reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BÓL!!!pleców w ciąży

Jak to milo gdy od rana nie bola cie plecy! Wlasnie mam przyjemnosc doswiadczac tego uczucia po prawie tygodniu meczarni. Mi pomogly polaczone sily:
- cieple oklady,
- caly cas trzymanie w cieple obolalego miejsca,
- lezenie, lezenie, lezenie,
- masc "DIP RILIF" polecona przez mojego gina. Naprawde polecam.
Gimnastyki nie moglam uskuteczniac zadnej bo nie moglam sie doslownie ruszyc. Ale puki co przeszlo. Oby na dlugo, choc wiem ze jak przeszarzuje to wroci. Caly czas cmi. Aha no i jak juz nie moglam wytrzymac to gin mi pozwolil wziac Apap wiec jakas tam tabletka pekla.
Nic mnie nie boli teraz! Jak milo!! :D
 
reklama
ja na szczęście nie mam większych problemów z plecami, bolą ale nie jakoś tak mocno jak Was. za to moje więzadła koszmar, jak za długo posiedzę lub poleżę (czyt. 30-40 min) to mam problem ze wstaniem, w nocy mąż mnie chwilami prowadzi do łazienki. pomaga jedynie ruch, jak chodzę czy coś robię to nie boli. a plecy rzadko bolą więc wtedy mężuś mi masuje i jest to dla mnie wspaniała ulga:-) a często wstęp do czegoś więcej :-D:-D:-D
 
Ja tez miałam podobne problemy z plecami, ale w drugiej ciąży już sobie z tym poradziłam, kupiłam usztywniany ciążowy pas ortopedyczny i to on "trzymał" brzuch od spodu. Nosiłam go od samego początku, nie czekałam aż się pojawią bóle. Nie ma sensu doprowadzać do przeciążenia kręgosłupa, a potem leczyć objawy. Lepiej od razu podtrzymywać brzuch pasem, żeby przeżyć ten okres spokojnie i w miarę przyjemnie :)
 
Ja tez miałam podobne problemy z plecami, ale w drugiej ciąży już sobie z tym poradziłam, kupiłam usztywniany ciążowy pas ortopedyczny i to on "trzymał" brzuch od spodu. Nosiłam go od samego początku, nie czekałam aż się pojawią bóle. Nie ma sensu doprowadzać do przeciążenia kręgosłupa, a potem leczyć objawy. Lepiej od razu podtrzymywać brzuch pasem, żeby przeżyć ten okres spokojnie i w miarę przyjemnie :)

U mnie podobnie, zakladalam pas Belly Up i nie czulam wiekszych dolegliwosci w krzyzu, chociaz zawsze mialam chory kregoslup. Nie orientuje sie czy w Polsce mozna kupic taki pas, ja dostalam go z USA, i wiem ze byl dosc drogi.
 
Ja od tygodnia co jakiś czas też mam bóle kręgosłupa. Najpierw bolała mnie kość ogonowa i myślałam, że się uderzyłam, czy coś...
Potem na kilka dni przeszło, a dziś znów. Chyba niosłam za ciężkie zakupy.
Jestem dopiero w 12 tygodniu i mam nadzieję, że te bóle nie będą się bardzo rozwijać.
Marzenie...
 
Współczuję dziewczyny, ja też od 13 tygodnia zmagałam się z bólem kręgosłupa i rwą kulszową a pracując i studiując nie łatwo było to znosić.
Mi pomagały gorące kąpiele z hydromasażem (nie są zalecane w ciąży) przechodziło na dwa-trzy dni i potem znów to samo.
Nie pomagały masaże, maści, okłady......
Teraz po porodzie mam wrażenie że jest jeszcze gorzej, bo trzeba przecież nosić maleństwo.....
Trzymam kciuki za cierpliwość i wytrwałość.....
 
Witam
Ja miałam takie bóle pleców i kregosłupa w ciąży że ostatni miesiąc siedziałam na krześle nocami-bo najgorzej było w nocy i płakałam do rana ,myślałam że już umrę takie miałam bóle na dodatek tak mnie spinało-paraliżowało że oddychac nie mogłam -masakra totalna!!! to był koszmar ale jakoś to wytrwałam i współczuję wszystkim które się tak zmagaja z bólem plecków:)
cierpliwości życzę
 
reklama
Do góry