reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból nóżki/uda po szczepieniu na meningokoki B- 2 latek

Mag31

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2022
Postów
168
Cześć, założyłam konto, bo potrzebuję Waszej porady. Mój synek (prawie 2 letni) dziś został zaszczepiony na meningo B (pierwsza dawka). Nasza pediatra szczepi w udo. Po godzinie zaczął marudzić i płakać, że boli go noga, nawet przy przebieraniu nie chciał za bardzo ruszać nóżką. Zanim poszedł na drzemkę, dałam mu ibuprofen, ale śpi niespokojnie i mówi "ała" przez sen.
Czy Wasze dzieci też to przechodziły? Możecie mi powiedzieć, jak pomóc dziecku, żeby mu ulyżć w bólu?
Pozdrawiam
 
reklama
Czytaj ulotki - przy szczepieniu na meninogokoki nie zaleca się podawania ibuprofenu (bodajże chodzi o reakcję immunologiczną). Paracetamol też jest niewskazany.
Ogólnie ból w miejscu ukłucia może się pojawić i zazwyczaj w ciągu kilku dni mija.
 
Moga pomoc oklady, np z sody oczyszczonej. Nozka moze troche spuchnac i moze pojawic sie lekki odczyn zapalny w tym miejscu. Dostalas ulotke do domu? Tam powinno byc wszystko opisane, co powinno budzic twoj niepokoj i jak sobie radzic po szczepieniu.
 
Mój Młody też szczepiony w udko, też miał taki odczyn poszczepienny, smarowałam parę razy dziennie Altacetem, niewielką ilością tzn jak ziarenko grochu i pomagało synowi. Następnego dnia było już dużo lepiej, dziecko nie okazywało już bólu.
 
Czytaj ulotki - przy szczepieniu na meninogokoki nie zaleca się podawania ibuprofenu (bodajże chodzi o reakcję immunologiczną). Paracetamol też jest niewskazany.
Ogólnie ból w miejscu ukłucia może się pojawić i zazwyczaj w ciągu kilku dni mija.
To pediatra zaleciła pielegniarce podać mojemu dziecku ibuprofen przed samym szczepieniem.
 
Dzięki Dziewczyny. Nasza pediatra kazała podać coś przeciwbólwego, nawet nie zastanawiałam się i dałam ibuprofen. Nie mam w domu paracetamolu. Ale kupię w takim razie. Choć i tak już za póżno, skoro ten ibuprofen mu podałam. A ulotki nie czytałam, nie dostalam jej. Oczywiście, mogłam to zrobić przed szczepieniem korzystając z neta. Przy okazji w atlacet i sodę też się zaopatrzę.
 
Tu screen z ulotki odnośnie tego paracetamolu. Moze innej mamie sie przyda :) czyli paracetamol bezpieczny, a innych leków nie przebadano pod kątem wpływu na reakcje immunologiczną.
 

Załączniki

  • Screenshot_20220621-135107_OneDrive.jpg
    Screenshot_20220621-135107_OneDrive.jpg
    218,6 KB · Wyświetleń: 36
Paracetamolu też nie powinno podawać się przy szczepionce na meningokoki ;-)

edit.
@Mag31 To być może już przeprowadzili jakieś badania. Także jeśli tak jest teraz w ulotce, to można paracetamol podawać.
 
Paracetamolu też nie powinno podawać się przy szczepionce na meningokoki ;-)

edit.
@Mag31 To być może już przeprowadzili jakieś badania. Także jeśli tak jest teraz w ulotce, to można paracetamol podawać.

W ChPL jest napisane, ze mozna podawac paracetamol i nie ma on wplywu na immunogennosc szczepionki.
 
reklama
Wyczytałam też u Mama Pediatra, że można dawać ibuprofen po meningo (Bexsero). Oczywiście, ulotka daje nam odpowiedź. Ale skoro pediatrzy mówią co innego, to człowiek głupieje. Ufam naszej lekarce, skoro powierzyłam jej szczepienie naszego dziecka.
 
Do góry