reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból pleców w ciąży

Dołączył(a)
15 Czerwiec 2017
Postów
1
Jestem w 26 tygodniu ciąży, od kilku tygodniu bolą mnie plecy. Próbowałam ćwiczeń na piłce ale nie szczególnie pomaga... Jak wy radziłyście sobie z tym problemem ;)
 
reklama
poszukaj sobie jakichś cwiczen jogi na drugi trymestr, wprawdzie ja praktykuję już 3 lata ale możesz sobie znależć coś dla początkujących. Dzięki jodze nie bolą mnie plecy a to już 37tydzień:) Mieszkam w UK i tutaj joga dla ciężarnych to norma, nie bój się że zaszkodzi bo nie zaszkodzi. Trzeba też uważać żeby na siłę pewnych ćwiczeń nie wykonywać czyli jak czujesz ze coś zaczyna gnieść, uciskać, za bardzo naciągasz coś to popuść troszkę - ale wydaje mi się, że umiar trzeba znać w każdych ćwiczeniach, nie tylko w jodze. Filmików na youtube typu joga w ciąży albo joga dla ciężarnych jest dużo, sama korzystałam :)
 
Gabi ja mam przepukliny na kręgosłupie i bałam się jak ja przetrwam końcówkę ciąży.
Ruch jest zbawienny ale ważna jest dogodna pozycja do spania czy leżenia. Polecam spać z poduszką między kolanami na boku. Oczywiście może być specjalna poduszka do spania. Ważne jest to że noga na górze jest podniesiona i to na prawdę odciąża kręgosłup.

Każdy musi znaleźć swoją metodę.
 
U mnie ból wynikał z dłuższego przybywania w mniej więcej jednej pozycji i pomógł urlop i w domu częste zmiany tych pozycji dogodne w danej chwili. Piłka, jogi itp nie pomagały niestety, dopiero wolne i wiercenie się w domu. Także najpierw zastanów się czy nie uda ci się namierzyć przyczyny pojawienia się bólu znaczy w jakich sytuacjach on cię dopada. Bo ćwiczenia oczywiście polecam ale one czasem mogą nie wystarczyć.
 
Ja polecam również zwrócić uwagę na czym się śpi. Ja miałam akurat problem z plecami przed ciążą - zmiana materaca i jak ręką odjął problemy z bólem kręgosłupa.
 
Heej, Również używałam poduszki do spania dla ciężarnych. Na początku myślałam, że to śmieszny pomysła ale okazał się bardzo trafny. Jestem zadowolona :)
 
reklama
Do góry