reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból pleców

Dołączył(a)
8 Kwiecień 2021
Postów
1
Cześć dziewczyny!
kiedy bylam w ciąży w 21 tygodniu złapał mnie taki ból pleców ze ledwo chodziłam, wręcz płakałam z bólu. Trochę później przeszło ale bardzo się oszedzalam i praktycznie nic w domu nie robiłam. Teraz chcielibyśmy z mężem drugie dziecko, ale tak bardzo się boje ze ten ból znowu mnie złapie a już sobie nie poleże bo mam już jedno dziecko, którym się trzeba zająć. Chciałam zapytać czy któraś z Was już tak miała w pierwszej ciąży a w drugiej było lepiej? Pozdrawiam :)
 
reklama
Zależy czym był ten ból pleców spowodowany.
Ja miałam bóle pleców w obu ciążach, dzieci uciekały na nerwy i borykałem się z rwa kulszowa niemalże od początku. W drugiej ciazy tak samo.
Gwarancji nie ma żadnej, ze w drugiej ciazy bólu nie będzie albo będzie mniejszy. Zależy, czym był on spowodowany w pierwszej ciazy.
 
A ćwiczysz coś? Wydaje mi się, że warto zadbać o mięśnie przed ciążą.

Ale niestety ciąża sprawia, że kręgosłup się wygina i potrafi boleć. Często nie mamy na to wpływu.
Może warto skonsultować to z fizjoterapeutą - raz że pokaże jak ćwiczyć, a dwa - weźmie pod opiekę w czasie ciąży.
 
A ćwiczysz coś? Wydaje mi się, że warto zadbać o mięśnie przed ciążą.

Ale niestety ciąża sprawia, że kręgosłup się wygina i potrafi boleć. Często nie mamy na to wpływu.
Może warto skonsultować to z fizjoterapeutą - raz że pokaże jak ćwiczyć, a dwa - weźmie pod opiekę w czasie ciąży.
Najpierw diagnoza, z jakiego powodu był ból. Jeśli tylko spowodowany ciążą to od razu pod okiem fizjo można zacząć wzmacnianie ćwiczeniami. Jeśli coś dodatkowego, najpier zaleczyć to.W ciąży kontynuacja ćwiczeń, koniecznie pod okiem fizjo, bo będą inne. No i nawyki. Jak podnosisz dziecko, jak się podnosisz z ciężarem, jak wstajesz z łóżka, jakie buty nosisz, jaki tryb życia prowadzisz...
 
Cześć dziewczyny!
kiedy bylam w ciąży w 21 tygodniu złapał mnie taki ból pleców ze ledwo chodziłam, wręcz płakałam z bólu. Trochę później przeszło ale bardzo się oszedzalam i praktycznie nic w domu nie robiłam. Teraz chcielibyśmy z mężem drugie dziecko, ale tak bardzo się boje ze ten ból znowu mnie złapie a już sobie nie poleże bo mam już jedno dziecko, którym się trzeba zająć. Chciałam zapytać czy któraś z Was już tak miała w pierwszej ciąży a w drugiej było lepiej? Pozdrawiam :)
Z tego co opisujesz, to wydaje mi się, że miałaś atak rwy kulszowej. Ciało się zmienia podczas ciąży i ciężko przewidzieć czy będzie czy nie, wszystko zależy czy dziecko będzie uciskało na nerwa, na pewno dużo pomoże fizjoterapeuta. Ja bez ciąży mam z tym problemy i w ciąży mogę mieć, ale nie muszę mieć ataku, na pewno wskazany fizjoterapeuta i ruch, kręgosłup najbardziej siada przy małym ruchu 🙈, ale oczywiście nie tylko. Zrób badania, sprawdź czy nie masz np. Jakiegoś krążka wysuniętego blisko nerwa i wtedy on może powodować, ale bez badań to gdybanie.
 
Ja akurat po ciąży miałam problem z bólem pleców, ale poradziłam sobie z tym problemem tylko i aż treningiem ;) Tylko nie takim zwykłym, a motorycznym, kojarzycie? To trochę trening, trochę rehabilitacja. Bóle zniknęły i też teraz wiem jak się rozciągać i jak ćwiczyć żeby nie przeciążyć ciała. Byłam u Dr Remigiusza Rzepki z Enel Sportu na Łazienkowskiej, super facet, dobrze mi się z nim trenowało ;)
Tak, bo tego typu treningi są bardzo dobre na kręgosłup.
 
reklama
Z plecami to nie wiem, gdzie macie się wybrać, ale jeśli chodzi o dłonie i ręce, to najlepszym specjalistą dla Was będzie doktor Matuszewski. Jednocześnie sprawdza się w leczeniu stawów czy mięśni, ale dodatkowo i poradzi sobie z problemami związanymi z nerwami. Moim zdaniem to najlepsza klinika w Warszawie, sprawdźcie koniecznie, nazywa się Model Med.
 
Do góry