reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból owulacyjny

Aska111

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2021
Postów
129
Hejka dziewczyny 🙂
Mam pytanie (skierowane bardziej do tych, które monitorują swoją owulacje). A mianowicie: kiedy występuje ból owulacyjny? Przed owulacja, w trakcie czy może po? Czy każda z nas ma inaczej?
Pozdrawiam ☺️
 
reklama
Hejka dziewczyny 🙂
Mam pytanie (skierowane bardziej do tych, które monitorują swoją owulacje). A mianowicie: kiedy występuje ból owulacyjny? Przed owulacja, w trakcie czy może po? Czy każda z nas ma inaczej?
Pozdrawiam ☺️
Cześć, ogólnie to kwestia indywidualna, niektóre kobiety, które monitorują swoją owulację nie mają żadnego bólu, niektóre mają. Ja mam, a dzięki monitoringowi USG mogłam sobie potwierdzić swoje odczucia - do tego mam regularne cykle więc mogę mieć większą pewność kiedy ta owulacja jest... ale w naturze różne są przypadki 🙂 Niestety sam ból może świadczyć o różnych rzeczach, nawet o stanie zapalnym i tak naprawdę dopóki nie będziesz obserwować dokładnie swojego organizmu i potwierdzać owu na USG to po bólach nie będziesz mieć w 100% pewności. Możesz zacząć od prowadzenia kalendarzyka(mierzenie temperatury i obserwacja) i testów owulacyjnych wtedy możesz wnioskować, że może ten ból był spowodowany owulacją 🙂
 
Ja właśnie mam takie bóle i się zastanawiam czy są w trakcie czy może po owu. Nie monitoruję mojego cyklu, a miesiączki mam nieregularne (29-37 dni).
I zastanawiam się czy mogę być w ciąży bo we wtorek (11dc) były przytulanki. I od tego czasu bolało mnie strasznie podbrzusze i dół pleców ( jak na okres), do tego przemiennie biegunka i zaparcia oraz bulgotanie w brzuchu. Dodam jeszcze że sam stosunek powodował dyskomfort i ucisk w brzuchu. Wczoraj zaś ból się zmienił i był bardziej kłujący i ciągnący oraz obniża temperatura ciała (36,2°C). Dziś podobnie. .
 
Ja właśnie mam takie bóle i się zastanawiam czy są w trakcie czy może po owu. Nie monitoruję mojego cyklu, a miesiączki mam nieregularne (29-37 dni).
I zastanawiam się czy mogę być w ciąży bo we wtorek (11dc) były przytulanki. I od tego czasu bolało mnie strasznie podbrzusze i dół pleców ( jak na okres), do tego przemiennie biegunka i zaparcia oraz bulgotanie w brzuchu. Dodam jeszcze że sam stosunek powodował dyskomfort i ucisk w brzuchu. Wczoraj zaś ból się zmienił i był bardziej kłujący i ciągnący oraz obniża temperatura ciała (36,2°C). Dziś podobnie. .
Trochę wygląda mi to na infekcję, bo dyskomfort podczas stosunku mówi, że coś jest nie tak. Jeżeli nie obserwujesz swojego cyklu to będzie ciężko powiedzieć czy owu była akurat blisko współżycia 🙄 temperatura nic Ci nie da, bo musisz mieć parę cykli, gdzie będziesz mierzyć codziennie o stałej porze, termometrem owulacyjnym (dwa miejsca po przecinku),w pochwie/ustach/ odbycie i wszystko notować, a w ciąży oscyluje ona koło 37 stopni. Najlepiej idź do ginekologa i wszystko mu powiedz, dobrze byłoby wyregulować w miarę możliwości swój cykl i wtedy będzie Ci łatwiej , dodatkowo dobrze byłoby sprawdzić czy nie ma infekcji. Dobry lekarz na pewno Cię dobrze pokieruje. Polecam również testy owulacyjne, ale nie dają one 100% pewnosci, że w najbliższym czasie będzie owu 🙂
 
Trochę wygląda mi to na infekcję, bo dyskomfort podczas stosunku mówi, że coś jest nie tak. Jeżeli nie obserwujesz swojego cyklu to będzie ciężko powiedzieć czy owu była akurat blisko współżycia 🙄 temperatura nic Ci nie da, bo musisz mieć parę cykli, gdzie będziesz mierzyć codziennie o stałej porze, termometrem owulacyjnym (dwa miejsca po przecinku),w pochwie/ustach/ odbycie i wszystko notować, a w ciąży oscyluje ona koło 37 stopni. Najlepiej idź do ginekologa i wszystko mu powiedz, dobrze byłoby wyregulować w miarę możliwości swój cykl i wtedy będzie Ci łatwiej , dodatkowo dobrze byłoby sprawdzić czy nie ma infekcji. Dobry lekarz na pewno Cię dobrze pokieruje. Polecam również testy owulacyjne, ale nie dają one 100% pewnosci, że w najbliższym czasie będzie owu 🙂
Dziękuję bardzo za pomoc ☺️
Na szczęście jestem umówiona na 29 września do gina z wizytą kontrolą więc się wszystkiego dowiem 🙂
Pozdrawiam ☺️
 
Do góry