reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból krzyża na początku ciąży

19kamila96

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Maj 2022
Postów
155
Hejka :) wczoraj po południu złapał mnie ból krzyża. Jestem w 6 tygodniu ciąży. Czy któraś miała też podobnie?? Nie mogę sobie z tym poradzić. Mogę tylko leżeć w łóżku ale też przekręcanie sprawia mi ból. W 4-5 tygodniu ciąży miałam podobne bóle ale bardzo delikatne i ustępowało. Teraz trzyma mnie od wczoraj i promieniuje ból na nogę 😢

Chcę zaznaczyć że przed ciążą zdarzały mi się takie bóle, nawet dość często, ale jak źle się schyliłam czy dużo dźwigałam. Miałam również wcześniej rwe kulszową więc ból nie jest mi obcy. Ale leżałam cały dzień w łóżku i bez powodu złapał mnie ten ból.

Myślałam zawsze, że w ciąży na pewno będę narzekała na bóle kręgosłupa, ale nie sądziłam że już w 6 tygodniu.
 
reklama
A zdarzają się takie bóle na początku ciąży?? Zawsze myślałam że jak kobieta ma już duży brzuch to skarży się na kręgosłup...
A ja dopiero 6 tydzień
Na bóle z powodu ciąży to za szybko, chociaż hormony już co nieco działają. Nic przeciwzapalnego nie weźmiesz, odpoczywaj i jak już ktoś pisał - fizjoterapeuta. Czy masz w bolącej nodze jakieś objawy neurologiczne? Drętwienie w łydce lub stopie, niedowład stopy/palców? Umiesz chodzić na palcach i pietach?
 
Na bóle z powodu ciąży to za szybko, chociaż hormony już co nieco działają. Nic przeciwzapalnego nie weźmiesz, odpoczywaj i jak już ktoś pisał - fizjoterapeuta. Czy masz w bolącej nodze jakieś objawy neurologiczne? Drętwienie w łydce lub stopie, niedowład stopy/palców? Umiesz chodzić na palcach i pietach?
Nie :) ból jest taki że łapie i puszcza. Nie boli cały czas.Normalnie chodzę, chyba że złapie ból to nie mogę się wyprostować.


Jutro pójdę do ginekologa i poradzę się, dodatkowo sprawdzi czy widać już zarodek... Miałam iść w poniedziałek ale przez to wszystko jestem kłębkiem nerwów i nie wytrzymam. Tydzień temu we wtorek miałam pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym to może w końcu będzie już zarodek. Mam nadzieję bo stres mnie zabije 😢
 
Nie :) ból jest taki że łapie i puszcza. Nie boli cały czas.Normalnie chodzę, chyba że złapie ból to nie mogę się wyprostować.


Jutro pójdę do ginekologa i poradzę się, dodatkowo sprawdzi czy widać już zarodek... Miałam iść w poniedziałek ale przez to wszystko jestem kłębkiem nerwów i nie wytrzymam. Tydzień temu we wtorek miałam pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym to może w końcu będzie już zarodek. Mam nadzieję bo stres mnie zabije 😢
Trzymam kciuki, aby wszystko było super🙂 a bóle krzyża... Taki urok 😉 Spróbuj delikatnych ćwiczeń na kręgosłup najlepiej pod kątem fizjoterapeuty (chociaż oni w pierwszym trymestrze nie lubią przyjmować pacjentek w obawie o wiadomo co). Powodzenia 🌸
 
Jakoś podobnie miałam bóle i myślałam, że to pozamaciczna i dlatego tak boli. Później przeszło. W drugim trymestrze pojawiła się rwa kulszowa, a w trzecim sama ustąpiła. Ach ten magiczny czas ciąży 😅
 
Na bóle z powodu ciąży to za szybko, chociaż hormony już co nieco działają. Nic przeciwzapalnego nie weźmiesz, odpoczywaj i jak już ktoś pisał - fizjoterapeuta. Czy masz w bolącej nodze jakieś objawy neurologiczne? Drętwienie w łydce lub stopie, niedowład stopy/palców? Umiesz chodzić na palcach i pietach?
Z tym odpoczynkiem to też z głową. Jeżeli czujesz ciągnięcie do nogi, to może być objaw rwy kulszowej, a to już lepiej konsultować z lekarzem albo fizjo. Przy rwie kulszowej, jeśli stan nie jest ostry, to wskazany jest rozważny i spokojny ruch, bardziej od leżenia plackiem. Odpoczywaj, ale w miarę nasilenia bólu rób spacery wokół stołu, czy wokół domu. Byle nie leżeć od rana do wieczora.
 
reklama
Staram się chodzić w miarę tyle na ile pozwalają mi moje plecy.
Jeszcze na dodatek mój partner się przeziębił i brakuje mi jeszcze tego żebym od niego załapała 😭
Jutro mam ginekologa, trzymajcie kciuki żeby było wszystko dobrze 🤗 jestem dobrej myśli że jak był pęcherzyk żółtkowy tydzień temu widoczny to na pewno teraz będzie zarodek z serduszkiem 🤗 ale mimo wszystko stres mnie nie opuszcza
 
Do góry