reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból nerek

Dołączył(a)
27 Lipiec 2015
Postów
11
Miasto
Żywiec
Hej, mam do Was pytanie. Miałyście w ciąży problem z nerkami? Bo mnie boli lewa nerka (aczkolwiek nie jestem pewna, czy to nerka) i się bardzo boję, i nie wiem co mam robić. Pomóżcie :(
 
reklama
Tak. W ciąży często robią się zastoje i występuje kolka nerkowa. Ja od razu skontaktowałam z ginekologiem, bo u mnie ból był promienujący w okolice jajnika i pachwiny. Ze względu że miewałam juz wcześniej, przed ciążą, takie dolegliwości mogłam zostać w domu brać no spę i pić dużo wody. Na to innego leku nie ma, ale lepiej żeby Cię lekarz obejrzał.
 
w pierwszej ciąży mialam zastój w nerkach i okropne kolki, mam nadzieje że to się nie powtorzy w tej ciąży bo to coś okropnego , niesamowity ból :((
 
Ja mam problem z nerkami.Przy pierwszych dolegliwosciach w prawej nerce wyszeo lekko powiekszone UKM.Bralam furagine i przeszlo.Teraz zas sie powtorzylo ,bylam na IP w sobote,mialam dwa wyjscia albo na patologie ciazy na oddzial albo do domu i nospa....Bo w usg nic nie wyszlo.Nerki bola ale z rozna czestotliwoscia.Ale niestety jak dolegliwosci sie nasila czy inne objawy dojda to zaraz na IP i na oddzial...
 
Szanowna Pani,
lek No-Spa przeznaczony jest do stosowania na różne bóle. Znajduje zastosowanie w następujących schorzeniach: kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego oraz bolesne parcie na mocz. Jednak o podaniu No-Spy w okresie ciąży i laktacji zawsze decyduje lekarz. Proszę skontaktowac się ze swoim lekarzem prowadzącym.
 
reklama
Mam podobny problem co Ty, z tym że u mnie wystąpiło zapalenie pęcherza, już wyleczone 2-tygodniową kuracją antybiotykami. Po wizycie w toalecie przez ok. 2 minuty bolą mnie strasznie nerki, gdy chwilę posiedzę lub poleżę ból stopniowo przechodzi. Dziś byłam u lekarki, która powiedziała, że w moczu nie występują bakterie, wyniki morfologii w normie, więc jest to najprawdopodobniej spowodowane rozszerzaniem sie macicy i uciskiem na niektóre narządy. Jest to jednak lekarz pierwszego kontaktu, mieszkam w Irlandii, a tu pierwsza wizyta u ginekologa przypada aż na II trymestr ciąży, mam za sobą jedynie usg i wizytę u położnej. Zrób sobie badanie moczu razem z posiewem oraz dokładną morfologię krwi, jeśli wyniki będą dobre to duża szansa, że nie masz się czym przejmować :) No i koniecznie odwiedź lekarza.
 
Do góry