reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból prawego biodra podczas chodzenia w ciąży

Florense

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Luty 2022
Postów
16
Cześć od kilku dni mam ból lewego biodra podczas chodzenia aktualnie 6+0
Czy taki ból biodra może mieć związek z ciążą ?
 
reklama
Cześć od kilku dni mam ból lewego biodra podczas chodzenia aktualnie 6+0
Czy taki ból biodra może mieć związek z ciążą ?
Tak u mnie tak było. Rwa kulszowa powodowała ogromny ból przy chodzeniu, złym siedzeniu czy złym leżeniu
 

Załączniki

  • Screenshot_2023-12-01-20-49-42-11_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-12-01-20-49-42-11_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    157,1 KB · Wyświetleń: 49
11 tydzień i też tak mam już od dłuższego czasu, objawy jak rwa kulszowa i z tego co czytałam to właśnie spowodowane rozszerzaniem się miednicy, ja się umówiłam do fizjoterapeuty i zobaczę co mi powie, nasila się właśnie przy długim chodzeniu
 
Zaczyna się produkować relaksyna w większych ilościach, ona rozluźnia więzadła a to z kolei może predysponować do urazów, przestawiania się kręgów zwłaszcza jak masz.ubogi gorset mięśniowy i gdy miewalas problemy z kregpslupem przed ciąża.
Ja zarówno w 1 i 2 ciąży bóle kręgosłupa od 6 tygodnia a rwe kulszowa miałam już na początku 8/9 tc. W 2 ciąży to był dramat, wyłam z bólu, bo niestety paracetamol na takie bóle słabo działa a 1 trymestrze bałam się brać inne leki.

Polecam wizytę u DOBREGO fizjoterapeuty, który zbada Cie najpierw, stwierdzi w czyn problem, bo może to nie rwa tylko blokada stawu krzyżowo biodrowego itd
Ewentualne masaże, taping i jak trochę odpusci to ćwiczenia wzmacjanjace.
 
reklama
Zaczyna się produkować relaksyna w większych ilościach, ona rozluźnia więzadła a to z kolei może predysponować do urazów, przestawiania się kręgów zwłaszcza jak masz.ubogi gorset mięśniowy i gdy miewalas problemy z kregpslupem przed ciąża.
Ja zarówno w 1 i 2 ciąży bóle kręgosłupa od 6 tygodnia a rwe kulszowa miałam już na początku 8/9 tc. W 2 ciąży to był dramat, wyłam z bólu, bo niestety paracetamol na takie bóle słabo działa a 1 trymestrze bałam się brać inne leki.

Polecam wizytę u DOBREGO fizjoterapeuty, który zbada Cie najpierw, stwierdzi w czyn problem, bo może to nie rwa tylko blokada stawu krzyżowo biodrowego itd
Ewentualne masaże, taping i jak trochę odpusci to ćwiczenia wzmacjanjace.
Ja też tak miałam. Bywały momenty, że nie mogłam stanąć na nogę, wstać z toalety czy wyjść z wanny. I to wcale nie było na końcu ciąży tylko właśnie 1/2 trymestr.

Mi bardzo pomógł wspomniany przez Ciebie taping. Fizjoterapeuta zrobił mi też baaardzo delikatny masaż, ale myślę, że to taśmy głównie zadziałały.
 
reklama
Do góry