reklama

Ból po wyrwaniu zęba

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez daffodill, 25 Wrzesień 2009.

1. daffodill

daffodill Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny mam problem. Wczoraj wyrwałam zęba bo ból był juz nie do zniesienia i nie było innego wyjścia. Najgorsze jest to że ból dziąsła jest tak mocny że nie mogę sobie z nim poradzić a nie bardzo wiem co mogę zażyć przeciwbólowo. Jestem w 30tyg ciąży a mój lekarz jest czasowo niedostępny. Czy wiecie może co można bezpiecznie zażyć i móc przespać w nocy chociaż 3godz????
    Prosze pomóżcie

2. Aneciak

Aneciak mama Zuzi 01.03.2010

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dzwoń do stomatologa koniecznie

3. reklama
  4. bablyss

bablyss Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kochanie ja nie jestem w ciąży, ale 3 tyg.temu przechodzilam to samo, nawret dostalam szczękośćisku...i jak wychodzilam od lekarza to mowil zeby absolutnie nic nie brac! tylko oklady zimne...ale oklady naprawde pomagają kup w aptece nexcare taki żel do chlodzenia...do zamrazarki go włóż potem w sciereczke i przykładaj, tylko to ci poradzeę, u mnie skonczylo się na antybiotyku....bo mowię-szczękoscisk, opuchlizna, bol migdała...:no: wogole to cię podziwiam ze w ciąży mialas ekstrakcje:eek::szok: ale kochanie powiem tyle-będzie bolalo jeszcze troszke, bo rwanie zęba to nie jest prosta sprawa...

5. olcia7

olcia7 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mnie ginekolog mowil że tylko Paracetamol jest bezpieczny w ciąży, ale nie wiem czy Ci pomoże przy takim silnym bólu.
    Zadzwoń albo idź do dentysty, coś poradzi!

6. daffodill

daffodill Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nie było już wyjścia ząb tak bolał a do leczenia się nie nadawał. myslałam ze do porodu się nie ujawni i od razu później bym go usunęła. Poniekąd wina w tym jest moja. Chciałabym choć na troche sprawić sobie ulgę. Czytalam ze niekiedy ból utrzymuje sie nawet do tyg. ale tyle nie jestem w stanie wytrzymac bo to wszystko promieniuje aż do ucha;( w aptece polecili mi dentasept ale strasznie boje sie brac cos na wlasna reke bo to moja pierwsza ciaza a nie chcialabym skrzywdzic malenstwa.

7. kbetina

kbetina Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No nic nie poradzę bo lekarzem nie jestem, ale powiem tylko tyle że właśnie planujemy z mężem rozpocząć starania o drugie dziecko, na przyszły rok i dlatego 5 października idę wyrwać ósemki, żeby potem nie mieć tego problemu ;-)

8. Kachurek

Kachurek Mamy kwietniowe'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jeżeli ból się tak długo utrzymuje to pewnie się skończy na antybiotyku. Dla kobiet w ciąży podaje się z gr. penicylin (np, duomox, amotax) lub cefalosporyn (np. zinnat). Ale nie obędzie się raczej bez ponownej wizyty u stomatologa.

9. sewa

sewa mamuśka ;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja wiem tylko jedno. Po wyrwaniu zęba można czuć jakiś dyskomfort, ale jeżeli dziąsło boli i jest to ostry ból, to jak nic doszło do zakażenia. Pędź do lekarza. Miałam identyczną sytuację, ale nie byłam wtedy w ciąży i skończyło się podaniem antybiotyku. Nie wiem jak to jest z kobietami w ciąży :no: Ale radzę Ci nie czekaj tylko idź do dentysty.

10. reklama
  11. fela_76

fela_76 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wcale nie musiało dojśc do zakażenia. Czasami przy rwaniu moze dojsć do "obruszenia" kości szczeki i potem boli. Ja rwałam zęba 13.08 i przez tydzien chodziłam jak trup tak mnie bolało. Okazało się, ze mam suchy zębodól, poszłam do dentysty i wsadził mi tam jakąs tabletkę. Pomogło. Pozatym powiedział, że moge brac paracetamol. tyle tylko, że ja jestem juz mamą karmiąca a nie noszacą:)..mój synek miał wtedy 1,5 miesiąca.

12. sewa

sewa mamuśka ;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pomogło, bo tabletka, którą Ci tam włożył lekarz zlikwidowała stan zapalny. Moja dentystka, która doprowadzła mi dziąsło do takiego stanu, też mówiła, że zakażenia brak :wściekła/y: ale jakoś jej nie zaufałam i poszłam do innej, która stwierdziła zupełnie co innego :wściekła/y:

Ale w sumie to nie jest istotne co która z nas miała :sorry: istotne jest to, że koleżanka, która prosiła o poradę powinna iść do dentysty jak najszybciej. Bo ciąża to stan kiedy dbamy nie tylko o siebie, ale tez o malutka istotkę..... i nie powinno się bagatelizować takiego bólu, a juz na pewno nie powinno leczyć się na własną rękę.
    Pozdrawiam.

Ostatnia edycja: 25 Wrzesień 2009

Poleć forum