reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BÓL!!!pleców w ciąży

Dołączył(a)
8 Listopad 2008
Postów
1
Witam
Jestem w 21 tygodniu ciąży,od dwóch tygodni dokucza mi ból pleców,dzisiaj osiągnał chyba swoje apogeum.Od kilku dni jestem na zwolnieniu lekarskim, mój lekarz stwierdził że jest to zwiazany z powiekszającym sie płodem, prok temu mialam przeciazenie ukladu miesniowego odcinka ledzwiowo krzyzowego.Na codzien nie moge funkcjonowac normalnie, nie ma pozycji ktora umozliwia mi odpoczynek dla plecow w kazdej mnie one bardzo bolą, równiez w nocy nie m oge spac, jestem wyczerpana.Czy moze któras z was miala podobne dolegliwosci w ciazy i jak sobie z tym poradzilyscie, prosze o informacje i pomoc.dziekuje i pozdrawiam
next
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam
Jestem w 24 tygodniu i też mam bóle pleców.Mi bardzo pomaga masaż pleców jakimś kremem lub balsamem nawilżającym i cieple okłady . To mi trochę pomaga. Nie noszę też butów na obcasie tylko jakieś wygodne, staram się za dużo nie stać, nie dźwigać ciężkich rzeczy a jak się schylam to przykucam. Pozdrawiam:-)
 
mi podobnie pomagaja masaze z balsamem, ale najskuteczniejsza w moim wypadku jest gimnastyka, oczywiscie- ciazowa :):-)
 
Czasem odczuwam bóle mięsni, jednak mnie pomaga leżąca pozycja ;-) Dobrym sposobem jest też ciepla kąpiel - woda 37stC i nie dluzej niz 15-20min. Masaż pleców jak najbardziej, ale to juz sama musialabys wiedziec jaki masaż możesz mieć wykonany, skoro miałaś jakieś problemy z kregosłupem...

Lekarz powinien ci cos na to zaradzic... Choc wiem ze czasem nie jest to mozliwe. Bo gdy ja swojemu powiedzialam ze bola mnie miesnie brzucha to kazal znalesc odpowiednia pozycje w ktorej jest mi lzej.... Szukalam ale nie znalazlam...

Na pocieszenie powiem ze bóle mieśnie (o dziwo!) teraz mniej mi dokuczaja niz w 20tc... no ale kazda z nas przechodzi to inaczej, a bóle lędźwiowe to juz raczej beda sie tylko nasilac
 
Polecam serdecznie jogę dla kobiet w ciąży! Codzienne ćwiczenie asan NAPRAWDĘ działa rewelacyjnie na same bóle a i przygotowuje do porodu.
 
Potwierdzam to, co piszą wyżej dziewczyny - nic nie jest w stanie mi pomóc na ból pleców oprócz gimnastyki. Nawet jak wieczorem przed snem nie mogę sobie znaleźć miejsca, to 30 min. ćwiczeń ze szkoły rodzenia i po bólu. Polecam :tak:
 
Ja jestem w czwartym tygodniu. Również odczuwam dokuczliwy ból pleców. Na pewno po części jest winna siedząca pozycja pracy. Chyba w mojej sytuacji za wcześnie na szkołe rodzenia, żeby poznać pomagające ćwiczenia??
 
Mnie na początku ciąży bolały plecy na odcinku lędźwiowym - w zasadzie to był pierwszy objaw ciąży jaki pamiętam :happy2: Podobno jest to związane ze zmianą położenia macicy, jej stopniowym rozciąganiem, itp.

Teraz bóle przeniosły się wyżej, a ćwiczenia rodem ze szkoły rodzenia tak zbawienne dla kręgosłupa (przynajmniej w moim przypadku), to różnego rodzaju skręty tułowia, skłony boczne, wymachy i krążenia ramion, wszelkie wymachy rąk zmierzające do ściągnięcia łopatek. Uwaga - wszystkie w/w ćwiczenia wykonywane są na siedząco!

Druga część ćwiczeń już w pozycji stojącej to te odpowiadające za dolny odcinek kręgosłupa, czyli krążenia bioder (wolno a obszernie), kołysanie biodrami na boki, przenoszenie ciężaru z jednej nogi na drugą z lekkim ugięciem kolan.

Warto spróbować :tak:
 
reklama
Od dluzszego czasu dokucza mi bol dolnej czesci plecow Ogromna ulge przynosi mi goracy termofor ktory przykladam do pleckow To naprawde dziala a pomysl ten podsunela mi moja polozna:tak:
glitteryourway-3a8cacd6.gif
 
Do góry