kolorowo i nie będzie, ale trzeba to przeżyć po prostu ;-)
 
reklama
NowaNatka u mnie ten ból zaczął się jakoś około 30 tc, lekarz ortopeda nie stwierdził rozejścia spojenia (na szczęście) powiedział że taki ból jest normalny bo nosimy w sobie jakby nie było duży ciężar (dziecko+wody trochę sobie ważą). Mnie najbardziej bolało przy obracaniu się z boku na bok (budziłam się za każdym razem, a żeby się obrócić musiałam najpierw usiąść..) i przy wchodzeniu albo schodzeniu po schodach. Teraz od jakiś 2 tygodniu ból jakby nagle po prostu zniknął :) Myślę że nie masz się czym martwić, taki ból jest normalny, ale zawsze możesz dla pewności podejść do ortopedy, jeśli masz jakieś wątpliwości (bo przy rozejściu spojenia nie ma mowy o porodzie SN, więc moim zdaniem lepiej sprawdzić czy wszystko ok, niż żeby w trakcie porodu coś miało pójść nie tak i zostaniesz na 6 tygodni unieruchomiona.)
 
Do góry