reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból pochwy i kości ogonowej w ciąży

G

guest-1713371402

Gość
Cześć dziewczyny,
Jestem obecnie w 25 tygodniu ciąży ( dokładnie 24+3) I około tydzień temu zaczęłam mieć problem z twardnieniem brzucha i bólem pochwy. Skontaktowałam się z moim lekarzem prowadzącym ciążę i zalecił udać się jak najszybciej na wizytę w celu skontrolowania czy wszystko jest ok. Byłam w ostatni poniedziałek u lekarza ( innego niż mój prowadzacy, poniewaz mój byl niedostępny), który powiedział, że wszystko jest w porządku. I szyjka ( 3cm) i wody płodowe, łożysko też ok, maluszek się rusza i ma się dobrze. Jedynie zalecił mi większą dawkę magnezu ( 3x po 2 tabletki dziennie), luteina dopochwową 2x dziennie) I oszczędny tryb życia. Twardnienie brzucha przeszło, jednakże już od 2 dzień mam ponownie ból pochwy, który po aplikacji luteiny wydaje mi się bardziej nasilony. Dodatkowo zaczęła boleć mnie kość ogonowa i pośladki przy zmianie pozycji. Czy powinny zaniepokoić mnie te objawy? Dodam, że wizytę już u mojego lekarza prowadzącego mam w najbliższy wtorek i nie wiem czy poczekać spokojnie te 4 dni na wizytę czy znowu lecieć wcześniej do innego lekarza.
Jest to moja pierwsza ciąża, nie mam doświadczenia czego się spodziewać, przez co zamartwiam się każdym nowym objawem. Ponadto o ile do 24 tygodnia czułam się super w ciąży i żadnych bóli nie miałam, to teraz co rusz jakiś nowy objaw, którym się niesamowicie stresuje.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
 
reklama
Ja jestem zdania, że każdy ból warto sprawdzić i nie czekać obserwując, że może jednak dotrwam do wizyty.
Duża szansa, że ból pleców/kości ogonowej związany jest ze zmianą środka ciężkości, a tym samym postawy.
Ból pośladka w ciąży może być spowodowany także rwą kulszową czy zapaleniem kości biodrowej.

U mnie ból pleców i kłucie szyjki skończyło się wcześniejszym porodem. I dlatego nie bagatelizowałabym objawów, ale pamiętając, że przyczyn może być wiele. I lepiej zapobiegać i pójść sprawdzić niż żałować, że można było pójść kilka dni wcześniej i sprawdzić.
 
U mnie takie objawy zwiastowały problemy z szyjka więc musisz to kontrolować bo te 3cm to jeszcze tragedii nie ma ale jak się skróci jeszcze to mogą zaproponować pessar albo szew. Jaka miałaś długość na początku? Drugi powód to może być jakaś infekcja zrób posiew czy tam nic się nie dzieje. Trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze
 
Do góry