reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból przy stosunku

Mnie pierwszy raz po porodzie nie bolal ale za ktoryms razem poczulam bol i w miejscu gdzie mialam szwy zobaczylam troszke krwi. Czy powinnam isc z tym do lekarza?
 
reklama
A ja nie rodziłam jeszcze i nie jestem w ciąży ale od pewnego czasu boli mnie w okolicach brzucha i jajników jak się kocham z moim może wiecie dlaczego a i mam jeszcze taki ból że szczypie mnie ginekologa mam dopiero na lipiec :/ i się martwię


z tego co opisujesz to mialam odobnie
ale po pewnym czasie dostałam silnych plamien i jeden moj gin to zlekcewazył (na kase chorych)
poszłam prywatnie i okazało sie ze mam zapalenie blony sluzowej macicy
a wczesniej tez mnie nic nie bolało

wiec radze isc do lekarza jak najszybciej
moze to nic powaznego a moze akurat...ja przyszłam dosc pozno i byłam na silnych antybiotykach
 
Witam!
Mnie nadal boli blizna po nacieciu krocza przy stosunku mimo, że rodziłam 5 miesięcy temu. Mam pytanie czy któraś z kobiet miała podobne objawy? Jezeli tak , to jak długo to trwało? Boję się, że może nie przestanie boleć nigdy, albo przez kilka lat.
Znalazłam coś takiego:" I to właśnie z sumiennością i profesjonalizmem osoby zakładającej szwy, zdaniem dr. Raczyńskiego, jest związana bolesność blizny po zagojeniu. Prawidłowy szew goi się szybko i bezboleśnie. Źle zaadoptowane tkanki i błędy lekarzy są przyczyną dolegliwości - takich jak bolesność blizny długo po porodzie, pojawiające się na niej grudki czy uczucie dyskomfortu przy współżyciu."

Nie jest to pocieszające :-( Mój lekarz zaproponował mi nacięcie blizny i zszycie jeszcze raz, ale i tak nie bedzie wtedy pewnosci czy nie bedzie bolec jeszcze bardziej.
Moze któraś miała podobny problem?
Jestem załamana, że przez jakiegos konowała być może będę okaleczona do końca życia.
 
Martens Ja mezusiowi zafundowalam celibat przez ponad pol roku po porodzie. Siedze w Irl i tu nie ma kontroli u gin po porodzie a ja mialam wrazenie ze mnie za ciasno zszyli bo bolalo, pieklo, ciagnelo i tez mialam takie paskudne zgrubienie. Pojechalam do PL i moja Gin powiedziala ze mam ''artystyczny szew'' a wszystkie te objawy sa calkiem normalne a jedyne czego trzeba to cwiczenia i nawilezenie. No i powoli powoli powoli(podziwiam mezula za cierpliwosc) jakos mnie doprowadzilismy do porzadku chociaz caly czas bez dodatkowego nawilzenia odczuwam pewien dyskomfot.
 
No i kurcze ja sobie właśnie zdałam sprawe, że mnie od zawsze cos boli, śmieje się teraz z tego, że całe życie będe dziewicą, ale to wcale nie jest śmieszne, na szczęście ja wiem dlaczego boli, chodzi nie o mnie tylko o mojego K, także czeka go wizyta u urologa, no i chodzi też o rozmiary, teraz zaczynam się troche przyzwyczajać, nie do bólu ale do rozmiarów i wiem, jak sie nawilżyć, dobry jest intimel, jak natura nie daje rady, bo jak jest za sucho to piecze jak cholera, czassem jest tez tak, że jestem wewnętrznie spięta i rozluźniać sie muszę ćwicząc mięśnie kegla , zaciskając konkretnie na penisie.
 
ja nawet 2 lata po porodzie odczuwam dyskomfort podczas stosunku. Lekarz do niczego sie nie przyczepia. fakt, że z nawilzeniem jest kruchutko i nawet żele mało pomagają. Mam taką cichą nadzieję, że po 2 porodzie mi troche przejdzie;-)
 
HeJ! trzy m-ce temu urodziłam synka. Długo czakałam na nasz drugi pierwszy raz, ale nie podejrzewałam, że będzie tak boleć i piec w momencie wkładani czlonka. Zaniepokoilo mnie to. Byłam juz u lekarza bo mialam wrażenie, że jestem może źle zszyta po porodzie. Okazało się że wszystko jest w porządku i zaproonował mi tabletki antykoncepcyjne, które można brać podczas karmieia.. Podobno, ból moze byc spowodowany podświadomym lękiem przed kolejna ciążą lub trwająca nadal laktacją.
Nie wiem co będzie. Mam nadzieje ze kiedys to pzrejdzie i będzie tak jak dawniej. Az stach pomyslec, że będzie boleć do końca zycia.
Wiecie moze coś na ten temat?Pozdrawiam!!!
 
reklama
Do góry