reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból nóżki/uda po szczepieniu na meningokoki B- 2 latek

@Luiska:) Z tego co ja pamiętam, to po prostu nie są przeprowadzone badania.
Ja byłam przekonana, że nie powinno podawać się ani ibuprofenu ani paracetamolu. Co do paracetamolu, to już wyprowdzili mnie z błędu (sprawdziłam w necie - są dostępne wyniki badań). Być może coś i na temat ibuprofenu powstało lub aktualnie powstaje.
 
reklama
Czytaj ulotki - przy szczepieniu na meninogokoki nie zaleca się podawania ibuprofenu (bodajże chodzi o reakcję immunologiczną). Paracetamol też jest niewskazany.
Ogólnie ból w miejscu ukłucia może się pojawić i zazwyczaj w ciągu kilku dni mija.

A co jest wskazane? Mi pediatra powiedziała, żeby podać nawet przed szczepieniem paracetamol. Jeśli się zdecydujemy, bo narazie odkładam tą decyzję.

Edit: ok już doczytałam 🙂
 
Hej Dziewczyny, chciałam tylko krotko napisać, że w De nie dostałam paracetamolu w syropie (facet mi powiedział, że od 5 tygodni są niedostepne w całych De🙈), a altacetu nie ma w ogóle takiego czegoś (ani leku o tym samym składzie 😮). A u mamy pediatry o tym altacet żel wyczytałam. Farmaceuta dał mi maść na ukąszenia i poparzenia, taką na bazie roślin. Także wiele ona nie pomaga pewnie. W kazdym razie podawałam dalej ibuprofen mojej małej marudzie, bo popłakiwał że noga boli. Synek był tak rozdrażniony przez 1.5dnia, że wytrzymać było ciężko. Wrzeszczał co chwile. Muszę przyznać, że najgorzej zniósł szczepionkę Bexsero. Kolejna dawka za 3mce, aż się boję.
 
Hej Dziewczyny, chciałam tylko krotko napisać, że w De nie dostałam paracetamolu w syropie (facet mi powiedział, że od 5 tygodni są niedostepne w całych De🙈), a altacetu nie ma w ogóle takiego czegoś (ani leku o tym samym składzie 😮). A u mamy pediatry o tym altacet żel wyczytałam. Farmaceuta dał mi maść na ukąszenia i poparzenia, taką na bazie roślin. Także wiele ona nie pomaga pewnie. W kazdym razie podawałam dalej ibuprofen mojej małej marudzie, bo popłakiwał że noga boli. Synek był tak rozdrażniony przez 1.5dnia, że wytrzymać było ciężko. Wrzeszczał co chwile. Muszę przyznać, że najgorzej zniósł szczepionkę Bexsero. Kolejna dawka za 3mce, aż się boję.

Nastepnym razem mozesz robic oklady z sody oczyszczonej. Pisalam ci juz na poczatku. Ma takie samo dzialanie jak altacet. Na szklanke wody lyzeczke sody i z tego robic oklad.
 
Do góry