reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból pleców w 5 msc ciąży - jak sobie radzicie?

Bobusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Styczeń 2020
Postów
61
Cześć dziewczyny!
Tak jak w tytule. Jak sobie radzicie z bólem pleców, może pomogły wam jakieś ćwiczenia czy coś?
Już przed ciąża miewałam bóle pleców ( oczywiście nie poszłam do lekarza, samo przyszło i samo przeszło)
Jestem w 5 miesiącu i od 4 dni plecy bolą mnie nonstop ( na dole trochę z lewej strony), boli mnie jak chodzę, po 30 minutowym spacerze ledwo wyrabiam, dodatkowo nie jestem w stanie iść w tępię co przed pojawieniem się bólu, nawet nie jestem w stanie przekręcić się z boku na bok jak leżę bezboleśnie.
Z góry dziękuję za każdą radę
Pozdrawiam wszystkich gorąco
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Tak jak w tytule. Jak sobie radzicie z bólem pleców, może pomogły wam jakieś ćwiczenia czy coś?
Już przed ciąża miewałam bóle pleców ( oczywiście nie poszłam do lekarza, samo przyszło i samo przeszło)
Jestem w 5 miesiącu i od 4 dni plecy bolą mnie nonstop ( na dole trochę z lewej strony), boli mnie jak chodzę, po 30 minutowym spacerze ledwo wyrabiam, dodatkowo nie jestem w stanie iść w tępię co przed pojawieniem się bólu, nawet nie jestem w stanie przekręcić się z boku na bok jak leżę bezboleśnie.
Z góry dziękuję za każdą radę
Pozdrawiam wszystkich gorąco

Może ćwiczeń nie polecę ale ostatnio gin zwróciła mi uwagę na to jak podnoszę się z leżanki (składałam się po prostu w pół na łokciach).
Poleciła by położyć rękę prawie pod policzek i podczas zsunięcia nóg, podnosić się na ręce. Ponoć to pomaga odciążyć nieco kręgosłup podczas wstawania z łóżka.
 
Ja znalazłam ćwiczenie w książce dla kobiet w ciazy, mi bardzo pomogły i nie sa ciężkie. Kładziesz sie na plecach na podłodze, ręce wzdłuż ciała i zginasz kolana pod katem prostym, tak z 3 razy mi przechodziło odrazu. Musisz potrzebac w internecie. jak musiałam sie oszczędzać ale takie malutkie cwieczenie nie zaszkodziły mi
 
reklama
Miałam to samo...kup sobie poduszkę dla ciezarnych do spania...i lezenia w ciagu dnia..ja ja mam od 5 mies....moj sie smial ze odkad jest poduszka nie ma zony:D...ja juz urodzilam ale poduszka zostala...naprawde odciaza plecy i biodra...mnie mega bolalo...serio..nie moglam spać..a z poduszka nareszcie moglam sie wyspac..ja mam motherhood...
 

Załączniki

  • Unknown-4.png
    Unknown-4.png
    265,5 KB · Wyświetleń: 117
Do góry