reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból pęcherza bez zapalenia w ciąży - czy ktoś tak miał?

Iksa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Marzec 2022
Postów
66
Hej dziewczyny! Jestem w 9 tygodniu. Wcześniej przebylam zapalenie pęcherza, jednak teraz już jest ok, wyniki i posiew dobre. Tylko że kilka dni temu zaczęłam mieć silne wzdęcia i zaparcia oraz ból pęcherza - nie pieczenie cewki jak przy zapaleniu, ale po prostu taki ból jakby nie wiem, zakwasy lub ucisk w pęcherzu. Myślałam że to przez nagromadzone gazy, natomiast po wzdęciach nie ma już śladu a ból pęcherza pozostał. Jest odczuwalny głównie przy niektórych gwałtownych ruchach lub gdy np rozciągam się. Czy któraś tak miała lub wie z czego to może wynikać? :)
 
reklama
Ja gdy miałam zapalenie pęcherza, brałam na niego ZINNAT ( chyba nie można w ciąży.) i robiłam badania kontrolne z moczu to usłyszałam od lekarza, ze czasami zdarza się tak, ze dolegliwości po zapaleniu pęcherza zostaja, mimo dobrych wyników. Chodzi o to, ze nawet najmniejsza ilość tych bakterii powodujących zapalenie pęcherza może sprawiać dyskomfort i rożnego rodzaju nieprzyjemne objawy, a wyniki będą spoko. Z tego co pamietam to ja miałam podwyższone leukocyty, co wskazywało na zapalenie pęcherza i stan zapalny pochwy. Po antybiotyku było lepiej, ale nie idealnie, wyniki były w normie. Dopiero po stosowaniu soku 100% z żurawiny i bodajże uroseptu i nurofuraginy objawy zniknęły. Warto skonsultować się z lekarzem jeśli odczuwasz nadal nieprzyjemne dolegliwości. Pomoze dobrać lek który nie zaszkodzi dziecku i nie bedzie antybiotykiem.
 
No właśnie przy zabaleniu nie odczuwałam takiej dolegliwości, dopiero kilka dni temu zaczęłam i dlatego wydaje mi się to zagadkowe :D
 
No właśnie przy zabaleniu nie odczuwałam takiej dolegliwości, dopiero kilka dni temu zaczęłam i dlatego wydaje mi się to zagadkowe :D
Koniecznie to skonsultuj z lekarzem. Chociaż może tez być tak ze macica Ci naciska na pęcherz. Różnie bywa, różnie się ona rozciąga. Ale takich boli lepiej nie lekceważyć 👍🏻🌿🤧
 
Do góry