reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bol przy karmieniu

@Mirella Zygler - Jeszcze raz dziękuję.
Czy mogę przy okazji mieć jeszcze jedno pytanie dot. karmienia piersią?
Zarówno położna, jak i pediatra, mówili mi, że przystawienie malca do piersi na około 7-10 minut (na jedną pierś) absolutnie wystarcza. Później dziecko traktuje pierś już raczej jak smoczek/uspokajacz.
Ja i tak pozwalam synowi być przy piersi dłużej (12-15 minut przy 1 piersi, co daje około pół godziny na obie).
Wiem, że mam pokarm, gdyż czasami w obliczu większego bólu ściągam pokarm laktatorem z jednej piersi, podaję dynamiczną butelką antykolkową, drugą pierś mu podaję. Robię tak na zmianę.
W jednej piersi mam około 60-70 ml, tyle syn dostaje + drugą pierś już normalnie. Szacuję więc, że dostaje więc około 110 - 130 ml. Syn ma miesiąc. Przybiera na wadze regularnie i dosyć sporo, bo około 53 gr dziennie.
Wydaje mi się, że powinien być najedzony, ale często po karmieniu wpada w płacz. Nie doszukuję się tu żadnej kolki, gdyż dziecko uspokaja się, gdy wezmę je na ręce, na poduszkę, wtedy natychmiast zaczyna się ekscytować i cmoktać wszystko co popadnie, moje ręce, swoje dłonie i domyślam się, że szuka piersi.
Nie wiem czy to może być zwyczajnie niezaspokojony odruch ssania czy głód.
Smoczek wówczas działa, ale tylko na chwilę.
Mi to wygląda na to że jest nadal jest głodne. Może spróbuj karmić dłużej albo jeśli pije z butelki to sprobowalabym dokarmic modyfikowanym.

Hubert 18.02.2015
Wiktoria 06.06.2017
 
reklama
Głodne? Po pół godziny ssania? Opróżnieniu obu piersi? Po około 110 ml mleka?
Prawie 5kg wagi dla miesięcznego dziecka?
 
Głodne? Po pół godziny ssania? Opróżnieniu obu piersi? Po około 110 ml mleka?
Prawie 5kg wagi dla miesięcznego dziecka?
Moja ma 7tyg i waży 5.7kg. I potrafiła pic godzinę czasu z cycka i być głodna.
To tylko taka moja sugestia.. zrób z tym co chcesz

3jvz15nm75o35ifr.png

mhsvqtkfqjtlf6bt.png

Wiktoria 06.06.2017 Hubert 18.02.2015
 
Gagatka, wsadź między bajki wszystkie nakazy dot. ilości minut dziecka przy piersi. Dziecko powinno być przy piersi tak długo jak tego potrzebuje. Z tego co opisujesz on ma z jakiś względów potrzebę ssać dłużej. Ssanie to nie tylko jedzenie. Odruch ssania odpowiada (w dużym uproszczeniu) za prace układu pokarmowego, emocje, nawiązywanie relacji itp... Jeśli tylko masz możliwość karmcie się tak długo jak on tego potrzebuje. No i może darujcie sobie póki co smoczek. Daj szanse by dziecko wyregulowało Ci laktację :) Czas jego bycia przy piersi to podstawowy czynnik regulowania produkcji mleka. To cykl zamknięty: on potrzebuje Ciebie by się najeść i poczuć bezpiecznie a Ty potrzebujesz jego by produkować odpowiednią ilość mleka, która zaspokoi jego potrzeby.

5-7 min... co za bzdura!
 
Witam. Bylismy na podcieciu wiazadelka i jest o niebo lepiej. Jeszcze tylko zeby jedna brodawka mi sie zagoila i bedzie super. jakies sugestie Co do dobrych masci na brodawki? musze Jeszcze wyeliminowac karmienie nocne mieszanka Bo przez to odciaganie dokarmialam synka enfamilem 60 ml.
 
Spróbuj zamiast maści nakładki na piersi -> tzw. muszle. Medela produkuje takie. Nie myl tylko proszę z nakładkami silikonowymi do karmienia. Smaruj swoim pokarmem i nakładaj muszle po karmieniu.
 
Witam. Bylismy na podcieciu wiazadelka i jest o niebo lepiej. Jeszcze tylko zeby jedna brodawka mi sie zagoila i bedzie super. jakies sugestie Co do dobrych masci na brodawki? musze Jeszcze wyeliminowac karmienie nocne mieszanka Bo przez to odciaganie dokarmialam synka enfamilem 60 ml.
Maltan jest świetna:)

Hubert 18.02.2015 [emoji170][emoji170][emoji170][emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji214]
 
Maltan raczej nie polecam. Polecam za to Purelan. To naturalna lanolina i nie ma konieczności zmywania maści przed karmieniem dziecka.
 
reklama
Maltan raczej nie polecam. Polecam za to Purelan. To naturalna lanolina i nie ma konieczności zmywania maści przed karmieniem dziecka.
Maltanu też nie trzeba zmywać, ja tylko scieralam nadmiar. Ona działa lekko znieczulająco i mi dwukrotnie uratowała sutki.

Hubert 18.02.2015 [emoji170][emoji170][emoji170][emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji214]
 

Podobne tematy

Do góry