reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból piersi- karmienie roczniaka

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 271
Drogie mamy, potrzebuje Waszych doświadczeń..
Karmię syna prawie rok, początki były trudne, ale potem już było Ok.
Od dłuższego czasu karmię go w nocy (czasem się obudzi raz, czasem wcale), wieczorem i czasami w ciągu dnia- do drzemki.
Od kilku dni po każdym karmieniu pieką /bolą mnie sutki.. Młody nie gryzie, podczas karmienia nie czuje bolu (chyba, że wywoła próżnie, jak się przekreca np na brzuch), ale jak skończę karmić to czuje dyskomfort.
Myślałam,że tak przed @- ale wcześniej już miałam i nawet ciążę biochemiczna i nic mnie nie bolało..
Ktoś coś wie na ten temat..?
Nie moge sobie pomoc specyfikami z apteki, bo syna uczula wiele rzeczy. Pytanie czy to faktycznie kwestia cyklu taka wrażliwość piersi..? Czy roczne dziecko inaczej już ssie i na nowo trzeba się do tego przyzwyczaić..?

Przypomniało mi się, że wczoraj nie mogłam ubrać normalnego stanika, bo bolało.. A już nosiłam inne niż te do karmienia..
Skąd taka tkliwość..?:(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pora wybrać się do lekarza i przebadać.. Czekałam na @A dostałam brązowe plamienia.. Kiedyś tak miałam, że przed @ plamilam ale od wielu lat mi się to nie zdarzało. A to już drugi dzień, tyle co nic.. Chyba gospodarka hormonalna mi wysiada...:/
Myślę, że to kwestia cyklu. U mnie tak jest w momencie kiedy mam owulacje, przez 3-4 dni nawet przy wycieraniu się ręcznikiem po kąpieli okropnie pieką mnie sutki. Też zaczęły mnie bolec dopiero po roku karmienia. Używam komputera cyklu wiec cały czas monitoruje co się ze mną dzieje, według mnie pierwsze cykle po dostaniu miesiączki były bezowulacyjne może dlatego nie czułam bólu. Fajnie masz, że budzi się w nocy, raz lub wcale. Ja karmię bliźniaczki wtedy własnie kiedy ja nie mogę wytrzymać z bólu urządzają mi maratony i budzą się co chwile:(
 
Dziękuję serdecznie za odpowiedz!
U mnie to raczej nie owulacja, bo za późno nią (zasadniczo wyparuje @), ale pewnie racja, to kwestia cyklu.
Podziwiam- nie dałabym rady z dwojka- czasem ledwo jednego ogarniam...

r
Myślę, że to kwestia cyklu. U mnie tak jest w momencie kiedy mam owulacje, przez 3-4 dni nawet przy wycieraniu się ręcznikiem po kąpieli okropnie pieką mnie sutki. Też zaczęły mnie bolec dopiero po roku karmienia. Używam komputera cyklu wiec cały czas monitoruje co się ze mną dzieje, według mnie pierwsze cykle po dostaniu miesiączki były bezowulacyjne może dlatego nie czułam bólu. Fajnie masz, że budzi się w nocy, raz lub wcale. Ja karmię bliźniaczki wtedy własnie kiedy ja nie mogę wytrzymać z bólu urządzają mi maratony i budzą się co chwile:(
 
A nie ssie inaczej ostatnio? Częściej, albo bardziej się szarpie, kręci, odrywa? To może podrażnić. Ew. Może jakaś grzybica się przyplątała, ale to raczej kłucie też by było.
 
Właśnie nie zauważyłam, żeby cokolwiek się zmieniło.. Chyba nawet je mniej.. Tzn zaraz zasypia..
Grzybica..?
Tak się objawia..? Nie widzę różnicy w wyglądzie piersi..:/
 

(Czasem zewnętrzne nic nie wskazuje)
 
Bardzo dziekuje! Ale nie mam żadnego z tych objawów.. to bardziej piecze/boli po karmieniu i tuż po założeniu zwykłego stanika. Międzyczasie nic się nie dzieje, nic nie czuje. I to też od dwóch dni zasadniczo.. Może faktycznie syn jakoś inaczej ssie..
Albo faza cyklu..
Może po ciąży biochemicznej znów mi sie wszystko pozmienialo..
 
Bardzo dziekuje! Ale nie mam żadnego z tych objawów.. to bardziej piecze/boli po karmieniu i tuż po założeniu zwykłego stanika. Międzyczasie nic się nie dzieje, nic nie czuje. I to też od dwóch dni zasadniczo.. Może faktycznie syn jakoś inaczej ssie..
Albo faza cyklu..
Może po ciąży biochemicznej znów mi sie wszystko pozmienialo..
Może na okres lub owulację, może ciąża, może zęby idą jakieś i ciut inaczej ssie [emoji1745] mógł jakieś mikrouszkodzenia zrobić
 
reklama
Cześć, myślę że to może być faza cyklu. Po ciąży biochemicznej może hormony muszą wrócić do swojego standardu i stąd teraz odczuwasz tkliwosc . Ja mimo tylko kp, mam już okres -karmię 5 miesięcy, i za każdym razem przed i w trakcie mam taką tkliwosc.
 
reklama
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pora wybrać się do lekarza i przebadać.. Czekałam na @A dostałam brązowe plamienia.. Kiedyś tak miałam, że przed @ plamilam ale od wielu lat mi się to nie zdarzało. A to już drugi dzień, tyle co nic.. Chyba gospodarka hormonalna mi wysiada...:/
 
Rozwiązanie
Do góry