reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bol przy karmieniu

Skład maści Maltan:
Aqua, Glucose, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Paraffin Wax, Glyceryl Oleate, Propylene Glycol.

Skład maści Purelan:
Lanolin. 100% czystej lanoliny USE/EP. Bez dodatków i środków konserwujących.

Na tej podstawie twierdzę, że maltan warto usunąć z piersi zanim przystawi się dziecko do karmienia.
 
reklama
Nie chcę się klucic ale jak dla mnie pochodzenie lanoiny tzw tluszczopot z wełny owczej sprawia że też bym to zmywala

Hubert 18.02.2015 [emoji170][emoji170][emoji170][emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji214]
 
Maltan ma cukier (i jak wyżej sporo rzeczy..), przyczynia się do powstawanie grzybicy. Jak dla mnie i tak najlepsze jest własne mleko i wietrzenie ;)

Moja ma 7tyg i waży 5.7kg. I potrafiła pic godzinę czasu z cycka i być głodna.
To tylko taka moja sugestia.. zrób z tym co chcesz

Myślisz, że dziecko ssie pierś tylko by zaspokoić głód?
KARMIENIE-NATURALNE-TO-.jpg


Dziwisz się, że tak długo ssała? ;) Bo ja się nie dziwię.
 
Ostatnia edycja:
Jesteś pewna że prawidłowo przystawiasz ? Jeśli tak to może to być jeszcze ból fizjologiczny - minie po jakimś czasie, po prostu brodawki muszą się przyzwyczaić.
A czy prawidlowo przystaiwasz najlepiej jak oceni dobra położna albo doradca laktacyjny. Brodawka musi być głęboko w ustach dziecka wraz z praktycznie całą otoczką. Usta maluszka szeroko rozwarte, wargi wywinięte. Nie powinno być słychać mlaskania ani cmokania.
Każde podawanie butli lub smoczka w okresie noworodkowym moze sprawić że maluszek zacznie źle chwytac sutek, spłycać chwyt. A to boli. Jeśli ból jst już niedo wytrzymania to odciagaj. Ale nie podawaj butelką bo problem może się nasilic - butlę ssie się inaczej niż pierś - podawaj np kieliszkiem do leków albo strzykawką.
Jeśli maluszek dostaje smoka - do kosza z nim. A jeśli już tak bardzo chcesz podawać to poczekaj chociaż aż maluszek nauczy się prawidłowo ssać pierś.

I warto pozwalać dziecku ssać pierś ile dziecko chce. Nie patrz na zegarek. Noworodek ma prawo wisieć na piersi nawet caly dzien i noc. Ma prawo zasypiac z piersią w buzi i to JEST NORMALNE. Polecam poczytać blog hafija.pl
Nie patrz na zegarek. Patrz wg wskaźników skutecznrgo karmienia (wpisz sobie w google to Ci wyskoczy). Maluszek puszcza pierś ale jeszcze "szuka" to podajesz następną. Bez liczenia ile minut je. Jedno dziecko wyssie wszystko w 5 minut, inne potrzebuje 30 albo wiecej minut na pierś. Wkładanie wszystkich noworodków do jednego worka nie ma sensu.
 
A co do wpisu wyzej o ssaniu godzinę i wiecznym glodzie... po pierwsze pierś to nie tylko pokarm ale poczucie bezpieczeństwa, ciepło i bicie serca mamy. Zadna butla i smok tego nie zapewnią.
Pierwsze trzy miesiące nieraz nazywa się czwartym trymestrem. Dziecko poza brzuchem potrzebuje teraz nie łożyska a piersi. Nawet non stop. I płacz wcale nie musi być oznaką głodu. Jeśli przybiera na wadze, moczy pieluchy, robi kupy to się najada. A mowicie zeto po butli spi..... cóż. Mleko mamy jest pożywne ale i lekkostrawne. Sztuczne mleko jest ciezej strawne i maluch potrzebuje więcej energii na strawienie tego. Jest to męczące - więc śpi. Tak samo jak Tobie chcę się spać po ciężkim, bardzo sytym obiedze - a po lekkiej zdrowej salatce już nie.
 
Maltan ma cukier (i jak wyżej sporo rzeczy..), przyczynia się do powstawanie grzybicy. Jak dla mnie i tak najlepsze jest własne mleko i wietrzenie ;)



Myślisz, że dziecko ssie pierś tylko by zaspokoić głód?
KARMIENIE-NATURALNE-TO-.jpg


Dziwisz się, że tak długo ssała? ;) Bo ja się nie dziwię.

Widziałam już ten obrazek niejednokrotnie. Dobrze wiem do czego oprócz karmienia służy pierś. Jak ktoś ma czas i chęci to może tak spędzać godziny, niestety nie każdej mamie takie wiszenie dziecka na piersi sprawia radość. I ja należę do tego grona.

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]
 
Widziałam już ten obrazek niejednokrotnie. Dobrze wiem do czego oprócz karmienia służy pierś. Jak ktoś ma czas i chęci to może tak spędzać godziny, niestety nie każdej mamie takie wiszenie dziecka na piersi sprawia radość. I ja należę do tego grona.

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]

"Wiszenie" na piersi, to jest taka inwestycja w laktacje. Jest potrzebne zarówno dziecku jak i samej mamie. To sygnał jak dużo mleka ma produkować kobieta. To podstawa unormowania laktacji.
Po drugie wiszenie na piersi to inwestycja w dobrostan dziecka. zaspokajasz jego podstawowe, niezbędne do prawidłowego rozwoju potrzeby: głodu ale także bezpieczeństwa i miłości.
 
"Wiszenie" na piersi, to jest taka inwestycja w laktacje. Jest potrzebne zarówno dziecku jak i samej mamie. To sygnał jak dużo mleka ma produkować kobieta. To podstawa unormowania laktacji.
Po drugie wiszenie na piersi to inwestycja w dobrostan dziecka. zaspokajasz jego podstawowe, niezbędne do prawidłowego rozwoju potrzeby: głodu ale także bezpieczeństwa i miłości.
Dziękuję, ale ja to wszystko wiem;)

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]
 
reklama

Podobne tematy

Do góry